Gazdele și oaspeții își împart victoriile în etapa a II-a din Divizia D Timiș

Liga a patra județeană a programat cea de-a doua rundă a noii ediții de campionat, în care organizatorii și vizitatorii și-au împărțit succesele, câte 4 fiecare, alte două întâlniri fiind remizate. Altfel, jumătate dintre partide au fost tranșate de la 3 goluri diferență în sus. Dar iată rezultatele și marcatorii meciurilor etapei a doua în Divizia D Timiș.

CS Timişul Şag – CS Unirea Tomnatic 3-2 (1-0): Armin Şultz, Florin Rusnac şi Eric Paşcu, respectiv Alexandru Baranyi şi Dragoş Centea.

ACS Fortuna Becicherecu Mic – CSM Lugoj 0-4 (0-1). Victorie conturată în mitanul secund, când lugojenii au marcat trei goluri în intervalul minutelor 60-67. Autori, Andrei Raţiu, Robert Ardelean şi veteranul Lucian Stoica de două ori.

AS Avântul Topolovăţu Mare – CS Unirea Sânnicolau Mare 1-1 (0-0). Oaspeţii au deschis scorul în minutul 62 prin Flavius Tulcan, iar gazdele au egalat în minutul 90, când juniorul Răzvan Piţigoi a marcat direct din lovitură liberă de la 17 metri.

CSC Peciu Nou – AS Unirea Grabaţ 4-0 (2-0): Marius Rus, Florin Schipor, Bogdan Grădinaru şi Daniel Rupa.

CS Progresul Gătaia – CS Flacăra Parţa 1-3 (1-1): Dan Raţiu, respectiv pentru învingători Ioan Făndel, Marius Semeniuc şi Ciprian Ştreangă. În fotografie, Flacăra Parța.

CSO Deta – CS Phoenix Buziaş 0-8 (0-2): Dan Silaghi – 4 goluri, Valentin Grigore două goluri, Răzvan Rus, Robert Szalkai.

ACS Voinţa Maşloc – CS Cocoşul Orţişoara-Seceani 0-6 (0-3). Elevii lui Gheorghe Chimiuc au ”zburdat” pe teren, reuşind un set la zero prin golurile marcate de Adrian Dan – 3 goluri, Gabriel Gînju – două goluri şi Eduard Codreanu.

CS Comloşu Mare – CS Progresul 1906 Ciacova 4-1 (0-1). Oaspeţii au deschis scorul în minutul 11 prin Marius Lazea, ca apoi localnicii sa răstoarne rezultatul prin Deian Pecarov cu două goluri, Andrei Hodiş şi Bogdan Costea.

ACS Carani – AS FC Atletico Liebling 2-2 (2-1): Georgel Rondo şi Radu Grioc respectiv Andrei Luca şi Sabin Nae.

CSC Millenium Giarmata – CSU Universitatea de Vest din Timişoara 1-0 (0-0). Elevii lui Cosmin Goia au reuşit victoria cu opt minute înainte de final prin golul lui Alexandru Dincă.

Miercuri, etapă intermediară, a treia rundă în Divizia D Timiș: CSU Universitatea de Vest din Timisoara – CS Timisul Sag; CS Cocoșul Orțișoara – CSC Millenium Giarmata; AS FC Atletico Liebling – ACS Vointa Mașloc; CS Phoenix Buzias – CS Sinandrei-Carani, CS Flacăra Parța – CSO Deta; AS Progresul 1906 Ciacova – CS Progresul Gătaia; AS Unirea Grabaț – CS Comloșu Mare; CS Unirea Sânnicolau Mare – CSC Peciu Nou; CSM Lugoj – AS Avântul Topolovăţu Mare; CS Unirea Tomnatic – ACS Fortuna Becicherecu Mic.

Rezultatele tehnice ale etapei a II-a în ”D” și programul intermediarei sunt enumerate și pe coloana clasamentelor secțiunii Fotbal. Pe aceeași coloană a ierarhiilor, duminică seară, și rezultatele rundei inaugurale în liga a V-a, Campionatul Județean Timiș.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.