Liderul, la pas: Fortuna Becicherecu Mic – Crișul Chișineu Criș 0-8 (0-4)

Campioana de toamnă a Seriei 8 în Liga 3 a ”defilat” vineri după-amiază pe terenul lanternei roșii, câștigând la un scor care ne scuteşte de alte comentarii și păstrând 5 puncte față de ocupanta locului secund, din același judeţ, Şoimii Lipova, care a învins și aceasta la zero în Timiș, la Timişoara, pe ACS Poli, cu 0-1. La Becicherecu Mic a fost ACS Fortuna – CS Crișul Chișineu Criș 0-8 (0-4).

S-a jucat în cadrul etapei a XII-a din C8 iar golurile oaspeţilor au fost marcate de Gelu Velici – în minutele 6, 14 și 61, Andrei Haloș (min. 35), Adrian Suslak (min. 41, din lovitură de la 11 metri), Sebastian Budur (minutele 73, 84) și Ionuț Busuioc (min. 88).

Rezultatele etapei și programul rundelor 12-13, pe coloana clasamentelor.

*

Fortuna Becicherecu Mic: Toroc – Straţi (min. 46, Popovici), Bot, Eperieș (min. 63, Mihai), Stemate (66, L. Codrea) – A. Prodana, Icma, Mintaş, Kuhn, Periat (min. 46, Grimmer), Jorza.

Antrenor principal: Iulian Prodana.

Rezervă: Bîte.

Crișul: Zamfir – Haloș, Sabău, Nistor, Siminic (min. 66, Budur) – Clej (min. 46, Pavel), Teședan (min. 46, Busuioc), Ciubotariu – Susan (min. 66, Ciornei), Velici (min. 62, Modan) – Suslak.

Antrenor principal: Adrian Abrudean.

Rezerve la start: Pășcălău – Sabău, Mihuţa, Cocriș.

Au arbitrat: Hurducaş – Georgiu şi Revnic (toţi din Cluj). Observator de arbitri: Voina;  delegat de joc Copăceanu (ambii din Reşiţa).

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.