Sâmbătă începe Divizia D Timiș: loturi ale unor grupări din a doua jumătate a ierarhiei ediției trecute

După ce ieri am enumerat componențele pentru noul sezon ale unor divizionare ”D” care au încheiat ediția trecută în prima jumătate a clasamentului ligii a patra județene, astăzi continuăm prezentarea efectivelor prin a trece succint în revistă loturile unor formații din jumătatea inferioară a ierarhiei Diviziei D Timiș 2021-2022. Iar startul campionatului bate la ușă, sâmbătă.

AS Progresul 1906 Ciacova s-a clasat a unsprezecea la finele celor 38 de etape din ediția anterioară, iar sâmbătă seară va începe acasă noul sezon, în compania Cocoșului. Iaon Roșu îi are în efectiv pe Marius Sabac, Ionuț Ciobanu, Giannis Telios, Daniel Florescu – junior, Florin Năstase, Cătălin Ștefănescu, Samuel Zifceac, Paul Livădaru, Claudiu Sturza, Dragoș Cătău, Marius Stănilă, Ionuț Dorofte – junior, Denis Dorobanțu, Andrei Lazea, Andrei Mihai, Sebastian Stan, Bogdan Mihuț, Cristian Tăbăcaru, Pedrian Ghera, Andrei Luca și Bogdan Steop.

Tot cu un bilanț negativ încheia ediția 2021/2 a ligii a patra județene și CSU Universitatea de Vest Timișoara, pe locul 12, în deplasare sâmbătă seară la Sânnicolau Mare, debut înaintea căruia Emanuel Pătrașcu îi are pe listă pe Alexandru Andrei Filip, David Hotca, Daniel Gurin, Alexandru Contescu, Florin Olariu, Mihai Olariu, Ionuț Vucea, Denis Hotca, Denis Lupulescu, Sebastian Mirescu, David Covaciu, Bogdan Turdean, Denis Laza, Sebastian Andrei, Alex Frățilă, Denis Giura, Horia Chiș, Alex Balabuc, Raul Andrei Vărzaru, Eduard Balea, Lorin Beker, Mohamed Bousnosra, Moses Wamala, Mihai Jorza, Vlad Bâte, Andrei Cărăbaș și Ioan Popa.

CS Progresul Gătaia, a 13-a după returul trecut, va începe campionatul sâmbătă la matineu la Carani, Sorin Gheju bazându-se în noul sezon pe Ciprian Toth, Adrian Chinezoni, Miodrag Ichim, Petru Gâtin, Valentin Danci, Dragoș Eperieș, Daniel Brădean, Darius Apro, Gabriel Cruceru, Neda Chiticariu, Florin Popovici, Levente Parvani, Claudiu Ionesi, Mihai Hurdea, Florin Călin, Alexandru Bolea și Alex Radovan.

CSO Deta va începe campionatul sâmbătă seara pe teren propriu cu Voința Mașloc, de care era despărțită de numai două puncte la finele ediției trecute, Ionuț Iacob avându-i pe convocator la deteni pe Robert Jigum, Florin Nohai, Denis Grigore, Mihai Banac, Denis Voin, Vlad Strati, Alexandru Iovicin, Mihai Mîrzacu, Mihai Rosuș, Marius Demian, Gheorghe Pais, Mădălin Roman, Patrick Peter, Alexandru Vlad, Adrian Ștefan, Dan Rațiu, Petrișor Mesterca, Alexandru Apostol și Florin Nanu.

CSC Voința Mașloc, antrenată de Adrian Șețu, se bazează pe Cosmin Amarinei, Emil Sîrbu, Mădălin Grunță, Remus Barburescu, Cosmin Șerban, Robert Balint, Robert Hrițcan, Dragoș Mihai, Denis Ciobanu, Patrick Niță, Darius Buzdugan, Cosmin Saizu, Cătălin Crișan, Ovidiu Glodean, Alex Dumitru, Alin Pîrjol și Sebastian Lobonea. 

CSC Atletico Liebling, a 18-a și antepenultima la încheierea campionatului trecut, penultima în clasament dintre echipele care au completat parcursul, va începe noul sezon sub bagheta lui Adrian Bungău, în deplasare la Topolovățu Mare, sâmbătă la 11, lotul cuprinzânu-i pe Patrick Oros, Andrei Manea, David Periat, Adrian Bungău, Petre Rădulescu, Cristian Ismail, Sorin Păstrăveanu, Paul Dănilă, Raul Pețiu, Adrian Butura, Ovidiu Semeniuc, Marius Semeniuc, Ionuț Semeniuc, Cătălin Petri, Mohamed Isein, Adrian Caragea și Cristian Suciu. 

Nou-promovata AFC Unirea Jimbolia, în calitate de campioană a Seriei I în Campionatul Județean Timiș 2021-2022, și care va debuta în ”D” acasă cu CSM Lugoj – sâmbătă seară, îi are în lotul lui Avram Rus pe Tomas Billich, Marius Boldijar, Fabian Bursuc, Angel Cănuci, Darius Covaci, Adrian Daniel Cioată, Lucian Curea, Alexandru Custuriu, Cătălin Dițoiu, Raul Dumitru, Adrian Ghiorghioiu, Florin Gorgan, Waldi Marinca, Norel Mîțucă, Robert Anton, Gabriel Sera, Andrei Șerban, Ionel Vânău, Marius Gașpar, Andrei Ciobănică, Vlad Rotariu și Irinel Gherghinescu.

Vicecampioana Seriei I de ”Județ”, AS Steaua Roșie Variaș, a urcat un eșalon în acest an, debutând în ”D” sâmbătă la 11 la Peciu Nou, start înaintea căruia Cosmin Belin are un lot alcătuit din Marian Borta, Daniel Bourceanu, Alexandru Grigoraș, Adrian Jivan, Răzvan Erdman, Cosmin Florescu, Adrian Sabău, David Forghici, Sebastian Marcu, Petre Râmneanțu, Adelin Țemu, Daian Jivan, Adrian Titu, Mario Axinte, Gabriel Voicu, Giusy Mirciov, Gheorghe Neghină, Ramon Olariu și Ionuț Bolborea.

Și revenim, prezentarea urmând a continua. 

Programul meciurilor etapei I, pe coloana clasamentelor secțiunii Fotbal. În aceeași rubrică, programul viitor, ultimele rezultate și ierarhiile în SuperLiga și Liga 2, precum și programul etapei I în Liga 1 Feminin.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


patru + 1 =

 


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: