Succinte detalii de la meciurile de verificare jucate miercuri, rezultate și marcatori, precum și programul viitor al partidelor de pregătire de la sfârșitul acestei săptămâni.
Cocoşul Orţişoara – CS Comloşu Mare 0-1 (0-1). Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 13 de Alexandru Lucaciu.
ASU Politehnica U17 – CS Phoenix Buziaş 4-3 (0-3: Mihai Jorza, Alexandru Tripa, Mădălin Ursu și Ralf Kuhn, respectiv Cosmin Negoescu, Cristian Gălan şi Florin Nanu.
ASU Politehnica U19 – ASO Deta 1-2 (1-1): Denis Radu, respectiv pentru învingători Flavius Minea şi Andu Gavrilă.
Ripensia U18 – CS Timişul Şag 0-4 (0-1): Armin Şultz, Robert Pap, Iulian David şi Robert Ştefan au înscris cele patru goluri pentru liderul din liga a patra.
ACS Carani – CSC Dudeştii Noi 1-1 (1-1). Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Remi Ochea, oaspeţii au reuşit egalarea cinci minute mai târziu prin Sebastian Lobonea.
+
Programul amicalelor…
Sâmbătă 22 februarie
Meciul zilei, de la ora 14, este cel internaţional între ASU Politehnica Timișoara și Zemun (teren Ştiinţa).
De la ora 11…
CS Crișul Chişineu Criş – ACS Fortuna Becicherecu Mic
CS Phoenix Buziaş – CSC Giroda şi Giarmata Vii
Gloria Lunca Teuz Cermei – CSC Dumbrăviţa (în Arad)
Flacăra Parţa – Timişul Şag (teren Parţa)
CSC Dudeştii Noi – CSC Făget (teren Dudeştii Noi)
CS Unirea Sânnicolau Mare – CS Unirea Tomnatic
ACS Carani – CSM Lugoj (teren Carani)
CS Millenium Giarmata – CS Universitatea de Vest din Timişoara (teren ”Nicu Moraru”)
Ripensia juniori U17 – Electrica Timişoara (teren Ciarda Roşie). Precedat de Ripensia Timişoara juniori U19 – CS Cocoşul Orţişoara (de la ora 9, pe terenul din Ciarda Roşie).
Alte meciuri, de la ora 12…
ACS Poli Timişoara – Progresul Ezeriş (pe unul din terenurile de la Baza sportivă “Adrian Stoicov”)
AS Seceani – Progresul Gătaia (teren Seceani)
ASO Deta – ACS Pobeda Star Bişnov (teren Deta)
Tricoul 1 Iunie Timişoara – AS Peciu Nou (teren Cartierul Plopi).
Iar de la ora 15, Păulişana Păuliş – CS Avântul Periam (teren Păuliş).
Duminică 23 februarie…
Două jocuri de la ora 11, celelalte – la ore diferite…
AS Juventus Pişchia – Voinţa Maşloc (teren localitatea Pişchia)
Avântul Bobda – AS Bacova (teren localitatea Bobda)
Rapid Săcălaz – Atletico Liebling, de la ora 12 (teren localitatea Săcălaz)
Voinţa Şandra – Timişul Şag (ora 12)
FC Bazoşu Vechi – AS Recaş, de la ora 14 (teren Bazoş)
AS Gelu – Progresul Ciacova (ora 15)
Unirea Banloc – Opatiţa (ora 15; teren Banloc)
CSM Lugoj – Olimpia Darova (ora 15; teren II Lugoj)
Unirea Jimbolia – Plavii Delia Sâmpetru Mare (ora 15)
Crevna Zvezda Stanciova – Unirea Cerneteaz – de la ora 16 (teren localitatea Recaş)
Voinţa Biled – Şoimii Pesac, de la ora 16 (teren Biled)
Mureşul Cenad – CS Comloşu Mare (ora 16).