Partea a II-a: LPS Banatul, din 12 echipe la 2003/4, și Juventus Colterm Timișoara, din 15 la 2005/6, locul I la ”United Timișoara Summer Cup”

După o mare desfășurare de forțe cu un weekend înainte, la categoriile mai mici de vârstă, 2007-2008, cu 16 participante la start, și 2009/10, cu alte cinci echipe, ediția a II-a a turneului de fotbal juvenil ”United Summer Camp” s-a încheiat sâmbătă seară în Freidorf prin finalizarea și mai multor dispute, derulate vineri pe ”Auto” cu 12 formații la start la cea mai mare grupă de vârstă, 2003/4, pentru absolvenți ai primului an ca juniori D dar și ai categoriei E, iar sâmbătă chiar cu 15 grupări la start în cadrul limitelor 2005/6.

11228500_1084478281566670_1480084362628515131_n

 

”United Timișoara Summer Cup”, competiție destinată copiilor între 5 și 12 ani în organizarea ACS United Timișoara, pornea la drum în ediția sa din 2015 în weekendul 13-14 iunie, prin desfășurarea jocurilor de la grupele mici de vârstă, 2007/8 și 2009/10, adjudecate pe terenul Lemon Club de FC Juventus Colterm respectiv gazda ACS United, și s-a finalizat vineri și sâmbătă, de această dată impunându-se LPS Banatul, la cei mai ”mari”, respectiv FC Juventus Colterm Timișoara, la 2005/6.

Dar iată rezultatele și distincțiile dobândite în ultimele zile ale acestei a doua ediții a întrecerii fotbalistice rezervată juniorilor D, E și cu un an mai mici, la care s-au aliniat la start formații ale unor cluburi din Timișoara și județul Timiș dar și din județul Arad, mai exact din Ineu.

Pe Auto, în Freidorf, s-a desfășurat în 19-20 iunie a doua parte a competiției, pentru juniorii D, E și din primul an sub aceste categorii, la 2003/4 situația derulându-se astfel:

Grupa A
1. Edu Sport Timișoara
2. CS Ineu
3. FC Porto-Bega Timișoara
4. ASU Politehnica Timișoara
Program meciuri ( vineri 19 iunie; pe două terenuri )
ora 15.00-ter.1 – Edu Sport-Ineu 0-4
ora 15.30-ter.2 – Porto Bega-ASU 0-4
ora 16.30-ter.1 – Edu Sport-Porto Bega 0-4
ora 17.00-ter.2 – ASU-Ineu 3-0
ora 18.00-ter.1 – ASU-Edu Sport 9-0
ora 18.30-ter.2 – Ineu-Porto Bega 0-2
CLASAMENT
1. ASU Politehnica 16-0 9 puncte
2. Porto Bega 6-4 6 puncte
3. CS Ineu 4-5 3 puncte
4. Edu Sport 0-17 0 puncte

Grupa B
1. FC Dumbrăvița
2. FC Auto Timișoara
3. LPS Banatul Timișoara
4. ACS United Timișoara I
Program meciuri ( vineri 19 iunie; două terenuri )
ora 15.00-ter.2 – Dumbrăvița-Auto 1-0
ora 16.00-ter.1 – LPS Banatul-United I 10-0
ora 16.30-ter.2 – Dumbrăvița-LPS Banatul 0-3
ora 17.30-ter.1 – United I-Auto 0-3
ora 18.00-ter.2 – United I-Dumbrăvița 0-6
ora 19.00-ter.1 – Auto-LPS Banatul 0-5
CLASAMENT
1. LPS Banatul 18-0 9 puncte
2. Dumbrăvița 7-3 6 puncte
3. Auto 3-6 3 puncte
4. United I 0-19 0 puncte

Grupa C
1. CS Leu Giarmata
2. ACS United II
3. Vulturii Comloșu Mare
4. CFR Timișoara
Program meciuri ( vineri 19 iunie, 2 terenuri )
ora 15.30-ter.1 – CS Leu-United II 2-0
ora 16.00-ter.2 – Comloșu Mare-CFR 0-5
ora 17.00-ter.1 – CS Leu-Comloșu Mare 6-0
ora 17.30-ter.2 – CFR-United II 3-0
ora 18.30-ter.1 – CFR-CS Leu 5-0
ora 19.00-ter.2 – United II-Comloșu Mare 0-1
CLASAMENT
1. CFR Timișoara 13-0 9 puncte
2. Leu Giarmata 8-5 6 puncte
3. Comloșul Mare 1-11 3 puncte
4. United II 0-6 0 puncte

SEMIFINALE: meciul 1, ora 19,30, pe terenul 1, LPS Banatul-ASU Politehnica 2-0;
meciul 2 ora 19.30-ter.2 – CFR Timișoara-FC Dumbrăvița 2-2 (1-3 penaltyuri).

FINALA MICĂ (ora 20.00, terenul 2): ASU Politehnica – CFR Timișoara 2-1.

FINALA MARE (ora 20.00, terenul 1): LPS Banatul – FC Dumbrăvița 3-0, urmată de la ora 20,40 de festivitatea de premiere.
S-au acordat diplome pentru fiecare jucător de la toate participantele.

Locul III a primit diplome și cupă: ASU Politehnica Timișoara.

Locul II a primit diplome și cupă: FC Dumbrăvița.

Locul I a primit medalii, diplome și cupă: LPS Banatul Timișoara.

