Tradiţia continuă iar cea de-a XI-a ediţie a Memorialului Petre Lovas a reunit la start în bazinul Arena Aqua Sport din Timişoara aproape 400 de înotători de la peste câte 10 cluburi din ţară respectiv străinătate, care s-au întrecut pe mai multe categorii de vârstă, de la grupa 2006 şi mai mici până la 1999 şi mai mari, din an în an. În continuare, premianţii tuturor probelor, cu numeroşi timişoreni între cei mai buni, precum şi rezultatele complete şi ierarhiile…
Concursul internaţional aliniind campioni naţionali din Ungaria, Serbia şi România, organizat conform obicieiului de Clubul de Înot „Delfinul” Timişoara, în coordonarea antrenorului veteran Gheorghe Szuhanek, a beneficiat în premieră de cronometrarea electronică a timpilor înregistraţi, un pas înainte pentru întrecerea juvenilă. Numeroase au fost şi cluburile timişorene care au avut „brotăcei” la start, şi anume atât cele din sistemul de stat, CSM şi CSŞ1, cât şi grupări private precum Delfin, Arena, Aqua Sport, Olivia Swim sau SCD.
S-a concurat pe 8 categorii de vârstă, pentru fete şi băieţi, la cele 4 probe, şi anume liber, spate, bras şi fluture / delfin. Au fost aşadar nu mai puţin de 64 de probe, ale căror ierarhii integrale le puteţi parcurge mai jos.
Iar pe baza timpilor şi locurilor ocupate la fiecare probă în parte, s-a stabilit totodată şi ierarhia celor mai buni înotători, la masculin respectiv feminin, pe grupe de vârstă, respectându-se criteriile de punctaj ale Federaţiei Internaţionale de Nataţie pentru Amatori.
Conform acestora, primele la general au ieşit Larisa Şucan, de la CSŞ Timişoara, la categoria 1999 şi mai mari, respectiv Carina Notingher, de la Aqua Sport Timişoara, la 2002, celelalte victorii cumulate fiind înregistrate de înotătoare de la Oroshaza UE – 3 triumfuri, Bjelica Vrbas (Serbia) respectiv LPS Arad şi CSŞ Reşiţa.
La băieţi, dintre localnici s-au impus Gabriel Icobescu, de la CSŞ Timişoara, la 2002, şi Etienne Dragotă, de la Aqua Sport, la 2003, în rest câştigând la general înotători de la Crişul şi CSM Oradea, CSM şi LPS Arad, Swim Star Becej şi Feniks Sombor.
*
Dar iată-i pe primii clasaţi, începând cu proba de 50 metri liber…
Băieţi:
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Farcutiu Alexandru 1996 LPS Arad 0:24:95 588p
2. Sonoc Gabriel 1997 LPS Arad 0:25:26 567p
3. Simon Andrei 1997 LPS Arad 0:26:45 494p
4. Muresan Bogdan 1996 LPS Arad 0:27:02 463p
5. Tabora Vlad 1997 CSS Timisoara 0:27:29 449p
6. Gavris Ionut 1997 Crisul Oradea 0:27:61 434p
7. Smanioto Loren 1998 CSS Resita 0:27:89 421p
8. Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 0:28:13 410p
9. Crasnic Andrei 1998 CSS Timisoara 0:28:39 399p
10. Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 0:28:78 383p
11. Mara Mihai 1999 LPS Arad 0:28:94 377p
12. Bumbea Andrei 1999 CSS Resita 0:29:05 372p
12. Sarac Ionut 1998 LPS Arad 0:29:05 372p
14. Komaromi Stefan 1999 Aquasport Tim. 0:29:24 365p
15. Robescu Radu 1998 Aquasport Tim. 0:30:00 338p
16. Svorenj Viktor 1999 Delfin Ada 0:33:51 242p
17. Volford David 1998 Delfin Ada 0:33:76 237p
18. Matic Milorad 1999 PK Senta 0:33:98 233p
19. Dobre Bogdan 1999 CSS Timisoara 0:40:76 135p
Chincea Emanuel 1998 LPS Arad neprez 0p
Ivan Jovanovic 1998 Sremska Mitrovica neprez 0p
Sandu Dorin 1997 LPS Arad neprez 0p
Tincau Marius 1999 CSS Resita neprez 0p
Categoria B: 2000 1. Odeli Gontar 2000 LPS Arad 0:27:24 452p
2. Bugariu Andrei 2000 CSS Resita 0:27:85 423p
3. Marko Zahorjanski 2000 Bjelica Vrbas 0:28:99 375p
4. Vaipan Radu 2000 CSS Timisoara 0:29:25 365p
5. Popa Aaron 2000 LPS Arad 0:29:32 362p
6. Vuckovic Luka 2000 Bjelica Vrbas 0:29:54 354p
7. Kosa Alexandru 2000 Delfin Timisoara 0:29:66 350p
8. Calin Rares 2000 Aquasport Tim. 0:29:96 339p
9. Ardelean Alex 2000 LPS Arad 0:30:25 330p
10. Tufan Daniel 2000 CSM Oradea 0:30:72 315p
11. Epure Alex 2000 CSS Timisoara 0:30:79 313p
12. Sarac Catalin 2000 LPS Arad 0:31:46 293p
13. Loichita Mihai 2000 CSS Timisoara 0:31:58 290p
14. Dedic Lazar 2000 Polet Sombor 0:32:26 272p
15. Bija Alex 2000 LPS Arad 0:32:50 266p
16. Buzatu Denis 2000 CSS Resita 0:32:51 266p
17. Matija Ratko 2000 Kikinda Kikinda 0:33:88 235p
18. Dušan Mrda 2000 Kikinda Kikinda 0:33:93 234p
19. Najdanovic Nikola 2000 PK Jagodina 0:33:94 233p
20. Milutin Pavicic 2000 Bjelica Vrbas 0:34:17 229p
21. Ionita Andrei 2000 LPS Arad 0:36:22 192p
22. Uroš Culibrk 2000 Sremska Mitrovica 0:46:66 89p
Capatina Alexandru 2000 CSM Oradea neprez 0p
Maric Stefan 2000 Polet Sombor neprez 0p
Categoria C: 2001 1. Vukanic Vukašin 2001 Swim Star Becej 0:31:42 294p
2. Mihai Andrei 2001 CSS Resita 0:31:80 284p
3. Caravan Bogdan 2001 CSS Resita 0:32:51 266p
4. Bondre Dacian 2001 CSS Resita 0:32:52 265p
5. Bar Andrei 2001 CSM Oradea 0:32:66 262p
6. Ognjen Mizdrak 2001 Bjelica Vrbas 0:32:73 260p
7. Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 0:33:14 251p
8. Irinca Bogdan 2001 CSS Resita 0:34:07 231p
9. Remzing Vlad 2001 Aquasport Tim. 0:34:67 219p
10. Plainiceanu Sebastian 2001 CSS Resita 0:34:72 218p
11. Borduz Flavius 2001 CSS Resita 0:35:21 209p 12. Avramovici Robi 2001 CSS Resita 0:36:36 190p
13. Gagaluta Denis 2001 CSS Resita 0:36:86 182p
14. Miazga Andre 2001 CSM Arad 0:37:91 167p
15. Zach Cristian 2001 CSM Arad 0:37:92 167p
16. Kosanovic Milos 2001 Polet Sombor 0:38:47 160p
17. Deak Eduard 2001 LPS Arad 0:42:13 122p
Laszlo Zoltan 2001 CSM Arad neprez 0p
Miscoi Vlad 2001 LPS Banatul Tm neprez 0p
Simendic Daniel 2001 Delfin Ada neprez 0p
Toholj Relja 2001 Polet Sombor neprez 0p
Categoria D: 2002 1. Icobescu Gabriel 2002 CSS Timisoara 0:31:92 281p
2. Tanasie Rares 2002 CSS Timisoara 0:32:66 262p
3. Miljan Bulajic 2002 Bjelica Vrbas 0:32:69 261p
4. Fara Casian 2002 CSS Resita 0:32:89 256p
5. Stevan Sapun 2002 Sremska Mitrovica 0:33:28 248p
6. Lazar Andrei 2002 LPS Arad 0:33:64 240p
7. Krámli Kristóf 2002 Oroshaza UE 0:34:82 216p
8. Bogdan Stana 2002 LPS Arad 0:35:10 211p
9. Wolf Denis 2002 CSS Resita 0:35:25 208p
10. Aleksa Francuski 2002 Kikinda Kikinda 0:35:82 198p
11. Popescu Mihnea 2002 Delfin Timisoara 0:38:02 166p
12. Puscas Christian 2002 CSM Arad 0:38:27 163p
13. Ghiurau Lucas 2002 Crisul Oradea 0:38:47 160p
14. Ivetic Uros 2002 Polet Sombor 0:38:51 160p
15. Tatu Darius 2002 CSS Timisoara 0:39:52 148p
16. Jipa Andrei 2002 LPS Arad 0:39:69 146p
17. Demian Bastian 2002 Crisul Oradea 0:39:84 144p
18. Tot Adam 2002 Delfin Ada 0:40:90 133p
19. Susca Bogdan 2002 LPS Arad 0:41:19 130p
20. Siclovan Robert 2002 CSS Timisoara 0:41:74 125p
21. Picu Mihnea 2002 CSS Resita 0:42:75 117p
22. Ilie Alexandru 2002 CSS Timisoara 0:44:64 102p
23. Istenes Gabor 2002 Delfin Ada 0:45:03 100p
24. Torma Balaz 2002 Delfin Ada 0:46:97 88p
Deznan Luca 2002 LPS Arad neprez 0p
Jurchescu Mihai 2002 Aquasport Tim. neprez 0p
Jurchescu Sebastian 2002 CSS Resita neprez 0p
Luka Babic 2002 Kikinda Kikinda neprez 0p
Milos Sebastian 2002 CSS Resita neprez 0p
Smarandache Catalin 2002 CSS Resita neprez 0p
Categoria E: 2003 1. Dragota Etienne 2003 Aquasport Tim. 0:30:80 312p
2. Popescu Denis 2003 CSS Resita 0:34:20 228p
3. Kugelman Patrik 2003 CSM Arad 0:34:48 223p
4. Vuia Robert 2003 CSS Resita 0:34:53 222p
5. Miro Raskovic 2003 Bjelica Vrbas 0:34:85 216p
6. Bukalov Nemanja 2003 Feniks Sombor 0:34:94 214p
7. Schmelas Erwin 2003 CSS Resita 0:35:04 212p
8. Kovacev Uroš 2003 Swim Star Becej 0:35:38 206p
9. Indricau Andrei 2003 CSS Timisoara 0:36:20 192p
10. Nemanja Corovic 2003 Bjelica Vrbas 0:36:86 182p
11. Palescu Denis 2003 CSS Resita 0:37:65 171p
12. Robu Andrei 2003 CSS Resita 0:37:93 167p
13. Derevciuc Dimitrie 2003 CSM Arad 0:37:95 167p
14. Trufin Razvan 2003 Delfin Timisoara 0:38:31 162p
15. Ðuric Mateja 2003 Swim Star Becej 0:38:33 162p
16. Stefan Francuski 2003 Kikinda Kikinda 0:38:79 156p
17. Boc Paul 2003 CSS Resita 0:38:82 156p
18. Almajan Adrian 2003 CSS Resita 0:39:82 144p
19. Sandic Novica 2003 Banat Kikinda 0:39:95 143p
20. Tosic David 2003 Bjelica Vrbas 0:39:98 143p
21. Parv Marius 2003 Aquasport Tim. 0:40:13 141p 22. Ilija Jordanovski 2003 Bjelica Vrbas 0:40:75 135p
23. Lighezan Dorin 2003 CSS Resita 0:40:83 134p
24. Liciu Darius 2003 Olivia Swim Tm 0:41:11 131p
25. Lelescu Alexandru 2003 Aquasport Tim. 0:43:12 114p
26. Ciobanu Flavius 2003 CSS Resita 0:43:16 113p
27. Horvat Endre 2003 Delfin Ada 0:44:07 106p
28. Vukelic Dusan 2003 Polet Sombor 0:44:21 105p
29. Stefan Luca 2003 CSS Timisoara 0:45:09 99p
30. Sivcev Slobodan 2003 Banat Kikinda 0:45:48 97p
31. Szabo Norbert 2003 CSM Arad 0:50:26 72p
32. Popovici Alexei 2003 CSS Resita 0:50:52 70p
33. Miloš Zaric 2003 Kikinda Kikinda 0:56:88 49p
Grubacichi Alen 2003 CSS Timisoara neprez 0p
Laki Edward 2003 Aquasport Tim. neprez 0p
Nebojša Jokic 2003 Kikinda Kikinda neprez 0p
Categoria F: 2004 1. Dascalescu Mihnea 2004 Crisul Oradea 0:35:10 211p
2. Luka Krsmanovic 2004 PK Jagodina 0:35:73 200p
3. Rikk David 2004 CSM Oradea 0:35:99 196p
4. Grumazescu Razvan 2004 CSS Timisoara 0:36:30 191p
5. Rusu Bogdan 2004 LPS Arad 0:36:56 187p
6. Cios David 2004 LPS Arad 0:36:66 185p
7. Lazar Nicolae 2004 LPS Arad 0:36:89 182p
8. Dancanet Emil 2004 CSS Timisoara 0:36:91 181p
9. Iancu Marius 2004 CSS Resita 0:36:93 181p
10. Crisan David 2004 CSM Arad 0:37:11 178p
11. Szep David 2004 LPS Arad 0:37:30 176p
12. Hotea Andrei 2004 Aquasport Tim. 0:37:73 170p
13. Stankovic Damjan 2004 Feniks Sombor 0:38:25 163p
14. Codrean Dacian 2004 CSM Arad 0:38:44 160p
15. Ivetic Stefan 2004 Polet Sombor 0:39:37 149p
16. Kover Edy 2004 CSM Oradea 0:40:63 136p
17. Ivan Raul 2004 Delfin Timisoara 0:41:69 126p
18. Kover Norbert 2004 CSM Oradea 0:41:82 125p
19. Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara 0:42:19 121p
20. Rácz László 2004 Oroshaza UE 0:42:64 117p
21. Avram Alexandru 2004 CSS Resita 0:42:95 115p
22. Mirko Dumic 2004 Kikinda Kikinda 0:43:20 113p
23. Stefan Ž. Francuski 2004 Kikinda Kikinda 0:43:26 112p
24. Bejusca Adrian 2004 Crisul Oradea 0:43:44 111p
25. Mester Alexandru 2004 CSS Timisoara 0:43:61 110p
26. Cretu Razvan 2004 CSS Resita 0:43:82 108p
27. Ciocîrlan Darius 2004 LPS Arad 0:43:90 108p
27. Titiriga Vlad 2004 LPS Arad 0:43:90 108p
29. Roiban Mark 2004 CSS Resita 0:45:40 97p
30. Bente Raul 2004 Crisul Oradea 0:46:06 93p
31. Bey Raul 2004 CSS Resita 0:46:62 90p
32. Jurma Victor 2004 CSS Timisoara 0:47:42 85p
33. Cardos Matei 2004 Arena Timisoara 0:47:48 85p
34. Popa-Panda Claudiu 2004 LPS Arad 0:47:55 85p
35. Milan Galic 2004 Kikinda Kikinda 0:47:77 83p
36. Ognjen Culibrk 2004 Sremska Mitrovica 0:47:91 83p
37. Novak Maljkovic 2004 Kikinda Kikinda 0:50:18 72p
38. Motiu Caleb 2004 CSM Arad 0:51:14 68p
39. Takacs Norbert 2004 Delfin Timisoara 0:52:61 62p
40. Vlanikolin Milos 2004 Delfin Ada 0:54:37 56p
41. Slavu Vlad 2004 SCD Timisoara 0:54:97 55p
42. Petrica Andrei 2004 CSS Resita 0:56:03 51p
43. Branduse Darius 2004 CSM Arad 1:04:90 33p
Categoria G: 2005 1. Popovic Nikola 2005 Feniks Sombor 0:35:71 200p
2. Rad Lucas 2005 CSM Arad 0:37:88 168p
3. Pantea Aron 2005 Olivia Swim Tm 0:38:07 165p
4. Iari Edward 2005 CSM Oradea 0:38:08 165p
5. Antal András 2005 Oroshaza UE 0:40:20 140p
6. Novcic Luka 2005 Aquasport Tim. 0:40:48 137p
7. Babic Filip 2005 Banat Kikinda 0:40:72 135p
8. Kovacev Filip 2005 Swim Star Becej 0:41:05 132p
9. Bogdan Sapun 2005 Sremska Mitrovica 0:41:26 130p
10. Dudukovic Aleksa 2005 Feniks Sombor 0:41:86 124p
11. Toma Mihai 2005 Aquasport Tim. 0:42:17 121p
12. Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 0:42:92 115p
13. Velimirovici Eric 2005 SCD Timisoara 0:42:99 115p
14. Veljko Todorovic 2005 PK Jagodina 0:43:02 114p
15. Dusan Tudor 2005 Arena Timisoara 0:43:19 113p
16. Nikola Bogdanovic 2005 PK Jagodina 0:43:91 107p
17. Ciontea Radu 2005 Arena Timisoara 0:45:12 99p
18. Marjanovic Ðorde 2005 Swim Star Becej 0:45:30 98p
19. Indricau Cristian 2005 CSS Timisoara 0:46:40 91p
20. Bunda Arman 2005 CSS Timisoara 0:49:65 74p
21. Živojnovic Mihajlo 2005 Swim Star Becej 0:49:93 73p
22. Bašic Ilija 2005 Swim Star Becej 0:50:63 70p
23. Ciuhandu Mario 2005 CSS Timisoara 0:52:06 64p
24. Szep Alexandru 2005 LPS Arad 0:52:18 64p
25. Dogaru Iulian 2005 CSS Resita 0:57:69 47p
26. Gavrila Alex 2005 CSM Oradea 0:59:82 42p
27. Bradean Rares 2005 LPS Arad 1:00:62 41p
28. Tulcan Adrian 2005 CSS Timisoara 1:02:31 37p
Kerestely Roland 2005 Delfin Timisoara neprez 0p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Duca Stefan 2006 CSM Oradea 0:35:91 197p
2. Miscoi-Bortis Ionut 2006 LPS Arad 0:38:72 157p
3. Zach Mihai 2006 Crisul Oradea 0:41:88 124p
4. Papp Zsadany 2006 Crisul Oradea 0:45:59 96p
5. Tingau Lucas 2006 Arena Timisoara 0:53:17 60p
6. Vuk Kocic 2006 PK Jagodina 0:54:17 57p
7. Angelo Patrik 2006 CSM Arad 0:55:16 54p
8. Farcutiu Albert 2006 LPS Arad 0:56:45 50p
9. Hotea Lucian 2006 Aquasport Tim. 0:57:25 48p
10. Maur Victor 2006 CSM Arad 0:58:58 45p
11. Jurchescu Tudor 2006 Aquasport Tim. 1:01:07 40p
12. Ciobanu Raul 2006 CSM Arad 1:01:38 39p
13. Vukanic Ivan 2006 Swim Star Becej 1:03:08 36p
14. Taran Andrei 2007 Olivia Swim Tm 1:12:55 23p
15. Bagu Cezar 2007 CSM Arad 1:17:92 19p
16. Tufan Gabriel 2007 CSM Oradea 1:22:88 16p
Nicodim David 2006 CSM Arad neprez 0p
***
Proba 02: 50 m liber fete / slobodno zenski / gyors leany
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Dumitrescu Carmen 1995 LPS Banatul Tm 0:31:26 437p
2. Sucan Larisa 1996 CSS Timisoara 0:31:87 412p
3. Balaceanu Vasilica 1997 CSS Timisoara 0:36:19 281p
4. Pele Daria 1999 LPS Arad 0:37:99 243p
5. Pele Carina 1997 LPS Arad 0:38:26 238p
6. Aleksandra Nikolic 1999 Sremska Mitrovica 0:39:57 215p
7. Ciornei Alina 1997 SCD Timisoara 0:47:27 126p
Marusca Maria 1999 LPS Arad neprez 0p
Categoria B: 2000 1. Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 0:30:52 470p
2. Borca Lorena 2000 CSS Resita 0:31:82 414p
3. Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 0:31:92 410p
4. Cezara Muresan 2000 LPS Arad 0:33:24 363p
5. Bulzan Raluca 2000 LPS Arad 0:33:27 362p
6. Chincea Lorena 2000 LPS Arad 0:33:35 360p
7. Draghia Roxana 2000 CSS Timisoara 0:34:24 332p
8. Ivan Paula 2000 CSS Resita 0:34:26 332p
9. Marinkovic Ivana 2000 Polet Sombor 0:34:53 324p
10. Iva Bogdanovic 2000 Sremska Mitrovica 0:34:71 319p
11. Cimpianu Ada 2000 LPS Arad 0:36:23 280p
12. Varadi Ela 2000 CSS Timisoara 0:37:06 262p
13. Ahmad Miriam 2000 Aquasport Tim. 0:40:56 200p
Ana Plavšic 2000 Sremska Mitrovica neprez 0p
Marinkovic Jovana 2000 PK Jagodina neprez 0p
Sfat Andreea 2000 LPS Arad neprez 0p
Vukelic Dragana 2000 Polet Sombor neprez 0p
Categoria C: 2001 1. Giurca Lucia 2001 CSS Timisoara 0:30:81 456p
2. Ciuciuc Rebeca 2001 CSS Resita 0:30:98 449p
3. Kiss Annamária 2001 Oroshaza UE 0:31:09 444p
4. Popov Snejana 2001 CSS Timisoara 0:31:39 432p
5. Vizman Stefana 2001 CSS Timisoara 0:32:79 379p
