VIDEO REZUMAT Look Sport. Politehnica Timișoara – Campionii FC Argeș 0-0 și 4-5, departajare doar după penalty-uri în Cupa României

Video rezumat Look Sport al întâlnirii eliminatorii de miercuri seară din sferturile Cupei României, Politehnica Timișoara – Campionii FC Argeș 0-0 și 4-5 pe ”Dan Păltinișanu”, departajare doar după penalty-uri, cu succes de cauză pentru alb-violeții piteșteni din Liga 1.

FC Argeş a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 5-4, după executarea loviturilor de la 11 metri, formaţia din liga a II-a Politehnica Timişoara şi s-a calificat în semifinalele Cupei României.

După 120 de minute, scorul a fost 0-0. Doar Pamfile a ratat la loviturile de departajare. Gazdele au jucat prelungirile în inferioritate numerică, după eliminarea lui Ursu în finalul primelor 90 de minute.

Piteștenii merg astfel în semifinale și rămân în cursa pentru câștigarea Cupei României pentru a doua oară în istorie, la 56 de ani distanță de la prima performanță similară.

VIDEO REZUMAT | Poli Timișoara – FC Argeș 0-0 (4-5 penalty-uri)

Au evoluat următoarele echipe:

Politehnica Timișoara: Păduraru – Şofran, Mera, Scutaru (minutul 53, Bocşan), Pamfile – Doru Andrei (Bîrnoi 59′), Ignea (D. Dardu 106′), R. Lazăr, Oanea (Zaluschi 87′) – Ursu, Gerbi. Antrenor Nicolae Croitoru;

FC Argeş: Croitoru – Telcean (Işfan 46′), Piţian (Miguel 94′), Boldor, Latovlevici – Diogo Viana, Meza Colli – Raynov, Ruan Teles (Tofan 46′), Palici (Arias 46′) – Said (Fatai 75′). Antrenor Andrei Prepeliţă.

Cartonaşe galbene: R. Lazăr 49′, Ursu 67′, 90′, Ignea 90’+4 / Fatai 91′, Diogo Viana 93′, Işfan 97′, Arias 116′.

Cartonaş roşu: Ursu, în minutul 90.

Arbitri: Iulian Dima – Valentin Dumitru, Marius Marchidanu – Bogdan Dumitrache. Observatori: Zoltan Szekely, Mihai Andireş.

Ultimele rezultate în Liga 1 și Liga 2, programul viitor și clasamentele la zi, pe coloana datelor tehnice a secțiunii Fotbal. Politehnica joacă sâmbătă de la ora 12 ultimul meci din acest an, la Giurgiu cu Astra, în etapa a XVI-a din eșalonul secund, iar FC Argeș acasă luni 6 decembrie în runda a 18-a din elită, cu Gaz Metan.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2, Poli Timişoara și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.