Semenea două în prima parte, scor de forfait: Cocoşul Orţişoara – AFC Băban Marcel Jimbolia 3-0 (3-0)

Şi a opta victorie a gazdelor în runda secundă a Diviziei D Timiş: Cocoşul Orţişoara – AS FC Băban Marcel Jimbolia 3-0 (3-0).

Ultimul joc al etapei a II-a s-a disputat de la ora 18, pe o căldură insuportabilă, ambele echipe depunând un susţinut efort, considerabil.

Gazdele au deschis scorul repede prin autogolul reuşit de fundaşul Sicoe în minutul 2. Până la pauză, Mădălin Semenea a reuşit „dubla” în minutele 5 şi 20.

Căldura şi-a pus amprenta pe evoluţia echipelor după pauză iar rezultatul a fost cel stabilit în prima jumătate a mitanului întâi.

*

Cocoşul Orţişoara: Carlaonţ – Secotă, Solomon, Românu, Mureşan, Semenea, Viţan, Neagoie, Antemie, Făgeţan şi Sturza.

Antrenor: Gheorghe Chimiuc.

Au mai intrat: Radosav, Berar, Arghilean şi Livădaru.

Pe bancă: Filip, Sobolu.

Băban Jimbolia: Radu – Ciclovean, Sicoe, Neagu, Palade, Timiş, Macovei, Achim, Petrovics, Băban şi Hîrdău.

Antrenor: Ilie Rotariu.

Pe bancă: Micu, Niţă, Nica, Zsigbalov şi Chivoran.

Arbitri:Florin Albu – Andrei Martinovici şi Patrik Sandu. Observatori: Ion Manole şi Nicolae Istrat.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.