Jocuri amicale: rezultate, marcatori

Rezultatele și unii marcatori din câteva meciuri amicale jucate în ultimele zile în fotbalul timișean.

ACS Fortuna Becicherecu Mic – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-5 (1-3).

Meciul de verificare s-a jucat vineri de la ora 18 pe terenul din localitatea Becicherecu Mic iar gazdele au folosit juniori din generațiile 2004 şi 2005, din localitate şi împrejurimi.

Localnicii, cu noul antrenor Daniel Dragu la pupitru, care a şi jucat toate cele 90 de minute, au deschis scorul în minutul 4 prin Alexandru Dumitru, ca apoi vizitatorii conduşi de pe margine de Răzvan Leucă să înscrie de cinci ori prin: Sinişa Sporin – două goluri, Andrei Precup, Octavian Drăghici şi Petrişor Jichici.

CS Avântul Periam – CS Phoenix Buziaş 2-5 (1-2): Mediop şi Răzvan Trandu, respectiv pentru învingători Alex Birău – două goluri, Valentin Grigore – două şi Răzvan Rus.

CSM Lugoj = CSC Peciu Nou 2-1 (1-0).

O nouă victorie pentru elevii pregătiţi de Dafin Danciu şi Lucian Stoica, care au deschis scorul în minutul 40 prin Gakou Aboubakar. În mitanul secund oaspeţii au egalat în minutul 72 prin Dinu Golea, şutând de la 45 distanță, ca apoi, cu cinci minute înainte de final, Aboubakar să transforme o lovitură de la 11 metri.

CSM a apelat la Bogdan Ursu – Darian Predescu, Claudiu Ardelean, Virgil Sălăjan, Mihai Laver, Vasile Buciuta, Giorgian Berzava, Denis Vînătu, Denis Secoșan, Eduard Olaru, Gakou Aboubakar, Lucian Stoica, Andrei Rațiu, Cosmin Mihoc, Alexandru Neagu, Bogdan Bărbulescu, Mihai Pop, Robert Ardelean, Marcus Anișoreac, Ionuț Baraka, Dragoș Oprea.

Următorul meci pentru lugojeni a fost programat sâmbătă de la ora 19, tot acasă, cu Progresul Ezeriş.

Unirea Tomnatic – CSC Giarmata 3-3 (3-2): Andrei Nichifor, Alex Baranyi şi Marcus Antemie respectiv Sebastian Stoica două goluri – unul din lovitură de la 11 metri, şi Alexandru Vlăduţi.

CS Unirea Sânnicolau Mare – Steaua Roşie Variaş 11-5 (4-1): Bogdan Moroşan – 4 goluri, Flavius Tulcan – 3, Daniel Galea – două și Alexandru Meszaroş respectiv Răzvan Banu, marcatori pentru gazde.

Cocoşul Orţişoara-Seceani – ASU Politehnica juniori U19 2-1 (0-0): Ousman Diaye (min. 21) şi Adrian Dan (min. 85, din lovitură de la 11 metri), respectiv Ralf Khun (min. 80). Antrenorul Gheorghe Chimiuc a precizat că toate meciurile de pe teren propriu Cpcoșul le va juca în localitatea Seceani, în cazul în care va participa în liga a patra, precum a jucat şi acest prim amical.

Gloria Moşniţa Nouă – CS Timişul Şag 3-5 (1-2): Bogdan Andriucă – două goluri şi Armin Şultz, respectiv pentru învingători Daniel Nicolescu – două goluri, Paul Cojocaru, Flavius Petrişor şi Cristian Racocianu.

AS Berini – AS Viitorul Sacoşu Turcesc 4-3 (2-1): Ion Făndel – două, David Covaciu şi Alin Prodan (din lovitură de la 11 metri), respectiv Denis Domsik 2 goluri şi Denis Turcaş din lovitură de la 11 metri. Meciul s-a jucat în localitatea Sacoşu Turcesc.

CSO Anina – Obilici Sânmartinu Sârbesc 3-1 (3-0): Crăciun – două goluri și Vlad, respectiv Constantin Pele. De remarcat că la Obilici a jucat şi Titi Varga. Săptămâna viitoare, sâmbătă de la ora 18, se va juca returul cu cei de la Anina.

AS Tormac – Tricoul 1 Iunie Timişoara 2-2 (0-2): Erendo Chemsan şi Marinel Zimcea, respectiv Daniel Hărpăilă şi Valentin Calomfirescu.

CSC Bega Belinţ – CS Phoenix Buziaş II 10-0 (3-0): Viorel Socaci – 4 goluri, Denis Ştefoni – 2, Ilie Benzar, Nelu Şonda, Lucian Viţonescu şi Mihai Socaci.

AS Gelu – Plavii Delia Sâmpetru Mare 5-1 (2-0): Vasile Palkovacs, Florin Ioviţă, Cosmin Ivănescu, Ionuţ Dan şi Marius Straton, respectiv Marco Iovanovici din lovitură de la 11 metri.

Juventus Pişchia – Viitorul Bencec 4-6 (4-4). Au marcat: Ionuţ Bolborea – două goluri, Cătălin Crişan, Szilad Szabo, respectiv Laurenţiu Sein – 2 goluri, Alexandru Vuc – 2, Călin Gheorghevici şi Alin Cristea. O victorie surprinzătoare obţinută de elevii pregătiţi de Gheorghe Fechete.

Timişul Hitiaş – Foresta Mănăştiur 6-1 (3-1): Ionuţ Dzitac 2 goluri, Abel Buciuta 2, Lado Vereş şi Gabriel Sava, respectiv Ionuţ Dumitru.

Alte două meciuri s-au jucat miercuri: Timişul Şag – Unirea Banloc 8-2 şi Unirea Tomnatic – Voinţa Biled 6-2. Iar în urmă cu o săptămână Avântul Jamu Mare – Stamora Moraviţa 12-2.

Alte rezultate: AS Murani – Unirea Cerneteaz 1-3 și Meget Remetea Mare – AS Chinejana Chinezul Satchinez 2-1 şi AS Olimpia Lenauheim – Progresul Iecea Mare 2-4.

Au mai jucat din nou și divizionarele ”B” timișorene.

Ripensia Timişoara – Șoimii Lipova 2-0 (1-0)

Meci disputat vineri de la ora 10 pe terenul Electrica, marcatori fiind Ion Vasluian (min. 6) şi Ernest (min. 53).

Antrenorul Cosmin Petruescu a început jocul cu următorii: Mosoarcă – Sturzu, Țieranu, Lalić, Gladun – Stoi, Vidrăsan – Degău, Golda, Vasluian – Soković.

În repriza a doua: Mosoarcă (min. 80, Braşoveanu) – Andrei Macrițchii, Lalić (min. 68, Ciurel), Rogac, Fridrich – Valerii Macrițchii, Coulibaly – Stoica, Ene (min. 87, S. Dan), Piftor – Ernest.

Următorul meci pentru Ripensia este programat la Arad cu UTA.

ASU Politehnica a disputat sâmbăta dimineaţă un joc şcoală cu o selecţionată formată în mare parte din juniori ai Politehnicii născuţi în anii 2003 şi 2004. Seniorii alb-violeţi s-au impus cu 5-0 (3-0).

Denis Radu a marcat o „dublă” în minutele 5 şi 10, apoi Mircea Axente (min. 32) a stabilit rezultatul pauzei cu un şut din careu. În partea secundă, Alin Manea a ridicat scorul la 4-0 în minutul 57 şi Doru Andrei a stabilit rezultatul final în minutul 78. Portarii George Păduraru şi Harrison Devenish-Meares au făcut „schimb” de echipă la pauză.

Tânărul jucător portarul Robert Popeţ a fost menajat azi din motive medicale iar fundaşul stânga Tudor Năstase nu se mai pregăteşte cu echipa timişoreană. În partea secundă pentru „seniori” au mai evoluat Alexandru Trancă (Viitorul Pandurii) – mijlocaş în probe, şi Srgian Luchin, care s-a antrenat în ultima perioadă. cu violeții.

ASU Politehnica seniori: Devenish-Meares – Sofran, Mera, Scutaru, Pamfile – Ignea, Radu, R. Rus, Zaluschi, Bîrnoi – Axente, Andrei.

Antrenor principal: Dorin Toma.

Au mai intrat: Păduraru – Jurj, Luchin, Bocşan, Oanea, Trancă, S. Costea, Manea, Haţegan.

ASU Politehnica juniori: Păduraru – Amariei, Bîrlovean, Moţiu, Coroiu, Gologan, Schipor, Trip, Butar, Al. Rus, Ehling. Antrenor: Remus Datcu.

Au mai intrat: Devenish-Meares – Stemate, Bălănescu, Icma, Jorza şi Zetu.

Următorul amical pentru ASU Politehnica a fost programat miercuri de la ora 11, pe stadionul Dan Păltinişanu.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.