Maria Prodan (CSȘ1 Timișoara), locul I la Cupa Sportul Studențesc

Clubul Sportiv Școlar 1 Timișoara a participat cu succes duminică în București prin 5 sportive ale secției de gimnastică ritmică la competiția „Cupa Sportul Studențesc”, la care au câștigat 7 medalii, cea mai valoroasă fiind adjudecată de Maria Prodan în proba exercițiului cu panglică, obținând locul 1.

CSȘ1 Timișoara s-a aliniat în capitală cu concurente la 4 grupe diferite de vârstă, de la 7 ani la nivelul junioarelor, mezina delegației fiind Sophia Wurtz, care și-a asigurat locul 3 la exercițiul fără obiect.

Mai multe clasări pe podium a izbutit Maria Prodan în cadrul categoriei de vârstă 10 ani, pe lângă locul I la exercițiul cu panglica obținând și locul 3 în proba cu cerc dar și la individual compus.

CSȘ1 s-a prezentat cu două sportive la categoria de vârstă 11 ani, Maria Maier obținând locul 3 în concursul cu minge, iar Victoria Spătaru la coardă.

În fine, Giulia Mazzolin a obținut la rândul ei locul 3 la individual compus, dar la categoria junioare.

Fetele sunt antrenate la CSȘ1 de profesoarele Monica Wurtz și Alexandrina Târțan.

În prima fotografie, Maria Maier pe locul 3, în cea de-a doua, Maria Prodan și profesoara Monica Wurtz.

Acest articol a fost publicat în Gimnastică, Sport juvenil și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.