6. Bradean Luoana 2001 LPS Arad 0:32:97 372p
7. Popa Diana 2001 Crisul Oradea 0:33:60 352p
8. Ogrizovic Izabela 2001 Polet Sombor 0:34:24 332p
9. Bulzu Marinela 2001 CSS Resita 0:34:55 324p
10. Gvoic Milica 2001 Polet Sombor 0:34:93 313p
11. Ogrizovic Elena 2001 Polet Sombor 0:35:41 300p
12. Costras Patricia 2001 CSM Oradea 0:35:76 292p
13. Gerstmajer Renata 2001 Polet Sombor 0:35:80 291p
14. Popa Andreea 2001 CSM Arad 0:35:87 289p
15. Cimpianu Carina 2001 CSM Oradea 0:37:10 261p
16. Žilic Mia 2001 Banat Kikinda 0:39:43 217p
17. Ljubica Stevanovic 2001 PK Jagodina 0:39:49 216p
18. Fantanariu Francesa 2001 CSS Resita 0:40:23 205p
19. Nataša Urošev 2001 Kikinda Kikinda 0:41:70 184p
20. Rece Sabina 2001 Delfin Timisoara 0:44:80 148p
Dajic Ema 2001 PK Jagodina neprez 0p
Fara Adela 2001 CSS Resita neprez 0p
Gazdic Danica 2001 Polet Sombor neprez 0p
Herlas Carina 2001 CSS Timisoara neprez 0p
Categoria D: 2002 1. Notingher Carina 2002 Aquasport Tim. 0:30:30 480p
2. Cavasdan Loredana 2002 CSM Oradea 0:31:73 418p
3. Gavrila Ana 2002 CSM Oradea 0:32:78 379p
4. Drahota Adrienn 2002 Oroshaza UE 0:32:88 375p
5. Szabó Ivett 2002 Oroshaza UE 0:33:32 361p
6. Balta Andrea 2002 LPS Arad 0:33:99 340p
7. Secianschi Carla 2002 CSM Arad 0:34:64 321p
8. Szabo Andra 2002 CSM Oradea 0:35:20 306p
9. Buzasi Vivien 2002 CSM Oradea 0:36:53 274p
10. Retezan Denisa 2002 CSS Timisoara 0:36:71 270p
11. Ökrös Noémi 2002 Oroshaza UE 0:37:17 260p
12. Oprescu Oana 2002 CSM Oradea 0:37:36 256p
13. Komjáti Nelli 2002 Oroshaza UE 0:37:48 253p
14. Robescu Mara 2002 Aquasport Tim. 0:37:98 243p
15. Cazacenco Mirela 2002 CSS Resita 0:38:12 241p
16. Sara Skuban 2002 Bjelica Vrbas 0:38:45 235p
17. Robu Delia 2002 CSS Resita 0:38:51 233p
18. Augustinov Simona 2002 CSS Resita 0:39:07 224p
19. Borbely Alexandra 2002 Crisul Oradea 0:39:30 220p 20. Milica Matijevic 2002 Kikinda Kikinda 0:39:32 219p
21. Szep Noemi 2002 LPS Arad 0:39:54 216p
22. Milena Jovanovic 2002 PK Jagodina 0:39:60 215p
23. Martinovic Katarina 2002 Polet Sombor 0:40:06 207p
24. Markovic Nikolina 2002 Polet Sombor 0:41:09 192p
25. Pacuraru Adela 2002 CSS Timisoara 0:41:84 182p
26. Ana Francuski 2002 Kikinda Kikinda 0:45:62 140p
27. Milica Antic 2002 PK Jagodina 0:45:83 138p
28. Motiu Luana 2002 CSM Arad 0:45:93 137p
29. Sand Sarah 2002 CSS Timisoara 0:46:77 130p
Categoria E: 2003 1. Baciuna Roberta 2003 CSS Resita 0:34:97 312p
2. Stan Lilla 2003 Delfin Timisoara 0:34:99 311p
3. Mehedinteanu Viorica 2003 CSS Resita 0:35:38 301p
4. Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 0:35:79 291p
5. Hentes Andreea 2003 CSS Timisoara 0:36:09 284p
6. Berger Seline 2003 CSS Resita 0:37:07 262p
7. Porosnicu Manuela 2003 LPS Arad 0:37:54 252p
8. Pantya Franciska 2003 Crisul Oradea 0:37:73 248p
9. Csonti Karina 2003 CSS Resita 0:38:87 227p
10. Rad Sarah 2003 CSM Arad 0:39:68 213p
11. Alexandru Briana 2003 CSS Resita 0:39:96 209p
12. Stankovic Elena 2003 Feniks Sombor 0:39:99 208p
13. Kristina Uzelac 2003 Sremska Mitrovica 0:40:46 201p
14. Barbara Rencar 2003 Bjelica Vrbas 0:42:36 175p
15. Maric Dafina 2003 Polet Sombor 0:42:45 174p
16. Ilic Andjela 2003 Polet Sombor 0:43:35 164p
17. Ciugudean Anca 2003 Aquasport Tim. 0:43:70 160p
18. Hornea Andreea 2003 CSS Timisoara 0:43:92 157p
19. Kratochwill Mateea 2003 CSS Timisoara 0:44:39 152p
20. Ianosi Annette 2003 Delfin Timisoara 0:47:47 124p
21. Riza Lorena 2003 CSS Resita 0:49:57 109p
22. Urlea Anja 2003 CSS Timisoara 0:50:24 105p
23. Covaci Ana-Maria 2003 CSS Resita 0:55:64 77p
Suhai Andrea 2003 CSS Resita neprez 0p
Categoria F: 2004 1. Kiss Katalin 2004 Oroshaza UE 0:35:42 300p
2. Orza Emilia 2004 Aquasport Tim. 0:36:50 274p
3. Ahmad Samira 2004 Aquasport Tim. 0:37:25 258p
4. Milicic Kristina 2004 Banat Kikinda 0:37:45 254p
5. Crista Cosmina 2004 Delfin Timisoara 0:38:10 241p
6. Milena Mandic 2004 Bjelica Vrbas 0:38:75 229p
7. Motos Letitia 2004 Aquasport Tim. 0:38:76 229p
8. Papp Zselyke 2004 Crisul Oradea 0:39:87 210p
9. Precob Anisia 2004 Aquasport Tim. 0:39:95 209p
10. Lana Gavrilovic 2004 Sremska Mitrovica 0:40:06 207p
11. Popescu Andrea 2004 CSM Arad 0:42:29 176p
12. Braun Nicole 2004 CSS Timisoara 0:43:03 167p
13. Todea Cezara 2004 Crisul Oradea 0:43:19 165p
14. Vasile Alexandra 2004 LPS Arad 0:44:19 154p
15. Pasztor Szonja 2004 Oroshaza UE 0:45:20 144p
16. Jana Bjelic 2004 Kikinda Kikinda 0:47:06 128p
17. Alfoldi Boglarka 2004 Crisul Oradea 0:47:70 123p
18. Romandic Natasa 2004 PK Senta 0:49:44 110p
19. Lazar Tatiana 2004 Delfin Timisoara 0:49:54 109p
20. Zach Diana 2004 Crisul Oradea 0:49:58 109p
21. Elena Popov 2004 Kikinda Kikinda 0:49:81 108p
22. Stanojcic Jovana 2004 Polet Sombor 0:50:77 102p
23. Pintea Alexandra 2004 Crisul Oradea 0:52:26 93p
24. Besnea Ribanna 2004 CSS Timisoara 0:52:47 92p
25. Kosanovic Natasa 2004 Polet Sombor 0:54:40 83p
Ilic Natasa 2004 Polet Sombor neprez 0p
Piacsek Monica 2004 CSM Arad neprez 0p Categoria G: 2005 1. Kemecsei Csenge 2005 Crisul Oradea 0:41:37 188p
2. Fila Barbara 2005 Crisul Oradea 0:41:98 180p
3. Jelena Kosovic 2005 Bjelica Vrbas 0:42:99 168p
4. Remlein Alina 2005 CSM Arad 0:43:22 165p
5. Papp Annemarie 2005 CSS Timisoara 0:43:98 157p
6. Fagadar Marina 2005 Aquasport Tim. 0:43:99 156p
7. Papp Vivien 2005 Oroshaza UE 0:44:74 149p
8. Popescu Daria 2005 CSS Resita 0:45:92 138p
9. Luchian Mara 2005 CSS Resita 0:47:06 128p
10. Bocan Ana Maria 2005 Arena Timisoara 0:51:10 100p
11. Lup Alesia 2005 Delfin Timisoara 0:52:33 93p
12. Pup Bianca 2005 Arena Timisoara 0:53:04 89p
13. Cormos Alexia 2005 CSM Arad 0:56:80 72p
14. Gyori Inesz 2005 PK Senta 0:57:52 70p
Eva Stevanovic 2005 PK Jagodina neprez 0p
Ionita Alexia 2005 CSM Baia Mare neprez 0p
Nan Ira 2005 LPS Arad neprez 0p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Sara Pavljuk 2006 Bjelica Vrbas 0:43:08 167p
2. Achim Diana Cezara 2006 Arena Timisoara 0:43:65 160p
3. Bako Anastasia 2006 CSM Oradea 0:45:68 140p
4. Salajan Mara 2006 Crisul Oradea 0:48:94 113p
5. Cios Delia 2006 Arena Timisoara 0:54:36 83p
6. Ana Krsmanovic 2008 PK Jagodina 0:56:64 73p
7. Stamati Andrea 2006 Delfin Timisoara 0:56:68 73p
8. Gavrila Dariana 2007 SCD Timisoara 0:57:75 69p
9. Sara Gavrilovic 2006 Sremska Mitrovica 1:00:48 60p
***
***
Proba 03: 50 m spate baieti / ledno muski / hat fiu
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 0:30:03 513p
2. Tabora Vlad 1997 CSS Timisoara 0:32:17 417p
3. Ion Alexandru 1999 CSS Resita 0:32:58 401p
4. Gavris Ionut 1997 Crisul Oradea 0:34:46 339p
5. Mara Mihai 1999 LPS Arad 0:35:18 319p
6. Komaromi Stefan 1999 Aquasport Tim. 0:36:25 291p
7. Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 0:37:91 255p
8. Volford David 1998 Delfin Ada 0:39:68 222p
9. Matic Milorad 1999 PK Senta 0:42:64 179p
10. Svorenj Viktor 1999 Delfin Ada 0:49:91 111p
Chincea Emanuel 1998 LPS Arad neprez 0p
Sandu Dorin 1997 LPS Arad neprez 0p
Categoria B: 2000 1. Burciu Dorian 2000 CSS Resita 0:32:60 401p
2. Odeli Gontar 2000 LPS Arad 0:33:07 384p
3. Vuckovic Luka 2000 Bjelica Vrbas 0:33:19 379p
4. Kosa Alexandru 2000 Delfin Timisoara 0:33:36 374p
5. Ardelean Alex 2000 LPS Arad 0:34:54 337p
6. Leucuta Leonard 2000 CSS Timisoara 0:35:15 319p
7. Vaipan Radu 2000 CSS Timisoara 0:35:40 313p
8. Sarac Catalin 2000 LPS Arad 0:35:41 312p
9. Dedic Lazar 2000 Polet Sombor 0:35:60 307p
10. Buzatu Denis 2000 CSS Resita 0:36:02 297p
