Jocuri amicale: rezultate, marcatori. Divizionarele C, victorie, remiză, înfrângere

Seria meciurilor amicale din pregătirile de iarnă se apropie de sfârșit, nu fără a bifa un bogat program de sfârșit de săptămână. Pe scurt…

CS Phoenix Buziaş  ACS Fortuna Becicherecu Mic 3-2 (0-2).

Au marcat: Mădălin Stancu (min. 52, 62, ambele din lovituri de la 11 metri) și Cosmin Negoescu (min. 90+2), respectiv Ifeanyi Anagor (min. 15) și Dan Silaghi (min. 27).

Gazdele nou-promovate în ”D” de la Buziaş au făcut a doua victimă din liga a treia în meciurile de verificare, după ce au învins-o și pe CSC Ghiroda  şi Giarmata Vii.

La fluierul arbitrului Cosmin Ripan au jucat următoarele formaţii:

Buziaş: Bota – Borca, Precupan, Gălan, Negrei, Marta, Birău, Stancu, Şandru, Szalkai, Nanu.

Antrenor: Sorin Tomoş.

Au mai intrat: Rusu, Corjescu, Filimon, Negoescu, Mircovici.

Becicherecu Mic: Culda – Hodiș, Soare, Toma, Andrei, Radu, Zurbagiu, Oancia, Cluci, Silaghi, Anagor.

Antrenor: Vasile Luţă.

Au mai jucat: Costoaie – Oneţ, Roșie, Centea, Giuricici, Gălățan, Leucean, Stănilă, Ferțu, Bostan.

A lipsit Dacian Bîrză din motive medicale, acuzând o viroză.

Fortuna a cedat pasul după pauză, ACS Poli a dispus în schimb de o divizionară ”D”: ACS Poli Timişoara – CS Unirea Sânnicolau Mare 3-0 (2-0).

Pentru timişoreni au marcat: Marius Călin (min. 17), Patrick Peter (min. 62) şi Marius Staicu (min. 75). Marcatorul ultimului gol a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 82.

ACS Poli a jucat în următoarea formulă: Toma (min. 46, Gakos) – Rosenblum, Plută (min. 83, Turdean), Bilia, Popa (min. 76, Chiriac) – Sporin, Daminuță (min. 76, Ionilă) – Dincă (min. 56, Foca), Călin, Peter (min. 83, Daminescu) – Staicu (min. 76, Buzdugan; min. 82, Toboșaru).

Iar alb-verzii i-au egalat pe final pe alți divizionari ”D”: CS Cocoşul Orţişoara – CSC Dumbrăviţa 2-2 (1-1). Marcatori: Deian Pecarov (min. 33) și Alin Roşu (min. 72), respectiv Octavian Drăghici (min. 2) și Laurenţiu Telescu (min. 88).

Juventus Pişchia – CS Millenium Giarmata 3-1 (1-0): Claudiu Fulga (min. 41), Sorin Novac (min. 60, din lovitură de la 11 metri) și Daniel Chiortan (min. 85), respectiv Aleksandar Radovan (mi9n. 70).

AS Seceani  ACS Carani 0-3 (0-0): Alexandru Martinov (min. 70, 76) și Cristian Pădurariu (min. 82).

ASO Deta – Progresul Gătaia 1-4 (0-1): Remus Barburescu (min. 65), respectiv  Adrian Bungău (min. 30) şi Marco Panta (min. 60, 70, 80).

Victoria Zăbrani – Unirea Tomnatic 2-2 (1-1). Gazdele au marcat în minutele 18 şi 82, iar pentru elevii pregătiţi de Nicolae Căprărescu au răsturnat scorul Petru Măgulean (min. 20) și Daniel Crişan (min. 70, din lovitură de la 11 metri).

Avântul Periam – Şoimii Pesac 6-1 (4-0): Andrei Nemiţeanu – două goluri, Ionuţ Ologu – două goluri, Dragan Paulevici și Valentin Mager sunt cei care au marcat pentu elevii pregătiţi de Marius Stanache. Antrenorul a introdus în teren trei juniori, ”botez” la seniori: Andrei Viaşu (2004), Marian Dobriceanu (2005) şi Adelin Temu (2003). Pentru oaspeţi a marcat Adrian Bogdan.

Tricoul 1 Iunie Timişoara – Voinţa Şandra 1-4 (1-2): Daniel Obeşterescu (min. 21), respectiv pentru învingători Răzvan Banu (min. 30, 62), Vlad Hozan (min. 70) și Darius Fundiur (min. 85).

Rapid Săcălaz – Dedy Mid Sânmihaiu Român 5-1 (3-0): Iulian Cojocaru – 3 goluri, Robert Lupu şi Marian Danciu, respectiv Mihai Albu.

Lugojenii aveau programat astăzi un meci amical cu AS Recaş dar au jucat două partide la Timişoara cu juniorii lui Iulian Prodana, întâlniri ”legate” pe ultima sută de metri, Eugen Miculescu deplasând inclusiv juniori de la CSŞ Lugoj la Baza II-UPT, pe terenul sintetic.

ASU Politehnica juniori U17 – CSM Lugoj 0-1 (0-0). Unicul gol a fost  marcat de Viorel Socaci în minutul 85.

ASU Politehnica U19 – CSM Lugoj 0-0.

Și un triunghiular la Parţa, jucându-se câte o repriză a 45 de minute, încheiată cu următoarele rezultate: Flacăra Parţa – Progresul Ciacova 0-0, Voinţa Şiria – Ciacova 0-0 şi în ultima întâlnire, Parţa – Şiria 2-0. Ambele goluri au fost marcate de Bogdan Andriucă.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.