Injurii, pumni, eliminări… „Promoţie”: rezultate, clasamente

Campionatul de Promoţie, liga a şasea, a programat etapa a 10-a. Mai jos, rezultatele, clasamentele complete şi scurte consideraţii, mai ales de la un joc întrerupt, cu injurii, pumni şi multe eliminări…

În Seria I, lupta la şefie este strânsă, nu mai puţin de 4 echipe aspirînd la fotoliul de lider. Teremia Mare a realizat scorul rundei, 11-0 în dauna celor de la Checea.

Ocupanta locului secund, Unirea Sânnicolaul Mare II, va câştiga la masa verde împotriva celor de la Lenauheim, după ce la acest joc, în minutul 70, la scorul de 1-1, arbitrul Laurenţiu Raicea l-a eliminat pe jucătorul Denis Ianăş, pentru injurii, care însă nici după cele 3 minute arătate de central nu a binevoit să părăsească terenul de joc, chiar lovindu-l cu pumnul.

Mai mult, alţi trei jucători ai Lenauheimului au sărit să se răfuiască. După acest incident, arbitrul i-a eliminat şi pe aceştia: Ionuţ Ciurea, Cristian Morar, Daniel Tănăsescu şi Darius Nicola. Dar nici respectivii nu au vrut să părăsească terenul de joc iar meciul a fost întrerupt de conducătorul jocului, conform regulamentului.

În celelalte două serii, toate jocurile s-au disputat normal, liderii Corneşti şi Dacia Cărpiniş rămînînd pe primele poziţii după victoriile obţinute în această etapă.

Iată rezultatele în cele trei serii şi clasamentele:

Seria I… Bulgăruș – Nerău II 6-1, Spartac Gottlob – Tomnatic 5-0, Cenei – Comloșu Mare 6-2, Sânnicolau Mare II – Lenauhaim 3-0 (forfait), Comloșu Mic – Dudeștii Vechi 1-6, Dudeștii Noi – Pesac 4-1, Teremia Mare – Checea 11-0, Echipa Beba Veche a stat.

Clasament: 1.Teremia Mare 22p (39-12), 2. Sânnicolaul Mare II 22p (31-15), 3. Gottlob 21p (27-12), 4. Nerău II 19p (19-12), 5. Cenei 18p (31-15), 6. Bulgăruș 18p (30-14), 7. Tomnatic 16p (20-17), 8. Dudeştii Vechi II 16p (20-17), 9. Lenauheim 12p (19-29), 10. Beba Veche 10p (16-26), 11. Comloșu Mare 10p (15-33), 12. Pesac 9p (25-24), 13. Checea 5p (9-39), 14. Comloșu Mic 3p (9-34), 15. Dudeștii Noi 1p (11-30).

Etapa viitoare (duminică 4 noiembrie): Nerău – Gottlob, Tomnatic – Cenei, Comloșu Mare – Sânnicolaul Mare II, Lenauhaim – Teremia Mare, Dudeștii Vechi – Bulgăruș, Checea – Dudeştii Noi, Beba Veche – Comloșu Mic. Echipa Pesac va sta.

Seria II… Cornești – Cocoșul Orțișoara 3-1, AS Seceni – Mașloc 1-1, Bărăteaz – Satchinez 2-0, Bazoșu Nou – Pișchia 2-8, Bencecu de Sus – Atletic Timișoara 3-2, Calacea – Bencecu de Jos 3-1, Fibiș – Ianova 2000 3-1, Hodoni – Variaș 3-3.

Clasament: 1. Cornești 27p (58-9), 2. Variaș 24p (37-8), 3. Pișchia 23p (33-12), 4. Ianova 22p (31-15), 5. Bărăteaz 21p (25-15), 6. Fibiș 17p (28-18), 7. Hodoni 16p (31-27), 8. Bencecu de Sus 15p (23-29), 9. Satchinez 13p (20-32), 10. Atletic Timișoara 12p (23-27), 11. Calacea 11p (20-25), 12. Orțișoara 10p (16-30), 13. Bencecu de Jos 7p (18-33), 14. Mașloc 6p (13-28), 15. Seceani 4p (9-30), 16. Bazoșu Nou 0p (7-58).

Etapa viitoare (duminică 4 noiembrie): Orțișoara – Seceani, Mașloc – Bărăteaz, Satchinez – Bazoșu Nou, Pișchia – Hodoni, Atletic Timișoara – Cornești, Bencecu de Jos – Bencecu de Sus, Ianova 2000 – Calacea și Variaş – Fibiş.

Seria III… Pustiniș – Soca 2-1, Utvin – Uivar 4-3, Livezile – Ciacova II 5-2, Giulvăz – Jau Mare 2-6, Obilici Sânmartinul Sârbesc – Ofsenița 2-1, Partoș – Deta II 3-1, Răuț – Dacia Cărpiniș 2-5, Petroman – Stamora Germană 1-2.

Clasament: 1. Cărpiniș 28p (41-7), 2. Utvin 26p (35-13), 3. Stamora Germană 23p (34-17), 4. Partoș 20p (33-9), 5. Jamu Mare 18p (37-23), 6. Deta II 16p (29-18), 7 Uivar 16p (29-19), 8. Giulvăz 16p (22-24), 9. Pustiniș 15p (25-16), 10. Soca 13p (23-29), 11. Livezile 12p (29-27), 12. Obilici Sânmartinul Sârbesc 9p (16-33), 13. Ciacova II 7p (21-42), 14. Petroman 4p (11-30), 15. Răuț 4p (8 – 38), 16. Ofsenița 1p (8-46).

Etapa  viitoare (duminică 4 noiembrie): Soca – Utvin, Uivar – Livezile, Ciacova – Giulvăz, Jamu Mare – Petroman, Ofsenița – Pustiniș, Deta II – Sânmartinul Sârbesc, Cărpiniș – Partoș, Stamora Germană – Răuţi, echipa Soca va sta.

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

10 răspunsuri la Injurii, pumni, eliminări… „Promoţie”: rezultate, clasamente

  1. valentin bobut spune:

    variasul nu are cum sa aibe 24 de pct de oare ce au 22 de pct….pt au 4 egaluri in acest sezon din 30 scadem 8 pct sant 22 si ianova are 23 la fec k pischia…..cu stima VALY BOBUT presedinte CORNESTI

  2. Corleone spune:

    De ce echipa Utvin nu este programată în etapa viitoare, în deplasarea de la SOCA?

  3. alex spune:

    Satchinez nu e o localitate din China deci nu se scrie Sat Chinez !!!!

  4. jhonny bravo spune:

    ce-au patit baietii de la Lenauhaim? nu a mai fost pizda de cazacu sa traga cu ei,ca etapa trecuta? pe calea asta bai,cazaucle, tin sa-mi bag inca odata pl in ma-ta:D

  5. horatiu spune:

    caut portar si atacant peste 1.85 m din promotie, care vrea sa joace in camp.judetean.sunati la 0753801193

  6. fcb spune:

    ce aveti cu saracii de cazacu si raicea? echipele care oricum nu au sanse de promovare nici nu stiu de ce se mai agita, nu jucam pe bani

  7. ricardo kaka spune:

    Hai Uivaru ca se poate!!!

  8. privat spune:

    Comloșu Mic – Dudeștii Vechi a fost 1-5

  9. privat spune:

    da ai dreptate vine gottlobu dar si teremia are meci greu

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


− 2 = sase

 


Alte articole legate de acest subiect: