Zece goluri în două restanțe din Divizia D Timiș

La sfârșitul săptămânii viitoare se va încheia ediția 2021-2022 a Diviziei D Timiș, dar până atunci, înaintea ultimelor 3 etape ale returului, 36-38, la mijlocul săptămânii în curs sunt bifate restanțele din sezonul de primăvară, dintre care două disputate astăzi. Și în care s-a înscris de zece ori.

Campioana de toamnă a răsturnat scorul după pauza restanței de pe teren propriu din cadrul etapei a XXIX-a.

CSC Peciu Nou – CS Progresul Gătaia 4-2 (1-2): Giuricici (min. 10, din lovitură de la 11 metri), Anagor (min. 52), Vlădic (min. 65), Cornel Bud (min. 80), respectiv Petru Gâtin (min. 7), Hudrea (min. 14).

Oaspeții au preluat de două ori conducerea în primul sfert de oră, dar și fostul lider, cu o schimbare efectuată la pauză, a egalat în primul sfert de oră al fiecărei reprize, desprinzându-se spre final. Iar campioana de toamnă va mai avea de disputat o restanță, joi, cu Avântul Topolovățu Mare, ocupantă a locului 14. Restanță înaintea căreia învingătoarea de astăzi s-a apropiat la un punct de ocupanta poziției a patra, care n-a trecut acasă de a 16-a clasată.

Au jucat următoarele formații:

CSC Peciu Nou: Daniel Rusu – Bogdan Teslariu (min. 70, Robert Szalkai), Marius Matei – cpt., Andrei Capstrâmb, Michel Rosenblum – Florin Schipor (min. 60, Cornel Bud), Valentin Ilaș, Marco Giuricici (min. 60, Vlad Alexandru), Adrian Sevici (min. 46, Adrian Vlădic) – Ifeanyi Anagor (min. 80, Alex Mureșan), Denis Bud.

Antrenori: Daniel Rupa și Răzvan Popaluca. Delegat Eugen Csapo.

Progresul Gătaia: Ciprian Toth – Florin Popovici, Petru Gâtin, Valentin Danci -cpt, (min. 89, Paul Cocian), Darius Apro – Levente Parvany (min. 75, Alex Bolea), Neda Chiticariu, Miodrag Ichim, Remus Barburescu – Mihai Hurdea, Florin Călin (min. 46, Laurențiu Copoeru).

Antrenori: Sorin Gheju și Kișș Atilla.

Pe bancă: Claudiu Ionesi. Delegat, Manu Roșu.

CS Comloșu Mare – Voința Mașloc 2-2 (1-1): Tiberiu Matei (min. 15) și Bogdan Costea (min. 75, din lovitură de la 11 metri), respectiv Sebastian Lobonea (min. 20) și Adrian Blenche (min. 70).

Oaspeții au egalat până la pauza restanței din cadrul etapei a XXXIII-a, din urmă cu două runde, localnicii au egalat în partea a doua pentru stabilirea rezultatului final, de pe punctul cu var.

Gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri, Marius Stanciu șutând slab iar portarul Emil Sîrbu deturnând mingea în lateral. Iar astfel localnicii n-au reușit egalarea la puncte a ocupantei locului 3, Flacăra.

Clasamentul actualizat în liga a patra timișeană, programul antepenultimei etape a campionatului – din weekend, și ultimele rezultate, pe coloana datelor tehnice a secțiunii Fotbal.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.