Piţigoi! Centrul de Excelenţă Timişoara, 1-1 (1-1) la juniori B, la Simeria

Echipa Centrului de Excelenţă Timişoara implicată în Seria 5 a Campionatului Naţional FRF de juniori B a remizat astăzi de la ora 14 în judeţul vecin, Hunedoara, în ultimul meci al etapei a XVII-a, a doua din acest an dar a patra din retur în grupa vestică.

Într-un derby de podium, CS CFR Simeria a deschis scorul în minutul 5 prin Radu dar Piţigoi a egalat cu un frumos şut din marginea careului, din lateral dreapta, balonul fiind expediat spre vinclu la colţul lung: 1-1 în minutul 17,

Formaţia de pe Bega şi-a creat o serie întreagă de mari ocazii, printre care şi două bare, dar nu şi-a apropiat victoria, prima clasată remizând astfel pe terenul Simeriei, din păcate foarte denivelat.

Garnitura de 2000 de la juniori B a „Centrului de Excelenţă” a remizat 1-1 la Simeria în alcătuirea Dobre – Feti, Stoianovici, Coroiu, Popa, Bănceanu, Goţa, Deta (71, Leucean), Piţigoi, Şimăndan, Rusu (72, Burghele).

Rezerve: Pădure – Doda, Constantini.

Etapa viitoare, liderul va juca pe teren propriu cu CS Metalul Reşiţa SA.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.