LPS Banatul, cu CSU Craiova, CS Mioveni şi UTA Bătrâna Doamnă în zonalul juniorilor B. Lotul complet al timişorenilor! Ierarhiile finale ale Seriei 6 la juniori A şi B

Echipa de juniori B de la LPS Banatul Timişoara este unica reprezentantă a fotbalului juvenil timişean la primele două categorii de vârstă calificată în faza turneelor zonale, care va începe duminică, fotbaliştii generaţiei 1997 pregătiţi de Ovidiu Vîlceanu urmând a avea parte de 6 jocuri în sistem campionat, tur-retur, cu CSU Craiova şi CS Mioveni, locurile 1 şi 2 în Seria 5, respectiv ACS UTA Bătrâna Doamnă, câştigătoare a Seriei 6.

Primele două clasate vor accede în turneul semifinal FRH – juniori B, reunind cele mai bune 8 cluburi din ţară.

Vom reveni cu programul juniorilor B ai liceului, odată ce va fi definitivat (primele două etape se anunţă a fi programate în 13 şi 19 aprilie), până atunci notând lotul grupării calificate precum şi rezultatele ultimei etape a returului, de ieri, respectiv ierarhiile finale în Seria 6 la juniori A şi B.

1.Luca Darius (născut în 17.02.1997; portar; la LPS Banatul din 2008);
2.   Filip David / 14.06.1998; P; 2006;
3.   Voin Roberto / 22.07.1997; P; 2008;
4.   Nicola Paul / 28.08.1997; FD; 2009;
5.   Boldea Mario / 03.01.1997; FC; 2008;
6.   Stupu Mircea / 11.02.1997; FC; 2006;
7.   Drăghici Marian / 16.12.1997; FS; 2010;
8.   Gîţ Alex / 09.10.1997; FD; 2006;
9.   Ciobănică Andrei / 30.11.1997; FS; 2011;
10. Barbura Daniel / 20.06.1997; MC; 2008;
11. Stoian Răzvan / 01.08.1997; MC; 2005;
12. Grunţă Mădălin / 26.02.1997; MD; 2010;
13. Dîrnu Dennis / 10.04.1997; MC; 2010;
14. Mailat Sebastian / 12.12.1997; MD; 2005;
15. Benzar Daniel / 30.12.1997; MS; 2007;
16. Contescu Alex / 08.02.1997; MC; 2005;
17. Ţimbalaru Alin / 28.02.1997; MC; 2006;
18. Andraş Dennis / 02.05.1997; MD; 2009;
19. Maier Andrei / 27.11.1997; FC; 2009;
20. Buzan Daniel / 14.07.1997; MC; 2008;
21. Codrea Dorin / 13.06.1997; MC; 2005 (trecut la ASU Politehnica Timişoara);
22. Smochină Ciprian / 16.04.1997; MS; 2006;
23. Cortuşan Bogdan / 31.01.1997; MS; 2013;
24. Smochină Sebastian / 16.04.1997; A; 2006;
25. Budriş Erwin / 17.01.1997; A; 2010;
26. Pădurariu Cristian / 11.03.1997; A; 2006;
27. Păscăleanu Adrian / 22.12.1997; FD; 2013;
28. Ardelean Mircea / 08.02.1997; P; 2010 (CFR Timişoara)
29  Fişteag Emanuel / 19.07. 1997; P; 2013.

 

Rezultatele etapei a 22-a, ultima a returului în Seria 6:

FC Hunedoara – UTA 3-0 (juniori A) şi 3-0 (B) – neprezentări; Metalul Reşiţa – CSŞ Lugoj 5-0 / 5-0; UTA Bătrâna Doamnă – CNS Cetate Deva 7-1 / 3-0; ACS Poli – CSŞ Caransebeş 2-0 / 3-0; LPS Banatul – CSŞ Drobeta 7-2 / 4-0.

*

Clasament Seria 6, juniori A:

1.Pandurii Târgu Jiu 20 16 2 2 87-9 50p, 2. ACS UTA Bătrâna Doamnă 20 15 3 2 61-24 48p – calificate la turneul zonal;

3. ACS Poli Timişoara 20 13 5 2 51-17 44p, 4. LPS Banatul 20 8 5 7 37-31 29p; 5. CNS Cetate Deva 28p (21-34), 6. UTA 27p (37-46) – vor evolua în turneul de consolare al locurilor 3-6, cu etape tur-retur;

7. FC Hunedoara 24p (32-37), 8. Metalul Reşiţa 23p (37-42), 9. CSŞ Caransebeş 20p (31-48), 10. CSŞ Drobeta 13p (22-77), 11. CSŞ Lugoj 6p (9-60).

*

Clasament Seria 6, juniori B:

1.ACS UTA Bătrîna Doamnă Arad 20 18 1 1 63-7 55p, 2. LPS Banatul Timişoara 20 16 2 2 73-9 50p – calificate la turneul zonal;

3. ACS Poli Timişoara 20 14 2 4 54-18 44p, 4. Pandurii 32p (55-36), 5. CSŞ Drobeta 31p (38-34), 6. Metalul Reşiţa 31p (41-38) – vor evolua în turneul de consolare al locurilor 3-6, cu etape tur-retur;

7. CNS Cetate Deva 25p (30-36), 8. FC Hunedoara 24p (31-48), 9. CSŞ Caransebeş 13p (17-50), 10. UTA 7p (10-71), 11. CSŞ Lugoj 6p (9-74).

 

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


× 7 = paisprezece

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: