Liderul Mama Mia, a cincea oară la zero, dar ”nu s-a ridicat azi la ceea ce ne dorim”

Conștient de necesitatea de a-și menține elevii pe o pantă ascendentă, culminînd cu o dorită reușită la barajul de promovare, pe care ex-divizionara C nici nu mai concepe să nu-l atingă, chiar și acum, deja cu 10 runde înaintea încheierii returului, antrenorul Sorin Bălu a remarcat astăzi, după cea de-a cincea victorie la rînd la zero a liderului Mama Mia Becicherecu Mic, că ”jocul nu s-a ridicat la ceea ce ne dorim noi, însă victoria este importantă, chiar dacă am suferit la relațiile de joc”.

Pe un teren ”un pic greu”, pe care ”noi nu am evoluat exact așa cum trebuia”, prima clasată s-a impus cu 3-0, toate reușitele venind după pauză în dauna unei AS Peciu Nou aflată la al treilea eșec cu același 0-3 în ultimele 4 etape.

Vizitatorii au deschis scorul în primul sfert de oră al mitanului secund, la numai cîteva minute după o triplă substituire operată de antrenorul Bălu, centrarea lui Miheț, de pe dreapta, oferindu-i lui Alin Molcuț oportunitatea de a-și trece un nou gol în cont: 0-1 în minutul 57.

Spre final, un șut al lui Negruț, ușor deviat, a dublat avantajul în minutul 84, iar o lovitură de la 11 metri, transformată de Telescu după ce era obținută de Gîrz, a stabilit scorul final, în minutul 86. Ulterior, Mama Mia a mai beneficiat din nou de un penalty, pe care însă Gîrz l-a ratat.

Fără Hodiș, liderul s-a impus la Peciu Nou în alcătuirea de start Culda – Miheț, Telescu, Marius Toma, Călin Toma – Radu, Zurbagiu, Luță, Negruț – Băișan, Molcuț, modificată semnificativ în minutul 53, cînd Damian, Centea și Gîrz le-au luat locul lui Călin Toma, Băișan și Radu. Ulterior, și Jichici intra în minutul 71, schimbîndu-l pe Luță. Pe bancă au mai rămas Filip – Radosav și Mancaș.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.