Fotografii realizate de Iosif Canea la meciul de fotbal Ripensia – Unirea Slobozia, jucat sâmbătă de la ora 11 pe terenul ”Electrica” din Timișoara în etapa a II-a din Liga 2 și câștigat de oaspeții din Ialomița cu 1-2 (0-2) prin golurile lui Ciprian Rus în minutul 3 și Afalna în minutul 33, Alexandru Piftor reducând din diferență în minutul 58, la două minute după ce intra în locul lui Tudor Călin. Cei din Bărăgan au acumulat 6 puncte, bănățenii rămânând fără niciunul. Rezultatele zilei, programul viitor și clasamentul actualizat, pe coloana datelor tehnice în secțiunea Fotbal din Sporttim.

În consemnări anterioare, cronica partidei precum și declarațiile tehnicienilor Iulian Muntean și Costel Enache, ale marcatorului ripensist Piftor și ale portarului timișorean dintre buturile ialomițenilor, Contra.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2 și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.