11. Calin Rares 2000 Aquasport Tim. 0:37:25 268p
12. Epure Alex 2000 CSS Timisoara 0:37:44 264p
13. Marko Zahorjanski 2000 Bjelica Vrbas 0:37:93 254p 14. Popa Aaron 2000 LPS Arad 0:38:56 242p
15. Dušan Mrda 2000 Kikinda Kikinda 0:39:33 228p
16. Tufan Daniel 2000 CSM Oradea 0:39:74 221p
17. Bija Alex 2000 LPS Arad 0:40:85 203p
18. Matija Ratko 2000 Kikinda Kikinda 0:42:88 176p
19. Najdanovic Nikola 2000 PK Jagodina 0:42:99 174p
20. Ionita Andrei 2000 LPS Arad 0:45:55 147p
21. Milutin Pavicic 2000 Bjelica Vrbas 0:45:69 145p
22. Uroš Culibrk 2000 Sremska Mitrovica 0:56:72 76p
Maric Stefan 2000 Polet Sombor neprez 0p
Categoria C: 2001 1. Caravan Bogdan 2001 CSS Resita 0:35:73 304p
2. Srdan Božin 2001 Kikinda Kikinda 0:36:64 282p
2. Vukanic Vukašin 2001 Swim Star Becej 0:36:64 282p
4. Mihai Andrei 2001 CSS Resita 0:37:97 253p
5. Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 0:38:29 247p
6. Remzing Vlad 2001 Aquasport Tim. 0:40:96 202p
7. Ognjen Mizdrak 2001 Bjelica Vrbas 0:41:60 192p
8. Grumazescu Vlad 2001 CSS Timisoara 0:41:77 190p
9. Bar Andrei 2001 CSM Oradea 0:43:17 172p
10. Deak Eduard 2001 LPS Arad 0:43:40 169p
11. Kosanovic Milos 2001 Polet Sombor 0:45:44 148p
Laszlo Zoltan 2001 CSM Arad neprez 0p
Simendic Daniel 2001 Delfin Ada neprez 0p
Toholj Relja 2001 Polet Sombor neprez 0p
Categoria D: 2002 1. Miljan Bulajic 2002 Bjelica Vrbas 0:36:53 285p
2. Icobescu Gabriel 2002 CSS Timisoara 0:37:48 263p
3. Wolf Denis 2002 CSS Resita 0:38:94 235p
4. Lazar Andrei 2002 LPS Arad 0:39:37 227p
5. Stevan Sapun 2002 Sremska Mitrovica 0:39:43 226p
6. Tanasie Rares 2002 CSS Timisoara 0:40:04 216p
7. Krámli Kristóf 2002 Oroshaza UE 0:43:32 170p
8. Ivetic Uros 2002 Polet Sombor 0:43:33 170p
9. Demian Bastian 2002 Crisul Oradea 0:43:48 169p
10. Bogdan Stana 2002 LPS Arad 0:44:96 152p
11. Popescu Mihnea 2002 Delfin Timisoara 0:47:18 132p
12. Picu Mihnea 2002 CSS Resita 0:47:84 126p
13. Tot Adam 2002 Delfin Ada 0:48:22 123p
14. Tatu Darius 2002 CSS Timisoara 0:49:64 113p
15. Jipa Andrei 2002 LPS Arad 0:50:92 105p
16. Istenes Gabor 2002 Delfin Ada 0:51:23 103p
17. Siclovan Robert 2002 CSS Timisoara 0:54:02 88p
18. Susca Bogdan 2002 LPS Arad 0:54:34 86p
19. Luka Babic 2002 Kikinda Kikinda 0:56:59 76p
20. Ilie Alexandru 2002 CSS Timisoara 0:57:37 73p
Deznan Luca 2002 LPS Arad neprez 0p
Jurchescu Mihai 2002 Aquasport Tim. neprez 0p
Torma Balaz 2002 Delfin Ada neprez 0p
Categoria E: 2003 1. Dragota Etienne 2003 Aquasport Tim. 0:36:43 287p
2. Popescu Denis 2003 CSS Resita 0:38:92 235p
3. Miro Raskovic 2003 Bjelica Vrbas 0:40:13 214p
4. Schmelas Erwin 2003 CSS Resita 0:40:51 208p
5. Bukalov Nemanja 2003 Feniks Sombor 0:42:23 184p
6. Kugelman Patrik 2003 CSM Arad 0:42:41 182p
7. Sandic Novica 2003 Banat Kikinda 0:44:99 152p
8. Nemanja Corovic 2003 Bjelica Vrbas 0:46:31 139p
9. Lighezan Dorin 2003 CSS Resita 0:46:85 135p
10. Ðuric Mateja 2003 Swim Star Becej 0:47:76 127p
11. Parv Marius 2003 Aquasport Tim. 0:48:06 125p 12. Liciu Darius 2003 Olivia Swim Tm 0:48:46 122p
13. Trufin Razvan 2003 Delfin Timisoara 0:48:55 121p
14. Tosic David 2003 Bjelica Vrbas 0:48:80 119p
15. Ilija Jordanovski 2003 Bjelica Vrbas 0:50:53 107p
16. Sivcev Slobodan 2003 Banat Kikinda 0:52:61 95p
17. Szabo Norbert 2003 CSM Arad 0:54:94 83p
18. Popovici Alexei 2003 CSS Resita 0:55:00 83p
19. Stefan Luca 2003 CSS Timisoara 0:55:36 81p
20. Horvat Endre 2003 Delfin Ada 0:55:67 80p
Categoria F: 2004 1. Crisan David 2004 CSM Arad 0:41:48 194p
2. Hotea Andrei 2004 Aquasport Tim. 0:42:14 185p
3. Rusu Bogdan 2004 LPS Arad 0:42:64 179p
4. Cios David 2004 LPS Arad 0:42:78 177p
4. Dancanet Emil 2004 CSS Timisoara 0:42:78 177p
6. Iancu Marius 2004 CSS Resita 0:43:51 168p
7. Luka Krsmanovic 2004 PK Jagodina 0:43:58 167p
8. Kover Edy 2004 CSM Oradea 0:44:11 161p
9. Szep David 2004 LPS Arad 0:44:28 160p
10. Cretu Razvan 2004 CSS Resita 0:44:80 154p
11. Lazar Nicolae 2004 LPS Arad 0:44:82 154p
12. Grumazescu Razvan 2004 CSS Timisoara 0:44:99 152p
13. Stankovic Damjan 2004 Feniks Sombor 0:45:80 144p
14. Popa-Panda Claudiu 2004 LPS Arad 0:46:57 137p
15. Avram Alexandru 2004 CSS Resita 0:46:95 134p
16. Bente Raul 2004 Crisul Oradea 0:47:32 131p
17. Rácz László 2004 Oroshaza UE 0:48:42 122p
18. Codrean Dacian 2004 CSM Arad 0:48:47 122p
19. Roiban Mark 2004 CSS Resita 0:49:20 116p
20. Kover Norbert 2004 CSM Oradea 0:50:61 107p
21. Ivan Raul 2004 Delfin Timisoara 0:51:45 102p
22. Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara 0:51:85 99p
23. Bejusca Adrian 2004 Crisul Oradea 0:51:91 99p
24. Ciocîrlan Darius 2004 LPS Arad 0:53:42 91p
25. Bey Raul 2004 CSS Resita 0:54:19 87p
26. Petrica Andrei 2004 CSS Resita 0:54:93 83p
27. Titiriga Vlad 2004 LPS Arad 0:55:40 81p
28. Ognjen Culibrk 2004 Sremska Mitrovica 0:56:69 76p
29. Mester Alexandru 2004 CSS Timisoara 0:56:78 75p
30. Slavu Vlad 2004 SCD Timisoara 0:57:29 73p
31. Vlanikolin Milos 2004 Delfin Ada 0:59:08 67p
32. Motiu Caleb 2004 CSM Arad 0:59:10 67p
33. Takacs Norbert 2004 Delfin Timisoara 1:03:89 53p
34. Dascalescu Mihnea 2004 Crisul Oradea descalif 0p
Cardos Matei 2004 Arena Timisoara neprez 0p
Categoria G: 2005 1. Pantea Aron 2005 Olivia Swim Tm 0:44:08 162p
2. Rad Lucas 2005 CSM Arad 0:45:54 147p
3. Popovic Nikola 2005 Feniks Sombor 0:45:57 146p
4. Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 0:46:69 136p
5. Dudukovic Aleksa 2005 Feniks Sombor 0:47:52 129p
6. Iari Edward 2005 CSM Oradea 0:47:55 129p
7. Toma Mihai 2005 Aquasport Tim. 0:48:39 122p
8. Novcic Luka 2005 Aquasport Tim. 0:48:42 122p
9. Antal András 2005 Oroshaza UE 0:49:74 112p
10. Veljko Todorovic 2005 PK Jagodina 0:51:82 99p
11. Nikola Bogdanovic 2005 PK Jagodina 0:51:87 99p
12. Dusan Tudor 2005 Arena Timisoara 0:51:88 99p
13. Marjanovic Ðorde 2005 Swim Star Becej 0:52:35 96p
14. Velimirovici Eric 2005 SCD Timisoara 0:53:89 88p
15. Ciuhandu Mario 2005 CSS Timisoara 0:54:49 85p
16. Dogaru Iulian 2005 CSS Resita 0:55:16 82p
17. Gavrila Alex 2005 CSM Oradea 0:55:67 80p 18. Szep Alexandru 2005 LPS Arad 0:58:10 70p
19. Bradean Rares 2005 LPS Arad 1:13:16 35p
Bogdan Sapun 2005 Sremska Mitrovica neprez 0p
Kerestely Roland 2005 Delfin Timisoara neprez 0p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Duca Stefan 2006 CSM Oradea 0:45:03 152p
2. Papp Zsadany 2006 Crisul Oradea 0:47:21 132p
3. Zach Mihai 2006 Crisul Oradea 0:49:13 117p
4. Miscoi-Bortis Ionut 2006 LPS Arad 0:49:81 112p
5. Jurchescu Tudor 2006 Aquasport Tim. 0:53:01 93p
6. Farcutiu Albert 2006 LPS Arad 0:54:95 83p
7. Vuk Kocic 2006 PK Jagodina 1:02:84 55p
8. Hotea Lucian 2006 Aquasport Tim. 1:04:80 51p
9. Taran Andrei 2007 Olivia Swim Tm 1:06:58 47p
10. Ciobanu Raul 2006 CSM Arad 1:15:22 32p
11. Angelo Patrik 2006 CSM Arad descalif 0p
Nicodim David 2006 CSM Arad neprez 0p
Tufan Gabriel 2007 CSM Oradea neprez 0p
***
Proba 04: 50 m spate fete / ledno zenski / hat leany
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Balaceanu Vasilica 1997 CSS Timisoara 0:36:92 393p
2. Sucan Larisa 1996 CSS Timisoara 0:37:25 383p
3. Pele Carina 1997 LPS Arad 0:42:03 266p
4. Aleksandra Nikolic 1999 Sremska Mitrovica 0:43:40 242p
5. Pele Daria 1999 LPS Arad 0:46:72 194p
6. Ciornei Alina 1997 SCD Timisoara 0:57:47 104p
Marusca Maria 1999 LPS Arad neprez 0p
Categoria B: 2000 1. Meda Ioana 2000 CSS Resita 0:34:38 487p
2. Chincea Lorena 2000 LPS Arad 0:37:85 365p
3. Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 0:38:54 346p
4. Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 0:38:55 345p
5. Marinkovic Ivana 2000 Polet Sombor 0:40:84 290p
6. Draghia Roxana 2000 CSS Timisoara 0:41:33 280p
7. Varadi Ela 2000 CSS Timisoara 0:42:08 265p
8. Cezara Muresan 2000 LPS Arad 0:43:58 239p
9. Cimpianu Ada 2000 LPS Arad 0:43:63 238p
10. Bulzan Raluca 2000 LPS Arad 0:45:70 207p
Marinkovic Jovana 2000 PK Jagodina neprez 0p
Sfat Andreea 2000 LPS Arad neprez 0p
Vukelic Dragana 2000 Polet Sombor neprez 0p
Categoria C: 2001 1. Giurca Lucia 2001 CSS Timisoara 0:34:78 470p
2. Popov Snejana 2001 CSS Timisoara 0:35:28 451p
3. Kiss Annamária 2001 Oroshaza UE 0:36:00 424p
4. Bradean Luoana 2001 LPS Arad 0:37:70 369p
5. Vizman Stefana 2001 CSS Timisoara 0:37:73 368p
6. Popa Diana 2001 Crisul Oradea 0:40:58 296p
7. Fantanariu Francesa 2001 CSS Resita 0:41:73 272p
8. Ogrizovic Elena 2001 Polet Sombor 0:42:29 261p
9. Ogrizovic Izabela 2001 Polet Sombor 0:42:30 261p
10. Gvoic Milica 2001 Polet Sombor 0:42:41 259p
11. Gerstmajer Renata 2001 Polet Sombor 0:42:53 257p
12. Popa Andreea 2001 CSM Arad 0:43:50 240p 13. Cimpianu Carina 2001 CSM Oradea 0:45:10 216p
14. Fara Adela 2001 CSS Resita 0:45:12 215p
15. Nataša Urošev 2001 Kikinda Kikinda 0:50:66 152p
16. Rece Sabina 2001 Delfin Timisoara 0:51:33 146p
Dajic Ema 2001 PK Jagodina neprez 0p
Gazdic Danica 2001 Polet Sombor neprez 0p
Ljubica Stevanovic 2001 PK Jagodina neprez 0p
Categoria D: 2002 1. Notingher Carina 2002 Aquasport Tim. 0:35:55 441p
2. Cavasdan Loredana 2002 CSM Oradea 0:35:63 438p
3. Balta Andrea 2002 LPS Arad 0:38:82 338p
4. Drahota Adrienn 2002 Oroshaza UE 0:39:39 324p
5. Szabó Ivett 2002 Oroshaza UE 0:40:55 297p
6. Szabo Andra 2002 CSM Oradea 0:40:58 296p
7. Secianschi Carla 2002 CSM Arad 0:41:54 276p
8. Robescu Mara 2002 Aquasport Tim. 0:42:40 259p
9. Robu Delia 2002 CSS Resita 0:42:98 249p
10. Komjáti Nelli 2002 Oroshaza UE 0:44:02 232p
11. Buzasi Vivien 2002 CSM Oradea 0:44:60 223p
12. Sara Skuban 2002 Bjelica Vrbas 0:46:02 203p
13. Milena Jovanovic 2002 PK Jagodina 0:46:73 194p
14. Ökrös Noémi 2002 Oroshaza UE 0:47:04 190p
15. Borbely Alexandra 2002 Crisul Oradea 0:47:10 189p
16. Pacuraru Adela 2002 CSS Timisoara 0:48:37 175p
17. Motiu Luana 2002 CSM Arad 0:50:31 155p
18. Szep Noemi 2002 LPS Arad 0:52:00 140p
19. Sand Sarah 2002 CSS Timisoara 0:53:85 126p
20. Milica Antic 2002 PK Jagodina 0:53:98 125p
Ruba Alexandra 2002 CSS Resita neprez 0p
Categoria E: 2003 1. Porosnicu Manuela 2003 LPS Arad 0:40:01 309p
2. Berger Seline 2003 CSS Resita 0:40:70 293p
3. Pantya Franciska 2003 Crisul Oradea 0:42:66 255p
4. Stan Lilla 2003 Delfin Timisoara 0:42:93 250p
5. Luchian Alexia 2003 CSS Resita 0:43:39 242p
6. Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 0:43:42 242p
7. Hentes Andreea 2003 CSS Timisoara 0:44:69 221p
8. Alexandru Briana 2003 CSS Resita 0:45:32 212p
9. Barbara Rencar 2003 Bjelica Vrbas 0:46:17 201p
10. Stankovic Elena 2003 Feniks Sombor 0:49:16 166p
11. Rad Sarah 2003 CSM Arad 0:51:12 148p
12. Kratochwill Mateea 2003 CSS Timisoara 0:52:90 133p
13. Ianosi Annette 2003 Delfin Timisoara 0:53:69 128p
14. Urlea Anja 2003 CSS Timisoara 0:53:72 127p
15. Covaci Ana-Maria 2003 CSS Resita 0:57:17 106p
16. Ciugudean Anca 2003 Aquasport Tim. descalif 0p
Suhai Andrea 2003 CSS Resita neprez 0p
Categoria F: 2004 1. Ahmad Samira 2004 Aquasport Tim. 0:42:36 260p
2. Precob Anisia 2004 Aquasport Tim. 0:43:36 243p
3. Orza Emilia 2004 Aquasport Tim. 0:43:66 238p
4. Papp Zselyke 2004 Crisul Oradea 0:44:26 228p
5. Crista Cosmina 2004 Delfin Timisoara 0:44:77 220p
6. Kiss Katalin 2004 Oroshaza UE 0:45:77 206p
7. Motos Letitia 2004 Aquasport Tim. 0:46:76 193p
8. Milena Mandic 2004 Bjelica Vrbas 0:47:09 189p
9. Todea Cezara 2004 Crisul Oradea 0:50:03 158p
10. Lana Gavrilovic 2004 Sremska Mitrovica 0:50:60 152p
11. Pasztor Szonja 2004 Oroshaza UE 0:51:17 147p
12. Alfoldi Boglarka 2004 Crisul Oradea 0:54:93 119p
13. Popescu Andrea 2004 CSM Arad 0:55:30 117p 14. Pintea Alexandra 2004 Crisul Oradea 0:57:10 106p
15. Besnea Ribanna 2004 CSS Timisoara 0:58:03 101p
16. Romandic Natasa 2004 PK Senta 0:58:21 100p
17. Vasile Alexandra 2004 LPS Arad 0:58:80 97p
Categoria G: 2005 1. Fila Barbara 2005 Crisul Oradea 0:48:16 177p
2. Jelena Kosovic 2005 Bjelica Vrbas 0:48:27 176p
3. Kemecsei Csenge 2005 Crisul Oradea 0:48:77 170p
4. Strajnic Jana 2005 Banat Kikinda 0:48:92 169p
5. Papp Vivien 2005 Oroshaza UE 0:51:24 147p
6. Fagadar Marina 2005 Aquasport Tim. 0:51:31 146p
7. Papp Annemarie 2005 CSS Timisoara 0:51:32 146p
8. Bocan Ana Maria 2005 Arena Timisoara 0:57:02 106p
9. Gyori Inesz 2005 PK Senta 0:57:39 104p
10. Cormos Alexia 2005 CSM Arad 1:09:49 59p
Eva Stevanovic 2005 PK Jagodina neprez 0p
Ionita Alexia 2005 CSM Baia Mare neprez 0p
Nan Ira 2005 LPS Arad neprez 0p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Sara Pavljuk 2006 Bjelica Vrbas 0:50:66 152p
2. Achim Diana Cezara 2006 Arena Timisoara 0:52:19 139p
3. Bako Anastasia 2006 CSM Oradea 0:53:02 132p
4. Salajan Mara 2006 Crisul Oradea 0:57:04 106p
5. Gavrila Dariana 2007 SCD Timisoara 0:57:85 102p
6. Cios Delia 2006 Arena Timisoara 1:01:22 86p
7. Ana Krsmanovic 2008 PK Jagodina 1:02:28 82p
8. Stamati Andrea 2006 Delfin Timisoara 1:03:75 76p
9. Sara Gavrilovic 2006 Sremska Mitrovica 1:08:86 60p
***
***
Proba 05: 50 m bras baieti / prsno muski / mel fiu
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 0:31:53 605p
2. Gavris Ionut 1997 Crisul Oradea 0:32:27 564p
3. Muresan Bogdan 1996 LPS Arad 0:32:37 559p
4. Simon Andrei 1997 LPS Arad 0:33:23 516p
5. Sarac Ionut 1998 LPS Arad 0:33:36 510p
6. Sonoc Gabriel 1997 LPS Arad 0:34:54 460p
7. Biriboaca Radu 1998 CSS Timisoara 0:34:76 451p
8. Crasnic Andrei 1998 CSS Timisoara 0:35:11 438p
9. Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 0:35:33 430p
10. Farcutiu Alexandru 1996 LPS Arad 0:36:07 404p
11. Mara Mihai 1999 LPS Arad 0:38:08 343p
12. Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 0:39:81 300p
13. Matic Milorad 1999 PK Senta 0:41:63 262p
14. Svorenj Viktor 1999 Delfin Ada 0:44:55 214p
15. Volford David 1998 Delfin Ada 0:44:68 212p
16. Dobre Bogdan 1999 CSS Timisoara 0:46:45 189p
Chincea Emanuel 1998 LPS Arad neprez 0p
Sandu Dorin 1997 LPS Arad neprez 0p
Tincau Marius 1999 CSS Resita neprez 0p
Categoria B: 2000 1. Vaipan Radu 2000 CSS Timisoara 0:34:82 449p
2. Loichita Mihai 2000 CSS Timisoara 0:35:10 438p
3. Sarac Catalin 2000 LPS Arad 0:37:10 371p
4. Vuckovic Luka 2000 Bjelica Vrbas 0:37:64 355p
5. Calin Rares 2000 Aquasport Tim. 0:38:38 335p
6. Popa Aaron 2000 LPS Arad 0:38:88 322p 7. Leucuta Leonard 2000 CSS Timisoara 0:39:17 315p
8. Dedic Lazar 2000 Polet Sombor 0:40:02 295p
9. Odeli Gontar 2000 LPS Arad 0:40:05 295p
10. Marko Zahorjanski 2000 Bjelica Vrbas 0:40:26 290p
11. Najdanovic Nikola 2000 PK Jagodina 0:40:92 276p
12. Kosa Alexandru 2000 Delfin Timisoara 0:41:85 258p
13. Epure Alex 2000 CSS Timisoara 0:41:99 256p
14. Tufan Daniel 2000 CSM Oradea 0:42:60 245p
15. Ionita Andrei 2000 LPS Arad 0:43:98 222p
16. Matija Ratko 2000 Kikinda Kikinda 0:44:03 222p
17. Ardelean Alex 2000 LPS Arad 0:46:34 190p
18. Bija Alex 2000 LPS Arad 0:47:31 179p
19. Milutin Pavicic 2000 Bjelica Vrbas 0:49:46 156p
Capatina Alexandru 2000 CSM Oradea neprez 0p
Maric Stefan 2000 Polet Sombor neprez 0p
