Returul semifinalei la juniori C, la indigo: LPS Banatul – ACS Poli 0-2. O finală cu Electrica

Alb-negrii de la ACS Poli Timișoara au reeditat și miercuri de la ora 18 victoria cu 2-0 obținută în prima manșă a semifinalei cu LPS Banatul în Campionatul Județean Timiș de juniori C, calificându-se astfel în finala de sâmbătă dar totodată și în turneul zonal al categoriei de vârstă 2000/1.

LPS Banatul – ACS Poli s-a încheiat 0-2 și în returul de pe terenul liceului, formația alcătuită din numeroși foști juniori ai gazdelor, de 2000, mergând astfel mai departe, în faza următoare a competiției, după ce la pauza manșei secunde, după 35 de minute, scorul era 0-0.

Ca şi în tur, elevii lui Cristian Contescu au învins cu acelaşi scor, la două goluri diferenţă, Fabio Trip şi Vlad Chera punctând la reluare.

Cu această dublă victorie, alb-negrii vor juca finala județeană cu Electrica iar ambele grupări vor merge mai departe, la zonal.

Electrica a obținut tot miercuri spre seară calificarea, după ce a terminat la egalitate în returul cu CS Unirea Sânnicolau Mare, disputat pe malurile Arancăi, scor 2-2, convenabil în lumina victoriei la limită din partida tur, cu 1-0.

Pe ”Banatul” au jucat formaţiile:

LPS Banatul: Pădure – Feti, Rus, Andrei Pop, Şandru, Zeicu, Firea, Piţigoi, Stănilă, Gavriş, Stanciu.

Antrenor: Sorin Badea.

Au mai jucat: Claudiu Pop, Barbu, Croitoru, Gavrilă şi Rafan.

ACS Poli: Rus – Coroiu, Chera, Popa, Țiereanu, Onişa, Cireşan, Casian, Bonda, Peter, Trip.

Antrenor: Cristian Contescu.

Au mai jucat: Târţău, Mureşan, Demenescu, Stanciu şi Fedor.

Pe bancă: Mosoarcă şi Mocanu.

Arbitri: Horea Mureşan – Bogdan Chiorpec şi Horaţiu Lotrean.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.