Ripensia Primavera – Unirea II Sânnicolau Mare 4-1. Și Timișul Urseni, tot patru

Tot din cadrul rundei secunde a ligii a cincea, alte amănunte din întâlniri de sâmbătă…

În Campionatul Judeţean Timiș – Seria a II-a, Ripensia Primavera – Unirea Sânnicolau Mare II 4-1 (2-1).

După succesul clar al primei echipe, a urmat meciul dintre echipa a doua a Ripensiei şi ”satelitul” Unirii, trupa lui Radu Suciu învingând clar prin golurile marcate de Claudiu Sturza – o ”dublă” în minutele 4 şi 60, Cătălin Sasu (min. 18) şi Bogdan Uţă (min. 70).

Golul de onoare al Unirii II a fost marcat de Bogdan Popa din 11 metri, în minutul 32.

Ripensia II: Peralta – Sasu, Dîrnu, Mozoc, Popescu, Popovici, Papp, Stancu, Uţă, Kiper şi Sturza.

Antrenor: Radu Suciu.

Au mai jucat: Lazăr, Cioablă, David şi Grigoraş.

Unirea II: Timiş – Pînzaru, Florescu, Dima, Ciucsy, Crişan, Boboiciov, Panfil, Costea, Popa şi Cozma.

Antrenor: Mihai Sitaru.

Au mai jucat: Ciubotariu, Simion, Vîrştiuc şi Olteanu.

Arbitri: Balaciu – Boici şi Helgiu. Obsevatori: Bobu şi Onaca.

*

Iar în Seria a III-a, Timişul Urseni – AS Buziaş 2013 4-0 (2-0).

Trupa lui Daniel Jurcuţ a obţinut o victorie clară în faţa celor de la Buziaş prin golurile marcate de: Mădălin Briceag (min. 20), Valentin Cruceru (min. 45, din 11 metri), Ferencz Precup (min. 60) şi Marius Periat (min. 80).

Au jucat formaţiile:

Timişul: Oberşterescu – Precup, Cădariu, Sadovan, Velea, Mihali, Turdean, Drăghiciu, Hanca, Briceag şi Cruceriu.

Antrenor: Marius Jurcuţ.

Au mai jucat: Daniel Jurcuţ, Periat, Legradi şi Leaha.

Buziaş: Dubou – Drăgan, Ciobanu, Secula, Fădor, Staicu, Pîşcu, Blejan, Serizovici, Roibu şi Groza.

Antrenor: Mircea Filievici.

Au mai intrat: Codrin Roşu, Reperiuc.

Arbitri: Graţian Todorescu – Cristian Pleşa şi Alexandru Argatu. Observatori: Pavel Velcotă şi Trifu Chiu.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.