Start în Divizia D Timiș

Cu puzderie de cluburi care nu participau în precedenta ediție a ligii a patra județene, sezonul 2019-2020, întrerupt în martie anul trecut, mai exact nu mai puțin de 7 grupări, campania 2021-2022 a Diviziei D Timiș a demarat la sfârșitul acestei săptămâni. Iată rezultatele si marcatorii meciurilor primei etape.

CSC Millenium Giarmata – CS Timişul Şag 1-2 (0-0): Alexandru Vlăduţi (min. 70), respectiv Armin Şultz (min. 60) şi Alexandar Radovan (min. 63).

CSU Universitatea de Vest din Timişoara – ACS Voinţa Maşloc a fost amânat cu acordul ambelor echipe si se va juca pe 25 august, pe terenul din localitatea Săcălaz.

CS Cocoşul Orţişoara-Seceani – ACS Carani 8-1 (5-1): Răzvan Solomon – două goluri, Vlad Slabu, Alex Moricz, Adrian Dan, Răzvan Popovici, Daniel Gînju şi Iştvan Ordog, respectiv Florin Popovici, care a deschis scorul în minutul 19.

AS FC Atletico Liebling – CSO Deta 4-0 (0-0): Andrei Luca 2 goluri, Bogdan Mihuţ şi Adrian Căpăţână. Andrei Aioanei, de la oaspeţi, a fost eliminat în minutul 59, pentru două cartonașe galbene.

CS Phoenix Buziaş – CS Progresul Gătaia 4-0 (1-0). Cele patru goluri au fost marcate de: Perju Silaghi – 2, Valentin Grigore şi Dan Şandru.

CS Flacăra Parţa – CS Comloşu Mare 1-2 (0-2): Cristian Nicolescu (min. 60), respectiv pentru învingători Deian Pecarov (min. 30) şi Andrei Hodiş (min. 35). Gazdele au trimis mingea în transversală de trei ori, prin Ciprian Ştreangă în două rânduri respectiv Ovidiu Semeniuc şi o dată în bară prin Daniel Alexin.

CS Progresul 1906 Ciacova – CSC Peciu Nou 4-3 (1-1): Dragoş Cătău (min. 4), Cătălin Ştefănescu (min. 77) și Vlad Nicoară (min. 85, 90+2), respectiv Marco Giuricici (min. 23), Gheorghe Schifor (min. 57) și Daniel Rupa (min. 89). Marius Stănilă, de la Progresul, a trimis în transversală în minutul 20.

Progresul Ciacova

AS Unirea Grabaţ – AS Avântul Topolovăţu Mare 3-4 (0-3). Elevii lui Alin Muntea au zburdat pe teren în primele 45 de minute, când au reuşit să înscrie de trei ori, prin Răzvan Piţigoi – 2 goluri şi Sebastian Lobonea. După pauză au mai înscris o singură dată, prin Vaţika Dziţak.

CSM Lugoj – CS Unirea Tomnatic 1-1 (1-1). Oaspeţii au deschis scorul în minutul 37, prin Petru Măgulean, cu un lob de la peste 35 de metri, peste portar – ieşit la marginea careului de 16 metri. Gazdele au egalat în minutul 40, prin Alex Maier, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

CS Unirea Sânnicolau Mare – ACS Fortuna Becicherecu Mic 8-1 (4-0): Flavius Tulcan 3 goluri, Bogdan Moroșan 2 goluri, Dorin Blaga, Manoliu Andrei şi Daniel Galea din lovitură de la 11 netri. Oaspeţii au marcat cu 5 minute înainte de final.

Antrenorul Cristian Contescu a folosit următorii jucători: Timiș – Crișan, Blaga, Florescu, Moldovan, Banu, Bizău, Galea, Rusu, Moroșan, Tulcan. Au mai jucat: Olaru, Mesaros, Cozma, Dima, Manoliu. Rezerve: Vlascici, Sitaru, Parlageanu, Pînzaru.