Se joacă! Amicale

Formații divizionare ”C” dar și din Divizia D Timiș sau liga a V-a județeană au jucat la mijlocul acestei luni meciuri de verificare ca parte a pregătirilor de vară. Spicuim.

CS Timișul Șag – CSC Ghiroda și Giarmata Vii 1-1 (0-0).

Răzvan Banu a deschis scorul în minutul 66 al jocului disputat pe terenul din localitatea Șag, iar oaspeții divizionari ”C”, care au introdus altă echipă la pauză, au egalat în minutul 72 prin Fabian Zavalache.

Răzvan Leucă a semnalat că ”au intrat în teren inclusiv jucători de doar 14 ani, dar am reușit să facem față mai experimentaților noștri adversari. Vom încerca să integrăm câțiva dintre jucătorii văzuți azi în grupul care evoluează în liga a treia. Începând de luni, tinerii selectați se vor alătura celorlalți componenți ai echipei de seniori, cu care sperăm să reușim o evoluție cât mai bună în sezonul următor al ligii a 3-a.”

CS Comloșu Mare – Progresul  Pecica 1-0 (0-0): Tiberiu Matei în minutul 77.

Următorul joc amical pentru băieții lui Marius Stanache a fost programat sâmbăta viitoare la Pișchia cu proaspăta nou-promovată în liga a patra Juventus.

CS Sînandrei-Carani – Cocoșul Orțișoara 2-3 (1-1): Dan Silaghi două goluri respectiv Andrei Balaci, Armin Iseini și Mădălin Ursu.

Întrucât Fortuna Becicherecu Mic s-a retras din Divizia D Timiș, CS Sînandrei-Carani va continua în liga a patra iar antrenorul Narcis Petre va conta și pe Andrei Hodiș, Joseph Ifeany Anagor, Dan Silaghi și alți jucători care vor mai sosi până la începutul campionatului.

Următorul meci pentru Cocoșul, care a folosit mulți juniori din 2004. este programat sâmbăta viitoare cu Avântul Periam.

CS Unirea Tomnatic – AS FC Unirea Jimbolia 5-3 (1-1): Denis Chistrugă 3 goluri, Răzvan Plopeanu și Marcus Antemie, respectiv Adrian Cioată două goluri și Cătălin Dițoiu.

Noul antrenor al echipei din Tomnatic, Dănuț Bilia, a folosit următorii jucători: Marco Bota – Gabriel Drăguș, Ionuț Pîrjol, Dănuț Bilia, Raul Popa, Raul Duțu, Marco Muscă, Răzvan Plopeanu, Marcus Antemie, Alex Baranyi, Petru Măguleanu. Au mai intrat în repriza secundă Denis Chistrugă, Sorin Pânzaru și Bogdan Mantea.

Denis Chistrugă a fost jucătorul meciului, înscriind o ”triplă” echipei de la care a plecat și a răsturnat scorul.

AS Juventus Pișchia – AS FC Inter Foeni 4-1 (0-1).

Oaspeții au deschis scorul în minutul 29 prin Irinel Burlacu, iar după pauză nou-promovații lui Richard Meleșcanu au întors scorul prin Alex Dumitru cu două goluri, Raul Mariș și Petru Măgulean.

Atletico Liebling – Steaua Roșie Variaș 3-2 (1-0): David Periat, Marius Semeniuc și Andrei Manea, respectiv Petre Râmneanțu și David Forghici. Următorul meci pentru Atletico este sâmbata viitoare cu CSO Deta.

În alte întâlniri amicale, AS Gloria Moșnița Nouă – AS Viitorul Bencec 9-3, AS FC Bazoșu Vechi – AS Crevna Zvezda Stanciova 3-1 și Sacoșu Turcesc – Nițchidorf 9-4.

Meciul CS Millenium Giarmata – Voința Mașloc nu a mai avut loc, oaspeții neprezentându-se din lipsă de jucători. Noul antrenor al gazdelor este Vasile Luță, ultima dată la Fortuna Becicherecu Mic.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.