Seara gazdelor în etapa 31 din liga a IV-a

Amfitrionii și-au luat partea leului în meciurile jucate sâmbătă de la ora 18 în cadrul rundei cu numărul 31 din Divizia D Timiș.

Cocoşul Orţişoara – Flacăra Arsenal Făget 4-0 (3-0). Cele patru goluri au fost marcate de Gabriel Gînju în minutele 7, 27 și 44 respectiv Răzvan Solomon (min. 65). Chiar dacă a intrat la pauză, Adrian Brazovan nu a putut decât să amelioreze situația vizitatorilor. Iar pentru elevii săi făgeţeni urmează etape grele în ultimele două săptămâni ale sezonului.

Cocoșul Orțișoara

Cocoşul: Bota – Secotă, Dănilă, Solomon, Buliga, Rus (min. 80, Cazimir), Sobolu, Ferţu, Arghilean, Resteman, Gînju (min. 60, Ştirbu).

Antrenor: Ghiţă Chimiuc.

Flacăra: Ardelean – Popovici, Neagu, Chelbu, Apostol, Dănăilă, Laczko, Bîrză, Negoiţă (min. 46, Coţolan), Jurj, Pamfiloiu (min. 46, Brazovan).

Antrenor: Adrian Brazovan.

Pe bancă: Schmith, Gheban, Lazăr.

AS Seceani – ACS Dumbrăviţa 4-3 (1-3). Au marcat: Laurenţiu Berar (min. 36), Adrian Păscăleanu (min. 83 şi 90) și Petru Râmneanţu (min. 90+5), respectiv Andrei Borlea (min. 4), Deian Pecarov (min. 41) şi Marius Toma (min. 61).

În minutul 32, Adrian Ştefan, de la oaspeţi, a fost eliminat de arbitrul Costel Dobrişan, pentru acumulare de cartonaşe galbene.

Un caz mai delicat, meciul a fost întrerupt de două ori întrucât asistentului Patrick Sandu i s-a făcut rău, în minutele 55 şi 70, şi a necesitat îngrijiri medicale, dar a reuşit să arbitreze până la final.

Iar golul marcat de gazde în prelungiri a fost realizat de la circa 30 de metri, de Petre Râmneanţu, cu un şut-centrare bară-gol.

Este prima victorie a celor din Seceani după 3 etape fără succes, prelungind la patru seria lipsită de victorie a ”verzilor” Dumbrăviței.

Avântul Periam – Unirea Banloc 2-0 (2-0). Cele două goluri pentru elevii pregătiţi de Sorin Câtea au fost marcate în prima repriză, Sebastian Lobonea deschizând scorul în minutul 20 iar Iasmin Cozma înscriind în propria poartă în minutul 37. Cu această victorie, cei din Periam au efectuat rocada cu ACS Dumbrăviţa şi au trecut pe locul şase, cu 56 de puncte.

Dar rezultatele parțiale ale rundei, clasamentul actualizat și programul antepenultimei etape, intermediare, pot fi lecturate pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.