S-au acordat premii personale pentru:
– cel mai bun jucător ( figurină și diplomă ): Darius Boici (FC Dumbrăvița)
– golgheter ( figurină și diplomă ): Narcis Popovici – 6 goluri (CFR Timișoara)
– cel mai bun portar ( diplomă și un echipament Sportika): Alex Borbei ( LPS Banatul Timișoara ).

*

Iată deznodământul ediției a II-a și la categoria 2005-2006:

Grupa A
1. CFR Timișoara II
2. Juventus Colterm Timișoara
3. CS Leu Giarmata
4. LPS Banatul Timișoara
5. AS Dumbrăvița
Program meciuri ( sâmbătă 20 iunie, 2 terenuri )
ora 9.00-ter.1 – CFR II-CS Leu 0-5
ora 9.20-ter.2 – Juventus-Dumbrăvița 2-0
ora 10.00-ter.1 – LPS Banatul-Dumbrăvița 1-0
ora 10.20-ter.2 – Juventus-CS Leu 4-0
ora 11.00-ter.1 – CFR II-Juventus 0-7
ora 11.20-ter.2 – CS Leu-LPS Banatul 0-0
ora 12.00-ter.1 – Dumbrăvița-CS Leu 0-0
ora 12.20-ter.2 – CFR II-LPS Banatul 0-3
ora 13.00-ter.1 – Juventus-LPS Banatul 4-0
ora 13.20-ter.2 – CFR II-Dumbrăvița 0-1
CLASAMENT
1. Juventus 17-0 12 puncte
2. LPS Banatul 4-4 7 puncte
3. CS Leu Giarmata 5-4 5 puncte
4. FC Dumbrăvița 1-3 3 puncte
5. CFR Timișoara II 0-16 0 puncte

Grupa B
1. Edu Sport Timișoara
2. CFR Timișoara I
3. ACS United Timișoara II
4. Unirea Sînnicolau Mare
5. ACS Tim Star Timișoara
Program meciuri ( sâmbătă 20 iunie, 2 terenuri )
ora 9.00-ter.2 – Edu Sport-United II 0-0
ora 9.40-ter.1 – CFR I-Tim Star 6-0
ora 10.00-ter.2 – Sânnicolau Mare – Tim Star 3-0
ora 10.40-ter.1 – CFR I-United II 4-0
ora 11.00-ter.2 – Edu Sport-CFR I 0-2
ora 11.40-ter.1 – United II- Sânnicolau Mare 0-7
ora 12.00-ter.2 – Tim Star-United II 1-1
ora 12.40-ter.1 – Edu Sport – Sânnicolau Mare 0-3
ora 13.00-ter.2 – CFR I – Sânnicolau Mare 0-1
ora 13.40-ter.1 – Edu Sport-Tim Star 4-1
CLASAMENT
1. Unirea Sânnicolau Mare 14-0 12 puncte
2. CFR Timișoara I 12-1 9 puncte
3. Edu Sport 4-6 4 puncte
4. United II 1-12 2 puncte
5. Tim Star 2-13 1 punct

Grupa C
1. FC Auto Timișoara
2. CS Ineu
3. CS Atletico Timișoara
4. ACS United Timișoara I
5. CS Ghiroda
Program meciuri ( sâmbătă 20 iunie, 2 terenuri )
ora 9.20-ter.1 – Auto-Atletico 1-0
ora 9.40-ter.2 – Ineu-Ghiroda 6-0
ora 10.20-ter.1 – United I-Ghiroda 3-0
ora 10.40-ter.2 – Ineu-Atletico 0-1
ora 11.20-ter.1 – Auto-Ineu 1-0
ora 11.40-ter.2 – Atletico-United I 1-0
ora 12.20-ter.1 – Ghiroda-Atletico 0-3 (abandon)
ora 12.40-ter.2 – Auto-United I 1-0
ora 13.20-ter.1 – Ineu-United I 2-0
ora 13.40-ter.2 – Auto-Ghiroda 3-0 (abandon)
CLASAMENT
1. AUTO 6-0 12 puncte
2. Atletico 5-1 9 puncte
3. CS Ineu 8-2 6 puncte
4. United I 3-4 3 puncte
5. Ghiroda 0-15 0 puncte

FC Juventus Colterm: locul I la 2005/6

FC Juventus Colterm: locul I la 2005/6

 

SEMIFINALE: meciul 1, de la ora 14.00, pe terenul 1, Auto – Juventus 0-2; meciul 2, ora 14.00, terenul 2: CS Unirea Sânnicolau Mare – CFR Timișoara I 0-0 (5-6 penaltyuri).

FINALA MICĂ (ora 14.30, terenul 2: Auto – Sânnicolau Mare 0-0 (5-4 penaltyuri).

FINALA MARE (ora 14.30, terenul 1): FC Juventus Colterm – CFR Timișoara I 3-0, urmată de la ora 15 de festivitatea de premiere.

S-au acordat diplome pentru fiecare jucător de la orice echipă.

Locul III a primit diplome și cupă – FC Auto

Locul II a primit diplome și cupă – CFR Timișoara I

Locul I a primit medalii, diplome și cupă – FC Juventus Colterm.

S-au acordat premii personale pentru:
– cel mai bun jucător ( figurină și diplomă ): Lucian Șiel ( Juventus Colterm)
– golgheter ( figurină și diplomă): Bogdan Laicu ( Juventus Colterm)
– cel mai bun portar ( diplomă și un echipament Sportika): Paul Lazăr ( CFR Timișoara I).

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


1 + noua =

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: