Jocuri amicale peste săptămână: rezultate

Divizionare ”C” sau ”D” precum și formații din eșaloane mai mici sau juvenile și-au continuat pregătirile și prin meciuri de verificare, jucate la mijlocul săptămânii. Spicuim, urmând a reveni duminică seară cu o listă mai lungă a partidelor amicale și rezultatelor.

Nou promovata timișeană în Liga 3 a câștigat pe final în fața cărășenilor: CS Phoenix Buziaș – AS FC Voința Lupac 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 85 de Andrei Rus. Jocul s-a disputat pe terenul din localitatea Sacoșu Turcesc.

Un fost component al campioanei Diviziei D Timiș a înscris unicul gol al unei alte partide: CS Sânandrei-Carani – CS Gloria Moșnița Nouă 1-0 (1-0). Reinstalată în liga a IV-a județeană în urma retragerii Fortunei, CS Sânandrei-Carani a dispus de una dintre cele două campioane ale ligii a V-a de ”Județ” care-și vor apăra locul adjudecat în ”D”. Golul a fost marcat în minutul 29 de Dan Silaghi, fostul golgheter al nou-promovatei Phoenix Buziaș.

O grupare de frunte a eșalonului patru a trecut de juniori liceeni: CSC Peciu Nou – LPS Banatul Timișoara U18 4-1 (3-1). Marcatori: Răzvan Rus, Robert Szalkai, Narcis Voroș și Brian Filimon, respectiv Darius Bodoc.

Succes al unei alte divizionare ”D”, dintre cele din demisolul ierarhiei: ACS Kids Sânmihaiu Român – ACS Voința Mașloc 2-5 (1-0).

Primul joc de verificare pentru elevii lui Adrian Șețu, care a preluat echipa din ultima etapă a campionatului trecut. Au marcat: Sebastian Lobonea 3 goluri, Cosmin Saizu și Andrei Gherguș. Meciul s-a jucat pe terenul din localitatea Utvin.

Alte rezultate: Pobeda Star Bișnov – UTA U17 12-0, CS Unirea Tomnatic – CS Voința Biled 10-2, Avântul Topolovățu Mare – AS Crvena Zvezda Stanciova 5-2.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.