Liderul Centrul de Excelenţă Timişoara, scor în deplasare la finele lui 2015: 5 marcatori

Centrul de Excelenţă Timişoara a încheiat meciurile sezonului de toamnă în Campionatul Naţional FRF de juniori B şi cu a treia victorie la rând în deplasare, 5-1 astăzi de la ora 14 în jocul din etapa a XV-a a Seriei 5 de la LPS Sebeş.

Autori în precedentele runde a două remize succesive pe teren propriu, juniorii B din generaţia 2000 angrenaţi pentru Centrul de Excelenţă timişorean în întrecerile Seriei 5 s-au impus la scor pe terenul celor din judeţul Alba, cu 1-5, la pauză 0-2, Goţa şi Trip semnând golurile desprinderii în ultima pătrime a reprizei I, în minutele 33 şi 37.

Oaspeţii şi-au mărit avantajul la reluare, în minutele 50, 61 şi 69, prin Şimăndan, Constantini şi Rusu, după care gazdele au semnat golul de onoare în minutul 73.

„Centrul” a câştigat pe linie în deplasări, de 5 ori, cu excepţia remizei 2-2 din 27 septembrie, la CS Metalul Reşiţa.

Pe un teren greu, Centrul de Excelenţă a jucat astăzi cu Zaha (60, Pădure) – Stoianovici (63, Cucora), Goţa, Constantini, Coroiu, Bănceanu, Casian (67, Costea), Rusu (65, Doda), Piţigoi (64, Leucean) şi Şimăndan, rezervă neutilizată fiind Feti.

Centrul de Excelenţă Timişoara are după tur şi primele două runde din retur bilanţul 14 10 3 1 35-11 33 puncte, pe primul loc al Seriei 5, în vreme ce LPS Sebeş, depăşită cu 4-0 şi în meciul tur, rămâne în ultima pătrime a ierarhiei.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.