Gătaia, doar cu 13 pe foaie, Jimbolia, doar cu juniori

Gazdele au început returul în nota în care încheiau stagiunea de toamnă, cu o victorie la scor: Progresul Gătaia – ACS CS Marcel Baban Jimbolia 4-0 (3-0)

Cu o echipă foarte întinerită, formată numai din juniori, gruparea din Jimbolia a primit 3 goluri în sfertul de oră dinaintea pauzei, și se anunță încă de pe-acum un retur dificil pentru trupa juvenilă a lui Ilie Rotariu, cu probleme în a ține pasul în întrecerea Diviziei D Timiș.

Gazdele, cu numai 13 jucători înscriși pe foaia de arbitraj, au controlat partida în întregime, reuşind chiar până la pauză să înscrie de trei ori, prin Adrian Bungău în minutul 32, Remus Barburescu (min. 36) şi Cristian Gavrilă (min. 45).

În partea secundă, Progresul a mai slăbit motoarele dar același Cristian Gavrilă a mai marcat încă un gol, în minutul 62.

Progresul: Bota – Stoicoiu, Mihali, Ionesi, Horţ, Lup, Olar, Bungău, Apostol, Barburescu, Gavrilă.

Antrenor: Adrian Bungău. A mai intrat Cristea.

Jimbolia: Boroş – Catrici, Petrovics, Sicoe, Chiper, Timiş, Dandu, Niţă, Ciclovean, Iosimovici, Neagu.

Antrenor: Ilie Rotariu. Au mai intrat: Chivărean, Palade, Szjigaloş, Nica. Pe bancă: Micu.

Arbitri: Eugen Gheorgheoiu – Alin Botaş, Daniel Paşca. Observatori: Ioan Manole şi Paia Pecarov.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.