Rezultate şi marcatori din prima etapă a returului în „Judeţ”. GALERIE FOTO: Solventul – Murani 0-7 (0-3)

Campionatul Judeţean Timiş a reînceput în acest week-end, odată cu etapa a 16-a, prima din retur. Mai jos, rezultatele şi marcatorii primei runde pe 2014 în liga a V-a, dar şi o GALERIE FOTO de la Solventul – Murani 0-7 (0-3)…

Rezultatele şi ierarhiile actualizate, pe coloana dreaptă a secţiunii Fotbal. Vom reveni cât de curând şi cu detalii din categoria „Promoţie”. Dar mai întâi…

Meget Remetea Mare – CS Vulturii 2009 Lugoj 1-5 (1-0). După ce trupa lui Horaţiu a condus cu 1-0 prin golul marcat de Marius Marcu (min. 45), s-a văzut învinsă cu un sec 5-1. Fabian Pop a egalat din 11 metri (min. 53) şi a preluat conducerea pentru echipa sa în minutul 73. Au mai înscris: Beniamin Dobra (84), Petru Albai (85) şi Denis Stefoni (90).

AS Carani – Avântul Periam 2-1 (2-0). Golurile pentru trupa lui Dorin Chifan au fost marcate de Dumitru Ghiţă, din 11 metri, în minutul 2, şi Ionel Andreica (33), respectiv Ionuţ Ologu (73).

Voinţa Valcani – Plavii Delia Sânpetru mare 2-2 (2-1). Gazdele au marcat prin Marius Pâs, de două ori, cu noile ghete achiziţionate cu 200 de euro.

AS Moraviţa – Avântul Bobda 0-3 (0-2). Când arbitrează Costel Dobrişan, nu sunt probleme. Au câştigat oaspeţii cu un scor de forfait, meciul jucându-se la Jebel. Au punctat Raul Mungiu (24 şi 78) şi Ciprian Manolache (27 din 11 metri).

Mureşul Cenad – Becicherecu Mic II 2-1 (1-1). Au punctat pentru localnici Cristian Radu (31) şi Samir Colompar (75), respectiv Negruţ.

Voinţa Maşloc – Moşniţa Nouă 2-0 (0-0). Trupa lui Traian Hinţ a rezistat doar o repriză. Au marcat antrenorul-jucător Emerich Vascko (55) şi Marius Matei (75). Meciul s-a disputat pe arena Colterm.

Spartak Gottlob – Comloşu Mare 0-3 (0-2). Au marcat: Daniel Sturz – 2 şi Bogdan Dostinescu.

Tricoul 1 Iunie – Ripensia Timişoara 0-1 (0-0). Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 88 de Raul Briciu. Din minutul 62, oaspeţii au evoluat în 10 jucători, Călin Uzun văzând cartonaşul roşu.

Lorena Giarmata Vii – Boldur 9-0 (4-0). Debut cu dreptul pentru antrenorul Popa Cristian: elevii săi au administrat adversarilor nu mai puţin de 9 goluri, prin Botezatu – 2, Lobonea – 2, Călugăreanu – 2, Nichitean, Inoveanu şi Dochiţa câte unul.

Avântul Chizătău – Meget Ianova 2000 5-0. Trupa lui Ioan Copaci a jucat doar o repriză cu adversarii săi, reuşind să îi incarce cu 5 boabe, prin Bărburescu – 2, Ripan, Drăguş şi Loch, cu câte unul. Repriza secundă nu s-a mai disputat, căci oaspeţii au refuzat să… mai ia o căruţă de goluri.

*

Solventul Timişoara – AS Murani 0-7 (0-3)

După ultimul joc amical, în dauna celor de la CS Millenium Giarmata II, disputat miercuri şi încheiat cu 8-3 pentru Murani (cele 8 goluri au fost marcate de Raul Costescu – 5, Argatu – 3), iată că liderul Seriei a II-a i-a zdrobit pe cei de la Solventul, în fieful acestora, cu un sec 7-0. Din nou la rampă Raul Costescu, cu 4 goluri, urmat de Mariş – 2 şi Stelian Argatu, cu cel mai frumos gol al meciului, în ultimul minut de joc.

Solventul: Ioan Tănase – Vlad Cristea, Lucian Crişan, Noric Barncota, Marius Urechescu, Claudiu Crudu, Florin Luţă, Marin Iurea, Dan Capbun, Daniel Zaharia şi Sebastian Jula.

Antrenor: Dan Miron.

Pe bancă: Ovidiu Murărescu şi Eugen Csapo.

Murani: Ioan Szofran – Mircea Mariş, Ionuţ Coman, Gabriel Iosof, Adrian Temelie, Iancu Lupşescu, Stelian Argatu, Daniel Hodineanţ, Petre Pârjol, Valentin Martin, Raul Costescu.

Au mai intrat: Cristian Mateiu, Alin Halcia, Romel Bolbore.

Pe bancă: Bogdan Cordunean şi Alexandru Argatu.

Antrenor: Cosmin Sântean. Manager: Cornel Brici.

Arbitru: Cătălin Botaş – Nicolae Chiţoiu şi Alexandru Gherman. Observatori: Zaharie Ciev şi Gheorghe Talianu.

Dan Miron: În sfârşit am avut un arbitraj corect, dar ce folos că am pierdut la scor. Noi trebuie să-i batem pe cei de teapa noastră (Liebling, Moraviţa, Bobda, Foeni ş.a.) ca să scăpăm de griji.

Cornel Brici: Am avut un arbitraj corect, nu ne mai bate nimeni. Sperăm ca şi în continuare să beneficiem de arbitraje corecte. Învinşi de astăzi au vrut dar nu au putut, Costescu i-a îngropat. Solventul este o echipă cuminte.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.