Juniori B: LPS Banatul Timişoara – FC Hunedoara 6-0

LPS Banatul Timişoara a reuşit un alt galop de sănătate, izbutind azi a opta victorie în 9 meciuri din Seria 6 a Campionatului Naţional de juniori B, 6-0 (1-0) cu FC Hunedoara, ajungând astfel la 37 de goluri marcate.

„Am dominat tot meciul, am ratat însă foarte mult, ratări fără de care putea fi peste 10-0… Încă vreo 20 de ocazii clare, fără exagerare. Se poate spune că am defilat„, a spus Ovidiu Vîlceanu, antrenor al juniorilor B şi proaspăt campion european, din nou, ca jucător de minifotbal.

Au marcat Dorin Codrea, în minutul 25, în urma unui corner, de la 7 metri, cu capul, Pădurariu, puţin după pauză, în minutul 42, Drăghici (44), Mario Boldea (50; cap), Budriş (55) şi Benzar (65; cap).

Trei goluri au survenit din cornere iar acestea le-a executat Daniel Barbura.

Actuala generaţie de 1997 a Banatului nu-l mai are în componenţă pe Andrei Capstrâmb, jucătorul de bandă dreaptă cu cel mai bun randament ca mijlocaş dreapta, trecut la Karlsruhe.

Astăzi n-a evoluat Seba Smochină, accidentat, cu întindere, care se speră a reveni până la următorul joc, de peste două săptămâni, la CSŞ Drobeta.

*

LPS Banatul, juniori B: Filip – Nicola (65, Gâţ), Stupu, Boldea, Drăghici (60, Ciobănică) – Barbura (54, Stoian), Codrea (41 Dârnu) – Grunţă (41 Pădurariu), Mailat – Benzar, Budriş.

Pe bancă: Fişteag – Ciprian Smochină.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.