Amatori bănățeni de la Clubul de Înot 07 Reșița și CSM Timișoara, 9 clasări pe podium la Internaționalele Masters ale Austriei

Campionatele Internaționale de Înot Masters ale Austriei, de la Viena, au avut parte de circa 380 de participanți la start, seniori amatori de natație din 9 țări, iar pe bloc-starturi au urcat și reprezentanții unei echipe reunite din Banat, preponderent din Reșița dar și de pe Bega, în condițiile în care nivelul de performanță al întrecerii a fost ridicat. Ceea ce nu i-a împiedicat pe sportivii din Caraș-Severin și Timiș să urce în repetate rânduri pe podiumul de premiere…

img_2253

În zilele de 1 și 2 octombrie s-a desfășurat la Viena a XXVIII-a ediție a Campionatelor Internaționale de Înot Masters ale Austriei, la care România a fost reprezentată de două cluburi cu un total de 9 sportivi, și anume Kuhn Alexandru, la categoria de vârstă 60-64 de ani, de la CSM Timișoara, și Clubul de Înot 07 Reșița, prin Colța Andrei (40 – 44 ani), Tobă Alexandru (40 – 44 ani), Țepeneu Mircea (55 – 59 ani), Bogdan Traian (65 – 69 ani), Iana Dorina (60 – 64 ani), Laszlo Roxana (40 – 44 ani), Demeny Ivonne (50 – 55 ani) și Mihai Mariana (30 – 35 ani).

Rezultatele obținute au fost bune, cu trei clasări pe primul loc, alte 4 pe poziția secundă și încă două pe ultima treaptă a podiumului, după cum urmează:

– locuri 1: Colța Andrei (un loc I), Tobă Alexandru (1), Laszlo Roxana (1);

– locuri 2: Iana Dorina (3), Tobă Alexandru (1);

– locuri 3: Kuhn Alexandru (1), Colța Andrei (1).

Acest articol a fost publicat în Înot, Sport de masă și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.