Timişenele WMT Giroc, Agma Tiucă şi AEM Timişoara, de mâine, între cele 52 de finaliste ale Cupei României la minifotbal

94 de jocuri, având drept finalitate ultimul act de duminică 29 iunie, de la ora 13, vor avea loc timp de 3 zile, începând de vineri, în Cupa României la minifotbal, găzduită de 4 baze sportive sibiene, unde vor fi prezente şi 3 exponente ale Campionatului Judeţean „Alborz”. Iată-le adversarele din grupe…

Competiţia constă în 13 grupe a câte 4 echipe, din care obţin calificarea, în urma partidelor de vineri şi sâmbătă, câştigătoarele fiecărui patrulater plus 3 ocupante ale locurilor secunde cu cel mai bun punctaj, iar apoi în fazele eliminatorii, optimile de finală şi sferturile având loc tot sâmbătă, spre seară, iar semifinalele şi finala, a doua zi.

AS WMT Giroc revine la Sibiu, între cele 52 de formaţii implicate în Cupa României 2014, după ce în 2011 câştiga pe malurile Cibinului competiţia K.O. a minifotbalului

 

 

AS WMT Giroc, care a cucerit în trecut Cupa României, şi tocmai la Sibiu, în 2011, a fost repartizată în Grupa E, unde urmează a juca pe rând cu Dinamo Severin şi Vesteam Ploieşti, vineri, respectiv Corvinul, sâmbătă.

Agma Tiucă, în Grupa F, le va întâlni pe rând pe Pera BMW Deva, Safety Group Cluj şi Mega Travel Piatra Neamţ, iar AEM Timişoara pe Tili Fruit Târgu Jiu, EBS Iaşi şi AS Aktiv Buzău, toate în Grupa C.

AS WMT Giroc este vicecampioana competiţiei judeţene „Alborz”, pe când Agma Tiucă a încheiat pe locul 3 şi AEM Timişoara, pe cinci.

* Ulterior, săptămâna viitoare, va fi rândul campioanei timişene MAV Sports Timişoara să se alinieze la un turneu final, mai exact în perioada 3-6 iulie, când va avea loc la Roman, în judeţul Neamţ, şi Campionatul Naţional de minifotbal, care va reuni 20 de cluburi învingătoare în competiţiile din judeţele lor, 9 echipe fiind calificate direct, ca reprezentante ale campionatelor cu cel mai bun punctaj în clasamentul naţional, şi anume Juventus Sibiu, campioană en-titre, precum şi campioanele din Iaşi, Zalău, Timişoara, Buzău, Deva, Bacău, Ploiești şi Roman, în calitate de organizatoare, iar alte 11 după partidele de baraj, şi anume Construct Baia Mare, Sentierri Satu Mare, Bentel Sistem Cluj, Design Construct Braşov, Deep Serv Focşani, Ştiinţa Galaţi, Trocadero Vertiroll Constanţa, RMC 24 Alba Iulia, Phoenix Hunedoara, Mavros Arad şi Annellice Râmnicu Vâlcea.

Acest articol a fost publicat în Futsal/Minifotbal și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


trei + = 11

 


Ultimele articole din categoria Futsal/Minifotbal: