Maracana Biled, câștigătoarea Ligii Satelor 2016

Cea de-a treia ediție a Ligii Satelor BiArena la minifotbal, competiție regulată organizată la Baza Sportivă BiArena din comuna timișeană Sânandrei, s-a încheiat sâmbătă 19 noiembrie cu triumful formației Maracana Biled.

După ce a ocupat locul 2 la prima ediție (2015), și locul 3 la a doua (2015/16), Maracana Biled s-a încununat, în sfârșit, campioană. Cei din Biled au câștigat 14 meciuri și le-au pierdut pe celelalte patru, două dintre acestea prin neprezentare, iar unul când era deja, matematic, campioană. Plus, în etapa a 9-a, ultima a turului, un incredibil 0-10 cu Atletico Textila, clasată la final pe 2.

Maracana Biled este angrenată, în acest moment, și în Liga I din Campionatul Județean Timiș de minifotbal, unde ocupă, după 13 etape, locul 7 din 18, iar câțiva jucători evoluează și pe teren mare, la Voința Biled, locul 2 din 18 în Liga a IV-a Timiș, după 16 etape (cu o rundă înainte de finalul turului).