Ripensia, 5 marcatori la Cornești

Divizionarii C de la Ripensia au spart gheața în ceea ce privește golurile marcate în pregătirile de iarnă cu ocazia celui de-al doilea meci amical disputat în această perioadă, astăzi după-amiază, la 4 zile după ce pierdea cu 2-0 la Salonta prima partidă de verificare, în fața Luceafărului Oradea.

Timișorenii, și în continuare fără golgheterul Ndiaye Mediop, n-au mai avut parte de un oponent din Liga 2, ci din Divizia D Timiș, și au câștigat la scor jocul amical disputat astăzi de la ora 16 pe terenul moale din Cornești, 5-0 (3-0) cu gruparea AS Seceani.

Vlădia, Nanu, Luca, Grunță și Dumiter au fost marcatorii învingătorilor, pentru care Remus Steop și Orlando Trandu au aliniat două garnituri, în prima repriză respectiv după pauză, când au mai intrat alți 13 jucători.

Cei de la AS Seceani s-au prezentat în schimb fără antrenorul Ioan Damșa la timonă, acesta acuzând o stare gripală.

Ripensia a rulat tot lotul, care este valid și se pregătește în bune condiții, abordând prima repriză cu Gakos – Vlădia, Vasiliu, Ștreangă, Semeniuc – Nanu, Briciu, Zaluschi, Luca – Matiș și Bobină, iar după pauză trimițându-i în teren și pe Rădulescu – Popa, Hecsko, Apro, Toma, Filip, Stoi, Mânecan, Olar, Golda, Dumiter, Grunță și Olărescu.

Timișorenii au programat următorul joc amical sâmbătă 11 februarie, cu Voința Biled, în principiu în deplasare, terenul și ora de start urmând a fi confirmate.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.