LPS Banatul Timişoara trece de Metalul Reşiţa cu 3-2 (juniori A) şi 8-0 (B)

LPS Banatul Timişoara şi-a adjudecat avantajul terenului propriu în „dubla” din Seria 6 a Campionatului Naţional de juniori A şi B, disputată azi în devans din etapa a 7-a.

Juniorii A, antrenaţi de Claudiu Arba, au trecut de cei de la CS Metalul Reşiţa, cu o victorie şi 3 puncte în cont, cu 3-2 (2-0), golurile fiind semnate de Mitre, în minutul 21, Herţanu (33) şi Brânduş (66), respectiv Chiţoiu, care reducea din handicap, 2-1 în minutul 54, şi Nicola, pe final (88).

LPS Banatul a început cu Ardelean – Brînduş, Banciu, Horcea, Petri – Herţanu, Gaidoş, Giuricici, Gabriel Rus, Mitre, Simescu, mai intrând pe parcurs şi Maşniţă, Mocanu, Radu, Chiricescu şi Roman.

Pe bancă au rămas Vlădică şi portarul Fişteag.

LPS Banatul juniori A are palmaresul 7 3 1 3 11-13 10 puncte înaintea deplasării din 20 octombrie la ACS Poli.

*

Succes de proporţii la juniori B, elevii lui Ovidiu Vâlceanu revanşându-se pentru insuccesul de la Arad printr-un categoric 8-0 (1-0) în dauna cărăşenilor. Iar 2 dintre jucătorii introduşi la pauză au reuşit câte două goluri fiecare!

Drăghici a deschis scorul în dauna unor reşiţeni sosiţi cu 6 puncte în cont în minutul 30 iar cele 3 înlocuiri de la pauză au dat prompt roade, Budriş marcând în minutele 41 şi 47, Dîrnu în minutul 42, Benzar în minutele 56 şi 67 iar Pădurariu în 62 respectiv 63.

LPS Banatul (juniori B): Filip – Nicola (65, Gîţ), Stupu, Boldea, Drăghici – Dârnu (62, Ciprian Smochină), Codrea (41, Barbura), Mailat, Benzar – Grunţă (41, Pădurariu), Sebastian Smochină (41, Budriş).

Pe bancă au rămas Fişteag şi Ciobănică.

LPS Banatul juniori B are palmaresul 7 6 0 1 27-6 18 puncte înaintea deplasării din 20 octombrie la ACS Poli.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.