Juniori 4: rezultatele turneelor de duminică, la fete și băieți

Duminică încărcată pe semicercul juniorilor IV, în cadrul fazei județene a Campionatului Național FRH pentru categoria de vârstă 2003-2004, fetele disputându-și al cincilea turneu sub egida AJH Timiș iar băieții pe cel de-al treilea.

La Giarmata s-au jucat 6 meciuri de junioare, CS Unirea Sânnicolau Mare – ACS Leu Giarmata 5-20 (2-11), HC Jimbolia – Săcălaz 22-11 (11-5), Școala Gimnazială 7 Timișoara – Diniășanca 14-17 (7-7), LPS Banatul – CS Unirea 30-4 (16-2), Săcălaz – Școala Gimnazială 7 12-18 (8-10) și ACS Leu Giarmata – HC Jimbolia 15-9 (9-6). Formația gazdă, Leu Giarmata, antrenată de Alina Cioriciu, a fost singura care și-a trecut în palmares două victorii în această a cincea reuniune, alte 4 formații obținând câte un succes.

În total, de la startul fazei județene, LPS Banatul, ”Școala 7”, HC Jimbolia și ACS Leu Giarmata au obținut câte 6 victorii fiecare, Diniășanca 4 victorii iar CS Unirea Sânnicolau Mare un succes, junioarele din Săcălaz având toate meciurile pierdute.

Celelalte turnee ale junioarelor IV vor avea loc pe 17 ianuarie 2016 la Sânnicolau Mare şi pe 22 februarie în Banu Sport – în organizarea LPS Banatul, finalitatea constituind-o accederea în faza următoare, regională.

Arbitri ai reuniunii de la Giarmata au fost Claudia Gabără și Carmina Ștef respectiv Alex Păduraru și Alexandru Niță, iar Marius Fîșcu observator.

Băieții au jucat astăzi la Săcălaz, cele 6 partide înregistrând următoarele rezultate: Săcălaz – LPS Banatul I 7-24 (2-11), LPS Banatul II – CSȘ Lugoj 12-9 (5-4), Unirea Sânnicolau Mare – Școala Gimnazială 7 20-31 (6-13), LPS Banatul II – Săcălaz 19-6 (10-3), Școala Gimnazială 7 – CSȘ Lugoj 16-13 (10-5) și LPS Banatul I – CS Unirea Sânnicolau Mare 26-7 (14-2).

Lansată cu un prim turneu la Moșnița, întrecerea Campionatului Județean de handbal masculin sub egida AJH Timiș rezervată juniorilor IV, din generațiile 2003 și 2004, a continuat astăzi cu a treia reuniune, la Săcălaz, în care cele două echipe de la LPS Banatul precum și cea a Școlii Gimnaziale 7 au obținut câte două victorii.

În urma acestei reuniuni, LPS Banatul I a acumulat un total de 6 victorii, patru fiind în contul celor de la Școala Gimnazială 7 și LPS Banatul II. CSȘ Lugoj are 3 meciuri câștigate iar CS Unirea Sânnicolau Mare – unul. Gruparea din Săcălaz a avut astăzi în grijă găzduirea celui de-al treilea turneu de băieți al fazei județene la juniori IV, cu mențiunea că partidele se joacă în două reprize a câte 20 de minute, cu pauze de zece. Arbitrajul a fost asigurat de Dan Jurcă – Cătălin Iorgovan, Deak Norbert – Kalousek Eman și Dorian Ghiocel, observatori fiind Constantin Fîșcu și Mircea Gheorghe.

Acest articol a fost publicat în Handbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.