Liderul Fortuna defilează, nu și alte formații gazdă

Fruntașa Diviziei D Timiș este unica echipă care s-a impus pe teren propriu în meciurile de la matineu, sâmbătă, în etapa a 29-a, în rest înregistrându-se trei remize și un succes în deplasare, smuls prin răsturnarea scorului în prelungiri.

S-a consemnat pe arena ”Pavel Zagura”, unde CS Unirea a învins pentru a doua oară afară în campionat în 2019, punând punct seriei de 9 runde fără înfrângere a elevilor lui Chimiuc.

Cocoșul Orțișoara – Unirea Sânnicolau Mare 3-4 (1-2): Răzvan Solomon în minutul 36, Gabriel Gînju 55, Andrei Dima 77 – autogol, respectiv Dragan Bataneaț 7, Andrei Cărpinișan 20, Claudiu Grigoraș 90+1, Eduard Gheorghiu 90+5.

Gazdele au egalat de două ori și au înregistrat a doua remiză consecutivă acasă… Voința Mașloc – AS Seceani 2-2 (1-2): Andrei Nichifor 30, Alexandru Rus 85 – Lucian Stoica 2, Eduard Codrean 35

Gazdele au uitat în ultima vreme gustul victoriei, în cinci runde la rând, vizitatorii rămânând și în continuare invincibili în deplasările returului… CS Timișul Șag – Avântul Periam 2-2 (0-1): Flavius Petrișor 63, Daniel Nicolaescu 66 – Cristian Radu 26, Marius Sîrbu 32.

Scorul matineului… Fortuna Becicherecu Mic – AS FC Bazoșu Vechi 7-0 (2-0): Deian Pecarov 35, 56, 66, Adrian Neagoie 43, 58, Daniel Dragu 70, Bogdan Centea 83.

În fine, ASO Deta – Unirea Tomnatic 0-0. Un mini reviriment al Unirii, cu remize albe afară, intercalând o victorie acasă.

Iar etapa continuă. Rezultatele, meciurile și ierarhia, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.