United Timișoara Summer Cup: 44 de echipe pe 4 grupe de vârstă între 2003 și 2010, pe Auto și la Lemon. Ediția a II-a

Clubul ACS United Timișoara organizează în weekenduri succesive, pe 13-14 și 19-20 iunie, a doua ediție a ”United Timișoara Summer Cup”, competiție destinată copiilor între 5 și 12 ani.

11228500_1084478281566670_1480084362628515131_n

 

 

Datele si echipele participante la această a doua ediție, rezervată juniorilor D, E și mai mici, copii, sunt următoarele:

– joi 11 iunie 2015: stabilirea listei finale cu echipele participante la ”United Timișoara Summer Cup”, care va începe sâmbătă 13 iunie 2015;

– vineri 12 iunie ora 19, la Clubul Lemon: tragerea la sorți a componenței grupelor, prezentarea regulamentului competiției și punerea la punct a ultimelor detalii în colaborare cu toți antrenorii sau delegații echipelor.

Până la ora actuală sunt înscrise echipe ale unor cluburi din Timișoara și județul Timiș dar și din județe limitrofe precum Arad și Caraș Severin.

CATEGORIA 2007-2008 (13-14 iunie, terenul sintetic Club Lemon)
1. A.C.S. United Timișoara ( 2007-2008 )
2. C.S. Atletico Timișoara ( 2007 )
3. L.P.S.-C.S.S. Banatul Timișoara ( 2007 )
4. Edu Sport Junior Timișoara ( 2007-2008 )
5. F.C. Juventus Colterm Timișoara ( 2007 )
6. C.S. Dumbrăvița ( 2007 )
7. U.T.A. Arad ( 2007 )
8. C.F.R. Timișoara ( 2007-2008 )
9. C.S. Ghiroda ( 2007-2008 )
10. A.C.S. Junior Timișoara 1 ( 2007)
11. A.C.S. Junior Timișoara 2 ( 2007-2008 )
12. L.P.S. Banatul Timișoara ( 2008 )
13. A.S. Mundo Reșița 1 ( 2007 )
14. A.S. Mundo Reşița 2 ( 2007 )
15. F.C. Electrica Timișoara 1 ( 2007 )
16. F.C. Electrica Timișoara 2 ( 2008 )

Echipele vor fi împărțite în patru grupe unde se va juca în sistem fiecare cu fiecare, urmând a se califica pentru fazele semifinale primele locuri din fiecare grupă.

*
CATEGORIA 2009-2010 (14 iunie, terenul sintetic Club Lemon)
1. A.C.S. United Timișoara 1 ( 2009 )
2. C.S. Atletico Timișoara 1 ( 2009 )
3. A.C.S. United Timișoara 2 ( 2010 )
4. A.S. Mundo Reşița ( 2009 )
5. Edu Sport Junior Timişoara ( 2009 )

Echipele vor fi repartizate într-o singură grupă unde se va juca în sistem fiecare cu fiecare iar pentru fazele finale, locurile 1 și 2 din grupă vor juca Finala mare iar locurile 3 și 4 vor juca finala mică.

*
CATEGORIA 2003-2004 (19-20 iunie, terenul Auto, zona Freidorf)
1. A.C.S. United Timișoara ( 2003-2004 )
2. F.C. Auto Timișoara ( 2003-2004 )
3. L.P.S. Banatul Timișoara ( 2003 )
4. Edu Sport Junior Timișoara ( 2003-2004 )
5. C.S. Leu Giarmata ( 2003-2004 )
6. C.S. Dumbrăvița ( 2003-2004 )
7. A.S.U. Politehnica Timișoara ( 2003 ) în funcție de barajul echipei mari
8. F.C. Porto-Bega Timișoara ( 2003-2004 )
9. C.S. Ineu ( 2003 )
10. C.F.R. Timișoara ( 2004 )
Echipele vor fi împărțite în două grupe unde se va juca în sistem fiecare cu fiecare, urmând a se califica pentru fazele semifinale primele două clasate din fiecare grupă.

*
CATEGORIA 2005-2006 (20 iunie, terenul Auto, zona Freidorf)
1. A.C.S. United Timișoara ( 2005-2006 )
2. F.C. Auto Timișoara ( 2005-2006 )
3. C.S. Atletico Timișoara ( 2006 )
4. F.C. Juventus Colterm Timișoara ( 2005-2006 )
5. L.P.S. Banatul Timișoara ( 2006 )
6. C.S. Leu Giarmata ( 2005-2006 )
7. Edu Sport Junior Timișoara ( 2005-2006 )
8. C.S. Dumbrăvița ( 2005-2006 )
9. C.S. Ghiroda ( 2005-2006 )
10. C.F.R. Timişoara 1 ( alb, 2005 )
11. C.F.R. Timişoara 2 ( vişiniu, 2005 )
12. C.S. Unirea Sînnicolau Mare ( 2005-2006 )
13. C.S. Ineu ( 2005-2006 )

Echipele vor fi împărțite în trei grupe unde se va juca în sistem fiecare cu fiecare, urmând a se califica pentru fazele semifinale primele clasate din fiecare grupă și o echipă de pe locul 2 cu cel mai bun punctaveraj.

 

 

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


+ sase = 9

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: