Pobeda, ceas abia de la 0-1: egalare şi succes în inferioritate numerică

Pobeda Dudeştii Vechi nu mai are parte de succesele la pas şi la scor de pe teren propriu consemnate în sezonul trecut, dar se mulţumeşte şi cu alte 3 puncte, cum a fost cazul sâmbătă, contra Progresului Gătaia, o nou-promovată ce a deschis scorul.

Kalapiş a egalat în minutul 35, pentru 1-1 la pauză, după care Bratan a fost eliminat din joc,  fiind sancţionat cu cartonaş roşu pentru o presupusă intervenţie cu cotul înaintea executării unui corner. Deşi în inferioritate numerică, Pobeda s-a impus în urma unei faze fixe, cu Vasilcin executând o lovitură liberă de pe flancul stâng, de la 35 metri, şi Mătace Boboiciov reluând cu capul de la 8 metri, la colţul lung.

Pobeda Dudeştii Vechi: Stoianov – Gabără, Boboiciov, Fibişan, Roşu – Dragoş, Toma, Vasilcin, Augustinov – Bratan, Kalapiş.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.