Penultima etapă a campionatului ligii a patra judeţene a fost completată miercuri seară cu victorii ale localnicilor. Rezultatele tehnice, clasamentul actualizat şi programul rundei finale din weekend, pe coloana ierarhiilor secţiunii Fotbal în Sporttim.

Etapa a 37-a a continuat miercuri de la ora 18, iar CSM Lugoj n-a lăsat-o încă pe fruntaşa Timişul Şag să sărbătorească în avans adjudecarea titlului înainte de termen, pe când Pobeda a rămas în schimb pe antepenultima poziţie, în umbra Voinţei Maşloc.

CS Sânandrei-Carani – CSU Universitatea de Vest 3-2 (2-0): Deian Pecarov (min. 29, 83) şi Andrei Hodiș (min. 35), respectiv Marco Contescu (min. (60) şi Andrei Ţugui (min. 75).

Sânandrei-Carani: Culda – Iovan, Artimon, Toma, Szalkai, Hodiş, Precup, Rus, Centea, Radu, Pecarov.

Antrenor Narcis Petre.

Au mai intrat: Sabău, Vidican, Ligius. Pe bancă: Pascu.

Universitatea de Vest: Danci – Bălace, Turdean, Florin Olariu, Alex Contescu, Ionaşcu, Mihai Olariu, Ţugui, Tamaş, Botoşneanu, Marco Contescu.

Antrenor: Ovidiu Olariu.

Au mai intrat: Poran, Arjocu, Mihociu. Pe bancă: Bîrsan.

CSM Lugoj – ACS Pobeda Star Bişnov 2-0 (0-0): Dan Silaghi (min. 72) şi Răzvan Rus (min. 93).

În minutul 46, Beniamin Dobra a ratat o lovitură de la 11 metri, portarul Paşcalău ghicind colţul drept şi respingând mingea. A intrat însă Răzvan Rus şi a schimbat soarta meciului.

În care arbitrul Claudiu Matiş s-a grăbit şi a fluierat mai repede încheierea primei reprize, care a durat 44 de minute şi 48 de secunde, asistentul Gherman consultându-şi contrariat cronometrul şi mirându-se de ce oare vrednicia spre vestiare, „recuperările” fiind aplicate în repriza a II-a, prelungită cu două minute.

Altfel, echipamentul gazdelor s-a asemănat celui al portarului echipei vizitatoare, dar probabil este vreun alt regulament încurajat de AJFT.

În fine, la încheierea meciului, în prezenţa celor două echipe, decarul Alex Maier a pus genunchiul jos şi a cerut-o de soţie pe Vanessa Kovacs, în aplauzele celor prezenţi. „Casă de piatră!”

Arbitrii Matiş, Gherman şi Talpoş n-au fost curioşi de eveniment, baremul făpcându-le probabil mai şăgalnic cu ochiul.

Au jucat formaţiile:

CSM Lugoj: Birăescu – Andrei Rus, Radak (cpt), Doboş, Popescu, Petresc (min. 55, Mărmăneanu), Breşneni, Dobra (min. 55, Răzvan Rus), Mihoc (min. 73, Repede), Maier, Silaghi (min. 82, Talpă).

Antrenor Dafin Danciu.

Pe bancă: Amarinei, Roşie, Lakatoş, Vlădia, Vieru.

Pobeda Dudeştii Vechi: Paşcalău – Vincu (min. 78, Boboiciov), Gruiescu (min. 60, Vasilcin), Gligor, Berceanu, Telecican, Ghiuruţan, Rad, Ienovan, Boghian.

Antrenori: Daniel Vasilcin şi Petre Mirciov. Pe bancă: Budur.

CSC Liebling – AS FC Unirea Jimbolia 2-1 (1-0): Flavius Petrişor (min. 15) şi Ovidiu Agapie (min. 80), respectiv Alin Funtinger.

Liebling: Mercescu – Drăguş, Florescu, Epure, Dan, Beucă, Mihuţ, Petrişor, Şandru, Pistriţu, Raţiu.

Antrenor principal: Alin Miclea.

Au mai intrat: Agapie, Chiorean, Vlad, Măgurean.

Pe bancă Holca. Delegat Dan Florescu.

Jimbolia: Ivanov – Boldor, Romanov, Funtinger, Custuriu, Albei, Bursuc, Anton, Iosimovici, Mitucă, Budriş.

Antrenor: Avram Rusu.

Pe bancă: Şerban, Ciobănică, Carac, Boldijar, Hodor, Mandi. Delegat Constantin Heişu.

CS Gloria Moşniţa Nouă – CSO Deta 2-1 (2-0): Bogdan Andriucă (min. 21, 32), respectiv Adrian Dan (min. 65).

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la Seară de miercuri a victoriilor acasă în Divizia D Timiş. Şi o cerere în căsătorie