Jocuri amicale: rezultate, marcatori

Sezonul oficial de primăvară al „fotbalului mic” a început sâmbătă odată cu 16-imile fazei judeţene Timiş a Cupei României, preambul eliminatoriu al startului returului în Divizia D Timiş, ceea ce nu înseamnă că finele săptămânii n-a adus şi alte întâlniri amicale spre finele pregătirilor de iarnă.

Sâmbătă, SSU Politehnica Timişoara – CS Avântul Periam 2-0 (0-0). 

David Popa (min. 80) şi Victor Prună (min. 90) au marcat în meciul jucat pe terenul sintetic de la Baza II – UPT, marcat de prăbuşirea pe gazon a lui Jurj, de la vizitatori, în minutul 26, amical despre care puteţi citi aici.

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Peciu Nou 0-0. Meciul s-a jucat pe stadionul „Dan Păltinişanu”.

Viitorul Arad – CS Phoenix Buziaş 3-1 (1-0): Vezan Kocsis (min. 26 şi 52) şi Sergiu Popa (min. 89), respectiv Cristian Pădurariu (min. 85).

Unirea Tomnatic – Şoimii Pesac 6-2 (3-0): Denis Chistruga 3 goluri, Sorin Pînzaru, Mario Mangra şi Cătălin Pîţ, respectiv Beniamin Drăgoi şi Beniamin Nicola.

Viitorul Sacoşu Turcesc – CSC Moşniţa Nouă 0-1 (0-0).

Unicul gol a fost marcat în minutul 61 de Paul Popa.

Tricoul 1 Iunie Timişoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii II 0-0.

AS Corneşti – CS Sânandrei 1-6.

*

Duminică, de la ore diferite, alte jocuri de verificare.

Voinţa Valcani – Unirea 2 Sânnicolau Mare 4-2 (2-2): Barleta şi Marin, respectiv Coandă două goluri, Pogan şi Ricardo Uivari – junior din generaţia 2009.

CS Niţchidorf – AS Berini 6-3 (6-1): Ionuţ Mandea două goluri, Denis Jucu două goluri, Claudiu Apostol şi Abi Şultz. respectiv Laurenţiu Turcu două goluri şi Florin Ioviţu.

Chinejana Chinezul Satchinez – Viitorul Iecea Mare 3-2 (2-1).

Pentru învingători au marcat Răzvan Barbula două goluri şi George Perini. S-a jucat pe terenul din localitatea Şandra.

AS Bobda – ACS Fortuna Becicherecu Mic 5-2 (3-1): Ciprian Manolache 3 goluri şi Yacinne Bouzareah două goluri.

Progresul Iecea Mare – Steaua Bulgăruş 2-2 (0-1).

Pentru oaspeţi au marcat Daniel Grigore şi Cristian Condruţ.

În alte partide,

Voinţa Iosifalău – Viitorul Armeniş 1-1.

Phoenix 2 Buziaş – Viitorul Ohaba Forgaci 1-5.

Unirea Tomnatic – Unirea Grabaț 3-3.

Steaua Roşie Stanciova – AS FC Bazoş 3-1.

AS Ianova – Viitorul Bencec 5-1.

CSO Făget 2 – Sporting Dumbrava 3-7.

Real Fibiş – Meget Remetea Mare 2-2.

Checeana Checea – CS Avântul 2 Periam 2-5.

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


× sase = 18

 


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: