La scor în Seria 3 din liga a VI-a ”Promoție”: Atletico Timișoara – ASU Politehnica 2-11: FOTO

Unul din meciurile etapei a treia din Seria a III-a ”timișoreană” a ligii a șasea de ”Promoție” s-a jucat astazi de la ora 17 pe terenul ”Voinţa” iar alb-violeții s-au detașat drastic deja până la pauză: Atletico Timişoara – ASU Politehnica 2-11 (0-6).

Câteva fotografii și autorii golurilor de la întâlnirea din Seria 3 în eșalonul 6 de ”Promoție” al Campionatului Județean Timiș, meciul dintre Atletico Timișoara și ASU Politehnica jucându-se pe terenul ”Voința” din sudul Timișoarei, arenă care s-a schimbat mult spre bine, cu vestiare și toate utilităţile, dar și nocturnă.

Iar oaspeţii în alb-violet nu au avut milă si au învins la scor prin golurile marcate de Adrian Diaconescu de 4 ori, Sabin Rîcu, Laurenţiu Botin și Alexandru Maliţa de câte două ori fiecare respectiv Alin Ghiţă, pentru învinşi înscriind după pauză Eduard Popescu şi Cristian Dancia.

Cu această victorie, elevii lui Alexandru Szabo au punctaj maxim, 3 succese din trei apariții, fiind lider momentan al Seriei 3, cu 9 puncte.