Categoria C: 2001 1. Ognjen Mizdrak 2001 Bjelica Vrbas 0:40:15 293p
2. Iovanica Iustin 2001 CSS Resita 0:40:23 291p
3. Vukanic Vukašin 2001 Swim Star Becej 0:43:03 238p
4. Avramovici Robi 2001 CSS Resita 0:43:83 225p
5. Gagaluta Denis 2001 CSS Resita 0:45:16 205p
6. Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 0:46:60 187p
7. Bar Andrei 2001 CSM Oradea 0:46:63 187p
8. Remzing Vlad 2001 Aquasport Tim. 0:48:25 168p
9. Irinca Bogdan 2001 CSS Resita 0:49:65 154p
10. Zach Cristian 2001 CSM Arad 0:52:30 132p
11. Kosanovic Milos 2001 Polet Sombor 0:54:62 116p
Laszlo Zoltan 2001 CSM Arad neprez 0p
Simendic Daniel 2001 Delfin Ada neprez 0p
Toholj Relja 2001 Polet Sombor neprez 0p
Categoria D: 2002 1. Bogdan Stana 2002 LPS Arad 0:43:02 238p
2. Tanasie Rares 2002 CSS Timisoara 0:43:25 234p
3. Puscas Christian 2002 CSM Arad 0:43:44 231p
4. Fara Casian 2002 CSS Resita 0:46:08 193p
5. Miljan Bulajic 2002 Bjelica Vrbas 0:46:62 187p
6. Icobescu Gabriel 2002 CSS Timisoara 0:46:63 187p
7. Tutoraghe Titus 2002 CSS Resita 0:47:44 177p
8. Cornea Adrian 2002 CSS Resita 0:47:99 171p
9. Ivetic Uros 2002 Polet Sombor 0:49:94 152p
10. Aleksa Francuski 2002 Kikinda Kikinda 0:50:16 150p
11. Popescu Mihnea 2002 Delfin Timisoara 0:50:35 148p
12. Krámli Kristóf 2002 Oroshaza UE 0:51:93 135p
13. Tot Adam 2002 Delfin Ada 0:52:25 132p
14. Lazar Andrei 2002 LPS Arad 0:52:75 129p
15. Demian Bastian 2002 Crisul Oradea 0:57:32 100p
16. Siclovan Robert 2002 CSS Timisoara 0:57:35 100p
17. Istenes Gabor 2002 Delfin Ada 1:01:75 80p
18. Susca Bogdan 2002 LPS Arad 1:01:86 80p
Deznan Luca 2002 LPS Arad neprez 0p
Jurchescu Mihai 2002 Aquasport Tim. neprez 0p
Jurchescu Sebastian 2002 CSS Resita neprez 0p
Smarandache Catalin 2002 CSS Resita neprez 0p
Sreckovic Nikola 2002 Polet Sombor neprez 0p
Torma Balaz 2002 Delfin Ada neprez 0p
Categoria E: 2003 1. Vuia Robert 2003 CSS Resita 0:43:98 222p
2. Kugelman Patrik 2003 CSM Arad 0:44:00 222p
3. Dragota Etienne 2003 Aquasport Tim. 0:44:15 220p
4. Kovacev Uroš 2003 Swim Star Becej 0:44:41 216p
5. Boc Paul 2003 CSS Resita 0:45:47 201p 6. Miro Raskovic 2003 Bjelica Vrbas 0:47:53 176p
7. Derevciuc Dimitrie 2003 CSM Arad 0:47:94 172p
8. Ðuric Mateja 2003 Swim Star Becej 0:48:68 164p
9. Tosic David 2003 Bjelica Vrbas 0:49:30 158p
10. Bukalov Nemanja 2003 Feniks Sombor 0:50:94 143p
11. Lelescu Alexandru 2003 Aquasport Tim. 0:51:71 137p
12. Liciu Darius 2003 Olivia Swim Tm 0:51:86 136p
13. Ciobanu Flavius 2003 CSS Resita 0:51:94 135p
14. Trufin Razvan 2003 Delfin Timisoara 0:54:01 120p
15. Vukelic Dusan 2003 Polet Sombor 0:54:20 119p
16. Nemanja Corovic 2003 Bjelica Vrbas 0:55:76 109p
17. Horvat Endre 2003 Delfin Ada 0:57:22 101p
18. Ilija Jordanovski 2003 Bjelica Vrbas 1:09:64 56p
Grubacichi Alen 2003 CSS Timisoara neprez 0p
Laki Edward 2003 Aquasport Tim. neprez 0p
Nebojša Jokic 2003 Kikinda Kikinda neprez 0p
Categoria F: 2004 1. Dascalescu Mihnea 2004 Crisul Oradea 0:45:17 205p
2. Crisan David 2004 CSM Arad 0:45:93 195p
3. Dancanet Emil 2004 CSS Timisoara 0:46:78 185p
4. Rikk David 2004 CSM Oradea 0:47:28 179p
5. Luka Krsmanovic 2004 PK Jagodina 0:48:66 164p
6. Cios David 2004 LPS Arad 0:49:44 156p
7. Rusu Bogdan 2004 LPS Arad 0:50:09 150p
8. Kover Edy 2004 CSM Oradea 0:50:40 148p
9. Kover Norbert 2004 CSM Oradea 0:50:69 145p
10. Grumazescu Razvan 2004 CSS Timisoara 0:51:98 135p
11. Bejusca Adrian 2004 Crisul Oradea 0:52:45 131p
12. Popa-Panda Claudiu 2004 LPS Arad 0:53:00 127p
13. Lazar Nicolae 2004 LPS Arad 0:53:15 126p
14. Rácz László 2004 Oroshaza UE 0:53:32 125p
15. Cardos Matei 2004 Arena Timisoara 0:53:98 120p
16. Stankovic Damjan 2004 Feniks Sombor 0:54:24 118p
17. Hotea Andrei 2004 Aquasport Tim. 0:54:71 115p
18. Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara 0:55:06 113p
19. Slavu Vlad 2004 SCD Timisoara 0:57:76 98p
20. Mester Alexandru 2004 CSS Timisoara 0:57:94 97p
21. Branduse Darius 2004 CSM Arad 0:58:16 96p
22. Szep David 2004 LPS Arad 0:58:33 95p
23. Ivan Raul 2004 Delfin Timisoara 0:58:82 93p
24. Ciocîrlan Darius 2004 LPS Arad 0:59:28 91p
25. Vlanikolin Milos 2004 Delfin Ada 1:01:30 82p
26. Bente Raul 2004 Crisul Oradea 1:02:96 76p
27. Titiriga Vlad 2004 LPS Arad 1:03:02 75p
28. Jurma Victor 2004 CSS Timisoara 1:04:27 71p
29. Takacs Norbert 2004 Delfin Timisoara 1:07:00 63p
Categoria G: 2005 1. Kovacev Filip 2005 Swim Star Becej 0:50:36 148p
1. Iari Edward 2005 CSM Oradea 0:50:36 148p
2. Rad Lucas 2005 CSM Arad 0:50:69 145p
3. Veljko Todorovic 2005 PK Jagodina 0:51:64 137p
5. Toma Mihai 2005 Aquasport Tim. 0:52:88 128p
6. Dudukovic Aleksa 2005 Feniks Sombor 0:53:01 127p
7. Popovic Nikola 2005 Feniks Sombor 0:53:08 126p
8. Novcic Luka 2005 Aquasport Tim. 0:53:23 125p
9. Pantea Aron 2005 Olivia Swim Tm 0:53:76 122p
10. Nikola Bogdanovic 2005 PK Jagodina 0:55:58 110p
11. Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 0:55:83 109p
12. Novak Maljkovic 2005 Kikinda Kikinda 0:56:83 103p
13. Antal András 2005 Oroshaza UE 0:57:79 98p
14. Dusan Tudor 2005 Arena Timisoara 0:58:79 93p
15. Marjanovic Ðorde 2005 Swim Star Becej 0:59:04 92p
16. Velimirovici Eric 2005 SCD Timisoara 1:01:54 81p 17. Ciontea Radu 2005 Arena Timisoara 1:02:79 76p
18. Bašic Ilija 2005 Swim Star Becej 1:04:48 70p
19. Živojnovic Mihajlo 2005 Swim Star Becej 1:05:05 68p
20. Bunda Arman 2005 CSS Timisoara 1:06:00 65p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Duca Stefan 2006 CSM Oradea 0:49:24 158p
2. Miscoi-Bortis Ionut 2006 LPS Arad 0:56:40 105p
3. Zach Mihai 2006 Crisul Oradea 0:57:35 100p
4. Tingau Lucas 2006 Arena Timisoara 1:03:85 72p
5. Jurchescu Tudor 2006 Aquasport Tim. 1:04:80 69p
6. Maur Victor 2006 CSM Arad 1:05:51 67p
7. Papp Zsadany 2006 Crisul Oradea 1:07:47 61p
8. Hotea Lucian 2006 Aquasport Tim. 1:08:41 59p
9. Vukanic Ivan 2006 Swim Star Becej 1:08:46 59p
10. Vuk Kocic 2006 PK Jagodina 1:10:65 53p
11. Bagu Cezar 2007 CSM Arad 1:14:62 45p
12. Angelo Patrik 2006 CSM Arad 1:15:34 44p
Nicodim David 2006 CSM Arad neprez 0p
***
Proba 06: 50 m bras fete / prsno zenski / mel leany
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Balaceanu Vasilica 1997 CSS Timisoara 0:39:09 443p
2. Sucan Larisa 1996 CSS Timisoara 0:40:94 385p
3. Pele Daria 1999 LPS Arad 0:45:87 274p
4. Pele Carina 1997 LPS Arad 0:52:03 187p
5. Aleksandra Nikolic 1999 Sremska Mitrovica 0:55:86 151p
Ciornei Alina 1997 SCD Timisoara neprez 0p
Marusca Maria 1999 LPS Arad neprez 0p
Categoria B: 2000 1. Borca Lorena 2000 CSS Resita 0:37:61 497p
2. Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 0:40:97 384p
3. Marinkovic Ivana 2000 Polet Sombor 0:42:12 354p
4. Ana Plavšic 2000 Sremska Mitrovica 0:42:36 348p
5. Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 0:42:50 344p
6. Bulzan Raluca 2000 LPS Arad 0:44:13 307p
7. Cezara Muresan 2000 LPS Arad 0:47:65 244p
8. Chincea Lorena 2000 LPS Arad 0:48:69 229p
9. Ahmad Miriam 2000 Aquasport Tim. 0:51:65 192p
10. Cimpianu Ada 2000 LPS Arad 0:53:42 173p
Marinkovic Jovana 2000 PK Jagodina neprez 0p
Sfat Andreea 2000 LPS Arad neprez 0p
Vukelic Dragana 2000 Polet Sombor neprez 0p
Categoria C: 2001 1. Kiss Annamária 2001 Oroshaza UE 0:39:74 421p
2. Ciuciuc Rebeca 2001 CSS Resita 0:41:52 369p
3. Ogrizovic Elena 2001 Polet Sombor 0:41:92 359p
4. Popov Snejana 2001 CSS Timisoara 0:42:45 345p
5. Giurca Lucia 2001 CSS Timisoara 0:42:82 337p
6. Vizman Stefana 2001 CSS Timisoara 0:43:73 316p
7. Bradean Luoana 2001 LPS Arad 0:44:29 304p
8. Cimpianu Carina 2001 CSM Oradea 0:44:30 304p
9. Bulzu Marinela 2001 CSS Resita 0:45:25 285p
10. Gerstmajer Renata 2001 Polet Sombor 0:47:09 253p
11. Gvoic Milica 2001 Polet Sombor 0:47:71 243p
12. Popa Diana 2001 Crisul Oradea 0:47:93 240p 13. Ogrizovic Izabela 2001 Polet Sombor 0:47:96 239p
14. Costras Patricia 2001 CSM Oradea 0:49:96 212p
15. Žilic Mia 2001 Banat Kikinda 0:50:84 201p
16. Nataša Urošev 2001 Kikinda Kikinda 0:51:76 190p
17. Rece Sabina 2001 Delfin Timisoara 0:53:99 168p
Dajic Ema 2001 PK Jagodina neprez 0p
Gazdic Danica 2001 Polet Sombor neprez 0p
Herlas Carina 2001 CSS Timisoara neprez 0p
Ljubica Stevanovic 2001 PK Jagodina neprez 0p
Categoria D: 2002 1. Komjáti Nelli 2002 Oroshaza UE 0:42:10 354p
2. Gavrila Ana 2002 CSM Oradea 0:42:90 335p
3. Notingher Carina 2002 Aquasport Tim. 0:43:01 332p
4. Oprescu Oana 2002 CSM Oradea 0:44:08 308p
4. Secianschi Carla 2002 CSM Arad 0:44:08 308p
6. Szabó Ivett 2002 Oroshaza UE 0:44:53 299p
7. Retezan Denisa 2002 CSS Timisoara 0:45:23 286p
8. Sara Skuban 2002 Bjelica Vrbas 0:45:42 282p
9. Milena Jovanovic 2002 PK Jagodina 0:45:67 277p
10. Borbely Alexandra 2002 Crisul Oradea 0:46:23 267p
11. Balta Andrea 2002 LPS Arad 0:46:75 259p
12. Cavasdan Loredana 2002 CSM Oradea 0:47:11 253p
13. Buzasi Vivien 2002 CSM Oradea 0:47:31 249p
14. Markovic Nikolina 2002 Polet Sombor 0:47:85 241p
15. Martinovic Katarina 2002 Polet Sombor 0:48:70 229p
16. Ökrös Noémi 2002 Oroshaza UE 0:48:96 225p
17. Drahota Adrienn 2002 Oroshaza UE 0:48:97 225p
18. Feraru Andrada 2002 CSS Resita 0:49:46 218p
19. Robescu Mara 2002 Aquasport Tim. 0:51:54 193p
20. Milica Matijevic 2002 Kikinda Kikinda 0:53:45 173p
21. Ana Francuski 2002 Kikinda Kikinda 0:53:95 168p
22. Motiu Luana 2002 CSM Arad 0:54:86 160p
23. Szep Noemi 2002 LPS Arad 0:57:50 139p
24. Milica Antic 2002 PK Jagodina 0:59:84 123p
Categoria E: 2003 1. Baciuna Roberta 2003 CSS Resita 0:42:73 339p
2. Hentes Andreea 2003 CSS Timisoara 0:45:90 273p
3. Mhedinteanu Viorica 2003 CSS Resita 0:47:07 253p
4. Hornea Andreea 2003 CSS Timisoara 0:47:58 245p
5. Pantya Franciska 2003 Crisul Oradea 0:47:71 243p
6. Maric Dafina 2003 Polet Sombor 0:48:41 233p
7. Barbara Rencar 2003 Bjelica Vrbas 0:49:29 220p
8. Hanciu Luana 2003 CSM Arad 0:51:27 196p
9. Kristina Uzelac 2003 Sremska Mitrovica 0:52:06 187p
10. Ilic Andjela 2003 Polet Sombor 0:52:49 182p
11. Stan Lilla 2003 Delfin Timisoara 0:52:64 181p
12. Stankovic Elena 2003 Feniks Sombor 0:53:84 169p
13. Porosnicu Manuela 2003 LPS Arad 0:56:25 148p
14. Ciugudean Anca 2003 Aquasport Tim. 0:56:51 146p
15. Ianosi Annette 2003 Delfin Timisoara 1:01:40 114p
16. Kratochwill Mateea 2003 CSS Timisoara 1:03:02 105p
Bascarau Alexia 2003 LPS Arad neprez 0p
Categoria F: 2004 1. Kiss Katalin 2004 Oroshaza UE 0:48:20 236p
2. Popescu Andrea 2004 CSM Arad 0:49:70 215p
3. Papp Zselyke 2004 Crisul Oradea 0:50:52 205p
4. Crista Cosmina 2004 Delfin Timisoara 0:50:92 200p
5. Lazar Tatiana 2004 Delfin Timisoara 0:51:13 197p
6. Pasztor Szonja 2004 Oroshaza UE 0:51:56 193p
7. Orza Emilia 2004 Aquasport Tim. 0:52:00 188p
8. Todea Cezara 2004 Crisul Oradea 0:53:05 177p 9. Milena Mandic 2004 Bjelica Vrbas 0:53:42 173p
10. Lana Gavrilovic 2004 Sremska Mitrovica 0:54:32 165p
11. Jana Bjelic 2004 Kikinda Kikinda 0:54:41 164p
12. Romandic Natasa 2004 PK Senta 0:54:78 160p
13. Ahmad Samira 2004 Aquasport Tim. 0:54:99 159p
14. Motos Letitia 2004 Aquasport Tim. 0:56:44 147p
15. Stanojcic Jovana 2004 Polet Sombor 0:57:44 139p
16. Precob Anisia 2004 Aquasport Tim. 0:58:08 135p
17. Kosanovic Natasa 2004 Polet Sombor 0:58:25 133p
18. Elena Popov 2004 Kikinda Kikinda 0:58:39 132p
19. Besnea Ribanna 2004 CSS Timisoara 0:58:82 130p
20. Zach Diana 2004 Crisul Oradea 1:00:00 122p
21. Pintea Alexandra 2004 Crisul Oradea 1:08:14 83p
22. Vasile Alexandra 2004 LPS Arad 1:09:55 78p
Ilic Natasa 2004 Polet Sombor neprez 0p
Piacsek Monica 2004 CSM Arad neprez 0p
Categoria G: 2005 1. Papp Vivien 2005 Oroshaza UE 0:53:31 174p
2. Fila Barbara 2005 Crisul Oradea 0:56:31 148p
3. Gyori Inesz 2005 PK Senta 0:58:80 130p
4. Popescu Daria 2005 CSS Resita 0:59:20 127p
5. Kemecsei Csenge 2005 Crisul Oradea 0:59:90 123p
6. Fagadar Marina 2005 Aquasport Tim. 1:01:45 114p
7. Remlein Alina 2005 CSM Arad 1:04:98 96p
8. Bocan Ana Maria 2005 Arena Timisoara 1:05:48 94p
9. Pup Bianca 2005 Arena Timisoara 1:08:82 81p
10. Jelena Kosovic 2005 Bjelica Vrbas 1:09:44 79p
Eva Stevanovic 2005 PK Jagodina neprez 0p
Nan Ira 2005 LPS Arad neprez 0p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Bako Anastasia 2006 CSM Oradea 0:53:92 168p
2. Sara Pavljuk 2006 Bjelica Vrbas 0:55:63 153p
3. Achim Diana Cezara 2006 Arena Timisoara 1:06:52 89p
4. Cios Delia 2006 Arena Timisoara 1:09:60 78p
5. Salajan Mara 2006 Crisul Oradea 1:15:04 62p
Ana Krsmanovic 2008 PK Jagodina neprez 0p
***
***
Proba 07: 50 m fluture baieti / delfin muski / pillango fiu
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Farcutiu Alexandru 1996 LPS Arad 0:26:98 574p
2. Sonoc Gabriel 1997 LPS Arad 0:28:03 512p
3. Muresan Bogdan 1996 LPS Arad 0:28:57 483p
4. Simon Andrei 1997 LPS Arad 0:28:74 475p
5. Sarac Ionut 1998 LPS Arad 0:29:59 435p
6. Tabora Vlad 1997 CSS Timisoara 0:29:60 435p
7. Smanioto Loren 1998 CSS Resita 0:30:58 394p
8. Ion Alexandru 1999 CSS Resita 0:30:71 389p
9. Gavris Ionut 1997 Crisul Oradea 0:30:85 384p
10. Crasnic Andrei 1998 CSS Timisoara 0:30:95 380p
11. Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 0:31:24 370p
12. Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 0:31:29 368p
13. Bumbea Andrei 1999 CSS Resita 0:32:09 341p
14. Biriboaca Radu 1998 CSS Timisoara 0:32:13 340p
15. Mara Mihai 1999 LPS Arad 0:33:20 308p
16. Matic Milorad 1999 PK Senta 0:37:20 219p
17. Svorenj Viktor 1999 Delfin Ada 0:45:01 123p
Ivan Jovanovic 1998 Sremska Mitrovica neprez 0p
Robescu Radu 1998 Aquasport Tim. neprez 0p
Sandu Dorin 1997 LPS Arad neprez 0p Categoria B: 2000 1. Bugariu Andrei 2000 CSS Resita 0:29:96 419p
2. Odeli Gontar 2000 LPS Arad 0:30:83 385p
3. Marko Zahorjanski 2000 Bjelica Vrbas 0:31:38 365p
4. Burciu Dorian 2000 CSS Resita 0:31:53 360p
5. Ardelean Alex 2000 LPS Arad 0:32:09 341p
6. Sarac Catalin 2000 LPS Arad 0:32:27 335p
7. Kosa Alexandru 2000 Delfin Timisoara 0:32:45 330p
8. Vaipan Radu 2000 CSS Timisoara 0:32:48 329p
9. Calin Rares 2000 Aquasport Tim. 0:33:16 309p
10. Vuckovic Luka 2000 Bjelica Vrbas 0:33:65 296p
11. Leucuta Leonard 2000 CSS Timisoara 0:33:66 295p
12. Epure Alex 2000 CSS Timisoara 0:35:45 253p
13. Popa Aaron 2000 LPS Arad 0:36:39 234p
14. Dušan Mrda 2000 Kikinda Kikinda 0:36:78 226p
15. Bija Alex 2000 LPS Arad 0:38:50 197p
16. Dedic Lazar 2000 Polet Sombor 0:39:18 187p
17. Milutin Pavicic 2000 Bjelica Vrbas 0:39:69 180p
17. Najdanovic Nikola 2000 PK Jagodina 0:39:69 180p
19. Ionita Andrei 2000 LPS Arad 0:46:23 114p
Capatina Alexandru 2000 CSM Oradea neprez 0p
Maric Stefan 2000 Polet Sombor neprez 0p
Categoria C: 2001 1. Srdan Božin 2001 Kikinda Kikinda 0:33:62 296p
2. Bondre Dacian 2001 CSS Resita 0:35:44 253p
3. Iovanica Iustin 2001 CSS Resita 0:35:60 250p
4. Vukanic Vukašin 2001 Swim Star Becej 0:36:80 226p
5. Ognjen Mizdrak 2001 Bjelica Vrbas 0:37:69 210p
6. Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 0:37:96 206p
7. Borduz Flavius 2001 CSS Resita 0:38:30 200p
