Iată ce-au spus preşedinţi, căpitani şi antrenori după CS Lorena Giarmata Vii – ASU Politehnica Timişoara 3-4 (1-1; 3-3) în finala timişeană a Cupei României 2014-2015…

Costel Baci (preşedinte Lorena Giarmata Vii): „Am jucat de la egal la egal. Nu au fost cu nimic mai buni decât noi iar Cupa s-a decis pe greşeli de arbitraj. Este păcat, căci au o galerie frumoasă, dar echipa este slabă, are probleme la capitolul pregătire fizică. Dacă aveau valoare, erau acum la barajul de la Deva”.

Cristian Popa (antrenor şi portar al Lorenei): „Mă bucur că echipa a făcut faţă cu brio cu ocupanta locului secund şi vicecampioana ligii a IV-a şi doar în prelungiri am pierdut. Sincer, golul 4 a fost fault în atac iar la primul gol nici vorbă de penalty. Arbitrul de tuşă s-a băgat şi centralul a acordat 11 metri”.

Paul Codrea (antrenor ASU Politehnica): „Aşa este frumos în Cupă, când câştigi în prelungiri. Ne-am făcut meciul greu când am condus cu 3-1 şi am mai avut câteva situaţii clare de a marca dar în loc să conducem detaşat şi să ne facem meciul uşor, în câteva minute am fost egalaţi chiar pe final. Golul egalizator a fost 3 metri offside. Important este că am câştigat! Este o ruşine să joci pe un asemenea teren denivelat, mic şi foarte îngust. Sperăm ca în ediţia următoare cei de la AJF să nu mai programeze o finală de cupă pe un asemenea teren. Da, am făcut nişte schimbări inspirate, asta este meseria antrenorului. Mergem tot înainte şi mă bucur nespus de acest prim trofeu câştigat cu această echipă minunată şi o galerie cum mulţi şi-ar dori”.

Tiberiu Popoviciu (căpitan ASU Politehnica): „Este primul trofeu pentru echipa noastră cucerit de la înfiinţare. Sunt foarte bucuros împreună cu colegii mei că am reuşit să învingem revelaţia Cupei, echipa Lorena, chiar pe terenul din Giarmata. Vor mai urma şi în continuare alte trofee! Mulţumesc galeriei, care ne-a încurajat pe tot parcursul meciului!”

Acest articol a fost publicat în Fotbal și etichetat cu , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

2 răspunsuri la La cald… Paul Codrea (ASU Politehnica Timişoara): „Aşa este frumos în Cupă, când câştigi în prelungiri!”

1. cornel spune:

Este o rusine sa faci in jur de 3 antrenamente pe saptamana si sa te chinui cu o echipa care vine la teren direct de la servici. Pomanagii campionatului sunteti si cea mai mare gluma posibila. Sa va fie rusine, sa le dati si la arbitrii sa bea din cupa….tot campionatul ati primit cadouri. Si „antrenorul” Codrea sa ne mai scuteasca cu comentariile, ca facea spume pe margine uitandu-se la incapabila lui echipa. Jalnic…jalnici.

2. Piticu spune:

„Golul egalizator a fost 3 metri offside”; domnule Codrea, primul gol al echipei dumneavoastra cum a fost? Centralul dicteaza aut de poarta si tusierul indica punctul de la 11 metri. Contact care nici nu a fost in careul de 16 m. Domnule Codrea, golul 4 al echipei dumneavoastra cum a fost marcat?; dupa un fault grosolan in atac, arbitrul se face ca nu vede si valideaza golul. Ar fi frumos din partea dumneavoastra sa nu comentati arbitrajele si sa va vedeti de jocul echipei dumneavoastra, echipa care nu a fost capabila sa invinga in cele 90 de minute o echipa din liga a5a la care jucatorii s-au strins la stadion direct de la locurile de munca.
    ” Este o ruşine să joci pe un asemenea teren denivelat, mic şi foarte îngust”; domnule Codrea, este o RUSINE sa faceti asemenea afirmatii, afirmatii care jignesc acele personae care au incercat prin proprile puteri si proprile resurse sa va creeze cele mai bune condinti la ora jocului. As dori sa va intreb, pe cite terenuri de o calitate mai buna ati jucat in divizia D? Cite baze sportive din divizia D sint la nivelul celei din Giarmata Vii?, echipa din liga a5a.
    Imi cer scuze domnule Codrea daca v-am jignit, dar sincer aveam o alta parere despre dumneavostra. Va apreciez enorm ca jucator de fotbal dar sinteti o deziluzie ca si antrenor.