Sîrbu ratează un penalty pentru „lanterna” Bacova la 1-1 cu Bazoş

Lucian Sîrbu a fost înger şi demon în repriza secundă a jocului AS Bacova – AS FC Bazoşul Vechi, disputat duminică în cea de-a doua etapă a returului din Seria a III-a a ligii a cincea timişene, Campionatul Judeţean.

Pe un teren bun, în faţa a circa 50 spectatori, favorita din Bazoşul Vechi a deschis scorul la reluare, prin Marius Nichitean, unul dintre antrenorii centrului de copii şi juniori al Electricii ce activează la gruparea de liga a cincea, egalarea survenind peste numai 5 minute, când Lucian Sîrbu a punctat pentru gazda „lanternă roşie”: 1-1 în minutul 55.

Acelaşi Sîrbu avea să şuteze peste poartă dintr-o lovitură de la 11 metri acordată Bacovei în minutul 65, ratare de care a profitat Bazoşul Vechi, aflată în cursa pentru câştigarea seriei, care a marcat golul decisiv, al victoriei, prin Sorin Traian, în minutul 70.

Avea să se încheie AS Bacova – AS FC Bazoşul Vechi 1-2 (0-0).

Au jucat, la gazde, Vasile Ciocu – Costel Scafaru, Mihai Obreja, Raul Prudeanu, Bogdan Cosma, Lucian Sîrbu, Alexandru Gherlîv, Iulian Preda, Daniel Cioclu, Alexa Cătană, Cristian Nedelcovici, iar la Bazoşul Vechi: Costel Lungu – Daniel Siminiceanu, Dragan Paulevici, Marius Timiş, Cătălin Rumega – Sorin Traian, Marius Nichitean, Ionuţ Anitas, Dorel Măscan – Răzvan Pavel, Ciprian Militar. A oficiat centralul Neagoe, arbitru divizionar C.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la Sîrbu ratează un penalty pentru „lanterna” Bacova la 1-1 cu Bazoş