Patru jocuri eliminatorii între divizionare „D” în turul 3 al 16-imilor fazei judeţene Timiş a Cupei României: tragerea la sorţi

La modul în care mai degrabă îi sunt băgate beţe în roată prin a fi şi „taxat” la sânge cu varii „penalităţi sportive” care mai de care mai „frumuşele”, aşadar mai degrabă descurajat decât încurajat, pe fondul unei gestionări oricum cât se poate de discutabile şi de parcă n-ar fi fost oricum de-ajuns slaba sa administrare, fotbalul judeţean din Timiş involuează prin a activa în pierdere şi sub forma numărului scăzut al „muşteriilor” în competiţia paralelă eliminatorie a Cupei României, dar absolut deloc de mirare, astfel încât faza a III-a este deja cea a 16-imilor de finală, aceasta fiind însă starea de fapt din moment ce  fenomenul „fotbalului mic” a devenit un soi de vacă de muls în confuzia decidenţilor săi care-i asociază administrarea pentru care au fost aleşi în funcţii cu o variantă acoperitoare de rotunjire a propriilor venituri, precum şi a „băieţilor buni” care le cântă în strună.   

Implicit, deloc de mirare dar absolut firesc absenteismul atâtor cluburi afiliate AJF Timiş de la startul actualei ediţii a fazei judeţene a Cupei României, încât doar 12 „negri mititei” din întregul eşaloanelor 5-6, numărând nu mai puţin de circa o sută de grupări, au mai supravieţuit după primele doar două tururi organizate până acum în actuala campanie.

Turul 3, a cărui tragere la sorţi s-a efectuat de la ora 12, fiind deja cel al 16-imilor de finală, cu participarea la debutul la start a divizionarelor „D”, dintre care 8 se vor întâlni în partide directe pentru calificarea în optimi, „tabloul” spre actul final fiind după cum urmează mai jos. 

Programul turului 3 al Cupei României – faza judeţeană Timiş, care se va disputa pe 24 februarie 2024:

AS Recaş – CS Progresul Gătaia

AS Unirea Cerneteaz – CS Unirea Sânnicolau Mare

CSC Săcălaz – CS Flacăra Parţa

CSC Pindul Dudeştii Noi – CSM Lugoj

AS Margina – ACS Pobeda Star Bişnov

AS Viitorul Cruceni – CSC Belinţ

AS Gelu – CS Timişul Şag

AS Progresul 1906 Ciacova – CS Sânandrei Timiş

AS FC Inter Foeni – CSC Liebling

CS Voinţa Biled – CSO Deta

CSO Făget – CS Cocoşul Orţoara

CS Tormac – CSC Millenium Giarmata

ACS Kids Sînmihaiu Român – CS Gloria Moşniţa Nouă

AS Olimpia Darova – CS UVT Timişoara

CSC Voinţa Maşloc – AS Avântul Topolovăţu Mare

CS Comloşu Mare – AFC Unirea Jimbolia.

Ultimele rezultate din campionatele fotbalului judeţean timişean şi ierarhiile turului, pe coloana datelor tehnice a secţiunii Fotbal. 

 

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


trei × = 24

 


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: