Imagini de la meciul CH CSU Politehnica Timișoara – Minaur Baia Mare, jucat miercuri 28 ianuarie de la ora 17 în sala ”Constantin Jude”, și adjudecat de liderul Ligii Naționale, rezultat 30-32, la pauză 15-17, în etapa a XVI-a a elitei, a treia din retur respectiv prima pe 2015. Reîntâlnirea poliștilor cu fanii, pe Bega, la finele săptămânii viitoare, în returul sferturilor Cupei, cu HCM Constanța. Până atunci, două deplasări…

Ghiță Irimescu a fost golgheterul gazdelor și al jocului, cu 8 goluri, urmat de la violeți de interii Chikovani și Grigoraș, cu câte 7, precum și extremele Leordean, cu 5, respectiv Timofte, cu două goluri, plus căpitanul Fenici, cu un gol.

Ca și Sadoveac, și pivotul Pribanic a marcat tot de 6 ori pentru Minaur, de la care au mai înscris pentru cele 3 puncte și Fotache, de 5 ori, Milas și Bera – de câte 4 ori, Martinez 3, Andrei Popescu – două, iar Grasu și Bogdan Mihai – câte un gol.

Acest articol a fost publicat în Handbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.