Puţini delegaţi la şedinţa cu trimişii cluburilor din liga a V-a „Judeţ”. Se dă drumul cu semne de întrebare: programul etapei I, din 19 august

Cu excepţia grupărilor care aruncau prosopul în timpul campionatului trecut, iar în plus Electrica 1929 Timişoara s-a retras din competiţie, liga a V-a judeţeană Timiş n-a înregistrat peste vară nicio retrogradare în urma ediţiei anterioare, în eşalonul 6 „Promoţie” – ca la noi, în „fotbalul lui 272-0”, nicăieri altundeva în lumea largă, totul probabil pentru „a fi la număr” în sezonul 2023-2024, pe cale de a începe din 19 august, după ce Divizia D Timiş a şi luat startul, programul etapei I în liga a V-a „Judeţ” fiind enumerat mai jos. La şedinţa întrunită joia trecută de AJF Timiş cu delegaţii cluburilor din eşalonul 5 absenteismul a fost însemnat, dar ţintarul a fost totuşi încropit, chit că anumite criterii sportive în baza deznodământului stagiunii trecute n-au fost tocmai întrunite. 

Comentariul LIVE TEXT şi declaraţiile după jocul CSC Dumbrăviţa – Corvinul 1921 0-0, în articole anterioare, la fel şi cele 3 consemnări diferite pe marginea meciurilor etapei I din Divizia D Timiş, în vreme ce toate rezultatele precum şi programul viitor în SuperLiga şi Liga 2 sunt accesibile pe coloana clasică a ierarhiilor, cu clasamente la zi, plus, în aceeaşi rubrică, şi toate datele din „D” Timiş – rezultate, program, ierarhie, adiţional fiind publicate şi programele de start în Liga 3 – Seria 7 şi Seria 8, Liga 1 Feminin, în timp util urmând a fi inserate pe aceeaşi coloană-rubrică şi meciurile etapei I din liga a V-a „Judeţ”. 

Iată-le, cu menţiunea că Voinţa Şandra nu mai activează în Seria I, iar Obilic şi Electrica în cea de-a doua.

În Seria I a Campionatului Judeţean Timiş

Voinţa Biled – Unirea Tomnatic

Viitorul Iecea Mare – Steaua Bulgăruş

Olimpia Lenauheim – Vulturii Igriş

Voinţa Valcani – Avântul Bobda

Plavii Delia Sânpetru Mare – Sânandrei-Timiş

Mureşul Cenad – Tricoul 1 Iunie

Banatul Teremia Mare – Steaua Roşie Variaş

Unirea 2 Sânnicolau Mare – Dacia Cărpiniş.

Seria a II-a

CSO 2 Deta – Progresul Iecea Mare

Inter Foeni – Unirea Cerneteaz

CSC Dudeştii Noi – Viitorul Ionel

Unirea Banloc – Chinejana Chinezul Satchinez

Utvin – Unirea Uivar

Galaxy – Viitorul Bencec

Avântul Jamu Mare – Juventus Pişchia

AS Petroman – CSC 2 Ghiroda şi Giarmata Vii.

Seria a III-a

Sacoşu Turcesc – AS Niţchidorf

AS Recaş – AS FC Bazoş

Autoliv Lugoj – Vucova 

Berini – Margina

CSO Făget – Voinţa Iosifalău

Bacova – Tormac

Olimpia Darova – CS Phoenix 2 Buziaş

Meget Remetea Mare – CSC Boldur.

 

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


noua − 6 =

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: