LPS Banatul Timişoara câştigă la Dunăre tot la 4 diferenţă şi la juniori B. Rezultatele etapei a 11-a în Seria 6 a Naţionalului la juniori A şi B

LPS Banatul Timişoara a administrat astăzi o dublă lecţie gazdei CSŞ Drobeta Turnu Severin, în runda a 11-a a Seriei 6 în Campionatul Naţional de juniori, şi categoria “mai mică” învingând tot cu 4 goluri avans la Dunăre, după ce în deschiderea cuplajului juniorii A se impuneau cu 5-1.

La juniori B a fost 4-0, Budriş deschizând scorul în minutul 38 iar Banatul intrând la vestiare cu 1-0. Contescu a prins un şut remarcabil de la 30 de metri, în minutul 48, ochind vinclul, iar acelaşi Budriş a marcat în minutul 58 cu o scăriţă, după pasa lui Mailat.

În fine, rezerva Ciprian Smochină a pecetluit rezultatul final, cu o reluare pe lângă portar.

Din păcate însă, aşa cum a constatat şi delegaţia lui ACS Poli Timişoara în urmă cu două săptămâni, în aceeaşi deplasare, CSŞ Drobeta se identifică a fi un club problemă când se regăseşte în postura de gazdă. Atitudinea neospitalierilor amfitrioni e pigmentată cu îndemnuri incitând la un joc agresiv, punând în pericol integritatea corporală a oponenţilor, iar de aceste lucruri nu sunt străini tocmai antrenori ai clubului severinean, care, din contră, ar trebui să se îngrijească de buna îndrumare a juniorilor.

LPS Banatul, juniori B: Luca – Nicola (50, Gâţ), Stupu (Ciprian Smochină), Boldea, Drăghici – Mailat, Dârnu (55, Barbura), Contescu, Benzar – Pădurariu (45, Grunţă), Budriş (Buzan).

Pe bancă: Ciobănică, Ardelean.