Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul UTA – ASU Politehnica, început și continuat fără galerii în tribune marți de la ora 17 pe arena ”Otto Grefner” din Șiria, în cadrul etapei a 31-a din Liga 2, și abandonat în minutul 62 la scorul de 0-0, odată cu retragerea alb-violeților Timișoarei de pe teren.

Oaspeții de pe Bega riscă pierderea partidei la ”masa verde” cu 3-0. Următorul joc al ”violeților” este sâmbătă de la ora 17, acasă cu CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu.

Tot marți s-a mai jucat și Academica Clinceni – FC Argeș 2-4 iar etapa continuă miercuri cu alte 6 partide, primele fiind programate de la ora 11, CS Afumați – Luceafărul și CS Balotești – Ripensia.

UTA s-a aliniat cu Bodea – Dan, Iuga, Roşca, Burlă – Manea, Jorza – Prună (53, Stahl), Buia, Hlistei – Curtuiuş – cpt.

Rezerve: Barna – Dinculescu, Lazăr, Iuga, Popa, Toma.

ASU Politehnica, autoare a ratării unui penalty prin Sorescu în minutul 38, când Bodea a apărat după ce Burlă îl faulta în careu pe Motreanu, a început la Șiria cu Dur-Bozoancă – Bilia, Mera – cpt., Scutaru, Taub – Krausz, Lazea – Motreanu, Ignea, Sorescu – Plămadă. Rezerve: Dascălu – Nicolae, Giuricici, Schieb, Coadă, Poparadu, Ghinescu

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2, Poli Timişoara și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.