Jocuri amicale: ultime rezultate, program la sfârșit de săptămână. Zi, oră, teren

Succinte detalii de la meciurile de verificare jucate miercuri, rezultate și marcatori, precum și programul viitor al partidelor de pregătire de la sfârșitul acestei săptămâni.

Cocoşul Orţişoara – CS Comloşu Mare 0-1 (0-1). Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 13 de Alexandru Lucaciu.

ASU Politehnica U17 – CS Phoenix Buziaş 4-3 (0-3: Mihai Jorza, Alexandru Tripa, Mădălin Ursu și Ralf Kuhn, respectiv Cosmin Negoescu, Cristian Gălan şi Florin Nanu.

ASU Politehnica U19 – ASO Deta 1-2 (1-1): Denis Radu, respectiv pentru învingători Flavius Minea şi Andu Gavrilă.

Ripensia U18 – CS Timişul Şag 0-4 (0-1): Armin Şultz, Robert Pap, Iulian David şi Robert Ştefan au înscris cele patru goluri pentru liderul din liga a patra.

ACS Carani  CSC Dudeştii Noi 1-1 (1-1). Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Remi Ochea, oaspeţii au reuşit egalarea cinci minute mai târziu prin Sebastian Lobonea.

+

Programul amicalelor…

Sâmbătă 22 februarie

Meciul zilei, de la ora 14, este cel internaţional între ASU Politehnica Timișoara și Zemun (teren Ştiinţa).