Ploaia, cel mai aprig adversar. Amical, Voința Mașloc – Millenium Giarmata 1-1 (1-1)

Încet, încet, încep să se dispute primele meciuri de verificare, câte un joc astăzi, câte un amical mâine. Iar dacă este încă penultimul weekend din luna ianuarie, și normal că vremea nu ține cu fotbalul și cu sportivii…

Așadar întâia partidă de verificare din 2015 pentru tânărul antrenor Daniel Rupa s-a consumat astăzi pe terenul II al stadionului CFR, de lângă Gara Mare a Timișoarei, Voința Mașloc măsurându-și forțele în compania unei echipe din liga a III-a, CS Millenium Giarmata. Iar după 90 de minute, egalitate, 1-1.

Chiar dacă oaspeţii au deschis scorul în minutul 29, prin Leonte, trupa din Maşloc a restabilit egalitatea prin golgheterul echipei, Iulian Vântură, în minutul 40. Ploaia a fost un aprig adversar pentru ambele combatante, acestea considerând primul amical ca fiind un antrenament util.

Au jucat formaţiile:

Voinţa Mașloc: Amarinei – Pană, Matei, Hriţcan, Gabără, Ionuţ, Bungău, Şuleap, Berceanu, Stoica, Vântură.

Antrenor: Daniel Rupa.

Au mai intrat: David, Popa, Simioni, Mario.

CS Millenium: Păduraru – Firan, Oneţ, Dancia, Diarra, Gârba, Leucă, Fuchs, Leonte, Anagor, Beloescu.

Antrenor: Călin Cojocaru.

Au mai intrat: Gideon, Soare şi Berar.

Următorul meci de verificare pentru echipa din liga a III-a va fi cu Şoimii Pâncota, iar cei din Maşloc vor juca cu CFR Timișoara.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.