CFR se desprinde după pauză la Buzău, calificare în sferturi

Dacă e Buzău, e şapte în dreptul timişorenilor la rubrica goluri marcate în prima săptămână din februarie, joi în campionat cu localnica Luceafărul, 7-1, astăzi după-amiază în optimile Cupei României cu secund-divizionara CS Fortius 2014, egală la pauză ceferiştilor dar cedând pasul după pauză: 2-7 (1-1).

Dublă de succes în deplasare pentru alb-vişinii în sud-estul ţării, unui triumf categoric în Liga 1 adăugându-i astăzi de la ora 15:30 o calificare conturată după pauză din optimile Cupei României, cu 7-2.

CFR Timişoara a abordat cu prima şansă deplasările la Buzău şi a confirmat superioritatea valorică, valabilă şi sâmbăta viitoare în meciul acasă de campionat cu codaşa CFF Clujana. Bănăţenii dispun aşadar de un program accesibil la reluarea întrecerilor în 2023, jucând în compania unor formaţii mai slab clasate, în faţa cărora şi-au păstrat blazonul.

Ultimele rezultate din Liga 1 şi programul viitor, pe coloana clasamentului.

Acest articol a fost publicat în Futsal/Minifotbal și etichetat cu , . Salvează legătura permanentă.