Juniorii B de la ACS Poli Timişoara, preluaţi de Ovidiu Preda după cooptarea lui Robert Fruşa ca secund al lui Şunda la prim-divizionară, 2-0 la Hunedoara

ACS Poli Timişoara şi-a uşurat astăzi misiunea în deplasarea din runda a 7-a a Campionatului Naţional de juniori B, marcând încă din minutul 2 al jocului din Seria 6, disputat la FC Hunedoara.

Juniorii B alb-negri, care săptămâna trecută au stat, au ajuns la al cincilea succes în 6 partide, impunându-se cu 2-0 (1-0), în primul meci la timonă cu Ovidiu Preda, care a preluat frâiele echipei de la Robert Fruşa, cooptat în staff-ul tehnic al formaţiei de seniori a clubului, ca antrenor secund, sub comanda lui Aurel Şunda şi laolaltă cu Petre Ţurcaş, antrenor de portari, respectiv Cosmin Petruescu, rămas din vechea componenţă, ca antrenor secund.

Ovidiu Preda a condus antrenamentele săptămânii pregătitoare deplasării la Hunedoara şi a fost astăzi antrenorul juniorilor B, asistat cu această ultimă ocazie de Robert Fruşa, care i-a predat astfel ştafeta.

Oprea, în minutul 2, cu un şut de la 25 de metri, care a ricoşat din gazon, suprafaţa de joc fiind impracticabilă, respectiv Velcotă, în minutul 50, cu capul, după un corner, au marcat golurile timişorenilor.

„Au avut o evoluţie încurajatoare, care dă speranţe la mai bine. Toţi au jucat bine şi sunt mulţumit de prestaţia lor. Sper şi le doresc să-şi atingă obiectivul pătrunderii în turneele finale, precum şi câţi mai mulţi tineri să ajungă la prima echipă”, a spus Fruşa.

Ovidiu Preda a început pentru ACS Poli cu Rusu – Biriş, Cochintu (Jivcovici), Sturz, Cherecheş (Lazăr) – Oprea (Golda), Marin (Popa), Sorescu, Totic (Dincă), Simionov – Velcotă.

Pe bancă: Bercuci, Miculaş.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.