8. Plainiceanu Sebastian 2001 CSS Resita 0:38:99 190p
9. Grumazescu Vlad 2001 CSS Timisoara 0:39:24 186p
10. Remzing Vlad 2001 Aquasport Tim. 0:40:91 164p
11. Miazga Andre 2001 CSM Arad 0:41:58 156p
12. Kosanovic Milos 2001 Polet Sombor 0:46:38 113p
Laszlo Zoltan 2001 CSM Arad neprez 0p
Simendic Daniel 2001 Delfin Ada neprez 0p
Toholj Relja 2001 Polet Sombor neprez 0p
Categoria D: 2002 1. Icobescu Gabriel 2002 CSS Timisoara 0:34:73 269p
2. Miljan Bulajic 2002 Bjelica Vrbas 0:34:93 264p
3. Stevan Sapun 2002 Sremska Mitrovica 0:35:13 260p
4. Tutoraghe Titus 2002 CSS Resita 0:39:18 187p
5. Tanasie Rares 2002 CSS Timisoara 0:40:21 173p
6. Ghiurau Lucas 2002 Crisul Oradea 0:43:34 138p
7. Demian Bastian 2002 Crisul Oradea 0:43:91 133p
8. Aleksa Francuski 2002 Kikinda Kikinda 0:43:92 133p
9. Tot Adam 2002 Delfin Ada 0:44:51 127p
10. Lazar Andrei 2002 LPS Arad 0:44:78 125p
11. Ivetic Uros 2002 Polet Sombor 0:46:63 111p
12. Krámli Kristóf 2002 Oroshaza UE 0:47:50 105p
13. Cornea Adrian 2002 CSS Resita 0:47:59 104p
14. Popescu Mihnea 2002 Delfin Timisoara 0:47:83 103p
15. Bogdan Stana 2002 LPS Arad 0:48:02 101p
16. Istenes Gabor 2002 Delfin Ada 0:57:75 58p
Deznan Luca 2002 LPS Arad neprez 0p
Jurchescu Mihai 2002 Aquasport Tim. neprez 0p
Milos Sebastian 2002 CSS Resita neprez 0p
Categoria E: 2003 1. Dragota Etienne 2003 Aquasport Tim. 0:34:94 264p
2. Popescu Denis 2003 CSS Resita 0:38:52 197p
3. Kugelman Patrik 2003 CSM Arad 0:39:38 184p
4. Palescu Denis 2003 CSS Resita 0:40:89 165p
5. Robu Andrei 2003 CSS Resita 0:41:92 153p
6. Kovacev Uroš 2003 Swim Star Becej 0:41:99 152p
7. Bukalov Nemanja 2003 Feniks Sombor 0:43:53 136p
8. Almajan Adrian 2003 CSS Resita 0:43:58 136p
9. Miro Raskovic 2003 Bjelica Vrbas 0:44:98 124p
10. Stefan Francuski 2003 Kikinda Kikinda 0:46:93 109p
11. Nemanja Corovic 2003 Bjelica Vrbas 0:49:70 91p
12. Trufin Razvan 2003 Delfin Timisoara 0:52:74 76p
13. Ilija Jordanovski 2003 Bjelica Vrbas 0:52:95 76p
14. Tosic David 2003 Bjelica Vrbas 0:58:55 56p
15. Horvat Endre 2003 Delfin Ada 1:00:85 50p
16. Vukelic Dusan 2003 Polet Sombor 1:01:84 47p
17. Miloš Zaric 2003 Kikinda Kikinda 1:05:62 39p
Categoria F: 2004 1. Grumazescu Razvan 2004 CSS Timisoara 0:40:04 175p
2. Dascalescu Mihnea 2004 Crisul Oradea 0:42:54 146p
3. Rikk David 2004 CSM Oradea 0:43:39 138p
4. Crisan David 2004 CSM Arad 0:43:51 137p
5. Codrean Dacian 2004 CSM Arad 0:43:66 135p
6. Hotea Andrei 2004 Aquasport Tim. 0:43:90 133p
7. Cios David 2004 LPS Arad 0:45:57 119p
8. Stankovic Damjan 2004 Feniks Sombor 0:46:07 115p
9. Dancanet Emil 2004 CSS Timisoara 0:46:13 114p
10. Szep David 2004 LPS Arad 0:47:11 107p
11. Rusu Bogdan 2004 LPS Arad 0:48:41 99p
12. Ivetic Stefan 2004 Polet Sombor 0:48:92 96p
13. Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara 0:49:81 91p
14. Rácz László 2004 Oroshaza UE 0:49:84 91p
15. Luka Krsmanovic 2004 PK Jagodina 0:52:37 78p
16. Lazar Nicolae 2004 LPS Arad 0:53:68 72p
17. Mirko Dumic 2004 Kikinda Kikinda 0:58:69 55p
18. Mester Alexandru 2004 CSS Timisoara 0:58:89 55p
19. Milan Galic 2004 Kikinda Kikinda 0:59:66 53p
20. Stefan Ž. Francuski 2004 Kikinda Kikinda 1:01:55 48p
21. Vlanikolin Milos 2004 Delfin Ada 1:10:13 32p
22. Cardos Matei 2004 Arena Timisoara 1:16:69 25p
Categoria G: 2005 1. Popovic Nikola 2005 Feniks Sombor 0:43:92 133p
2. Rad Lucas 2005 CSM Arad 0:45:40 120p
3. Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 0:48:09 101p
4. Dudukovic Aleksa 2005 Feniks Sombor 0:48:16 101p
5. Pantea Aron 2005 Olivia Swim Tm 0:49:09 95p
6. Babic Filip 2005 Banat Kikinda 0:50:59 87p
7. Ciontea Radu 2005 Arena Timisoara 0:52:01 80p
8. Iari Edward 2005 CSM Oradea 0:52:04 80p
9. Kovacev Filip 2005 Swim Star Becej 0:55:02 67p
10. Veljko Todorovic 2005 PK Jagodina 0:55:77 65p
11. Antal András 2005 Oroshaza UE 0:57:14 60p
12. Nikola Bogdanovic 2005 PK Jagodina 0:59:67 53p
13. Dusan Tudor 2005 Arena Timisoara 1:01:78 47p
14. Velimirovici Eric 2005 SCD Timisoara 1:06:62 38p
15. Živojnovic Mihajlo 2005 Swim Star Becej 1:13:20 28p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Duca Stefan 2006 CSM Oradea 0:43:59 136p
2. Zach Mihai 2006 Crisul Oradea 0:46:03 115p
3. Miscoi-Bortis Ionut 2006 LPS Arad 0:57:45 59p
4. Tingau Lucas 2006 Arena Timisoara 1:01:92 47p
5. Vuk Kocic 2006 PK Jagodina 1:15:23 26p
Nicodim David 2006 CSM Arad neprez 0p
***
Proba 08: 50 m fluture fete/ delfin zenski / pillango leany
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Sucan Larisa 1996 CSS Timisoara 0:35:29 358p
2. Balaceanu Vasilica 1997 CSS Timisoara 0:35:66 347p
3. Pele Carina 1997 LPS Arad 0:49:15 132p
4. Pele Daria 1999 LPS Arad 0:52:77 107p
Categoria B: 2000 1. Meda Ioana 2000 CSS Resita 0:32:16 473p
2. Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 0:32:94 440p
3. Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 0:36:79 316p
3. Cezara Muresan 2000 LPS Arad 0:36:79 316p
5. Marinkovic Ivana 2000 Polet Sombor 0:37:09 308p
6. Chincea Lorena 2000 LPS Arad 0:37:23 305p
7. Indricau Ana 2000 CSS Timisoara 0:38:81 269p
8. Iva Bogdanovic 2000 Sremska Mitrovica 0:39:25 260p
9. Ivan Paula 2000 CSS Resita 0:39:32 259p
10. Ana Plavšic 2000 Sremska Mitrovica 0:39:78 250p
11. Varadi Ela 2000 CSS Timisoara 0:41:38 222p
Draghia Roxana 2000 CSS Timisoara neprez 0p
Marinkovic Jovana 2000 PK Jagodina neprez 0p
Sfat Andreea 2000 LPS Arad neprez 0p
Vukelic Dragana 2000 Polet Sombor neprez 0p
Categoria C: 2001 1. Kiss Annamária 2001 Oroshaza UE 0:32:25 469p
2. Giurca Lucia 2001 CSS Timisoara 0:32:74 448p
3. Popov Snejana 2001 CSS Timisoara 0:33:87 405p
4. Bradean Luoana 2001 LPS Arad 0:35:47 353p
5. Costras Patricia 2001 CSM Oradea 0:35:94 339p
6. Popa Diana 2001 Crisul Oradea 0:36:66 319p
7. Gvoic Milica 2001 Polet Sombor 0:39:60 253p
8. Vizman Stefana 2001 CSS Timisoara 0:40:56 236p
9. Ogrizovic Elena 2001 Polet Sombor 0:41:48 220p
10. Ogrizovic Izabela 2001 Polet Sombor 0:45:23 170p
11. Gerstmajer Renata 2001 Polet Sombor 0:46:85 153p
Gazdic Danica 2001 Polet Sombor neprez 0p
Herlas Carina 2001 CSS Timisoara neprez 0p
Ljubica Stevanovic 2001 PK Jagodina neprez 0p
Popa Diana 2001 Crisul Oradea neprez 0p
Categoria D: 2002 1. Notingher Carina 2002 Aquasport Tim. 0:34:65 378p
2. Cavasdan Loredana 2002 CSM Oradea 0:35:36 356p
3. Gavrila Ana 2002 CSM Oradea 0:35:41 354p
4. Szabó Ivett 2002 Oroshaza UE 0:35:96 338p
5. Drahota Adrienn 2002 Oroshaza UE 0:37:98 287p
6. Szabo Andra 2002 CSM Oradea 0:39:50 255p
7. Balta Andrea 2002 LPS Arad 0:39:51 255p
8. Ökrös Noémi 2002 Oroshaza UE 0:41:30 223p 9. Oprescu Oana 2002 CSM Oradea 0:41:64 218p
10. Sara Skuban 2002 Bjelica Vrbas 0:43:31 193p
11. Komjáti Nelli 2002 Oroshaza UE 0:43:98 185p
12. Cazacenco Mirela 2002 CSS Resita 0:44:11 183p
13. Secianschi Carla 2002 CSM Arad 0:44:12 183p
14. Augustinov Simona 2002 CSS Resita 0:47:01 151p
15. Feraru Andrada 2002 CSS Resita 0:48:66 136p
16. Milena Jovanovic 2002 PK Jagodina 0:49:68 128p
17. Martinovic Katarina 2002 Polet Sombor 0:52:91 106p
18. Markovic Nikolina 2002 Polet Sombor 0:53:78 101p
19. Milica Matijevic 2002 Kikinda Kikinda 0:55:14 93p
20. Milica Antic 2002 PK Jagodina 1:02:77 63p
Robescu Mara 2002 Aquasport Tim. neprez 0p
Ruba Alexandra 2002 CSS Resita neprez 0p
Categoria E: 2003 1. Baciuna Roberta 2003 CSS Resita 0:37:25 304p
2. Csonti Karina 2003 CSS Resita 0:41:68 217p
3. Luchian Alexia 2003 CSS Resita 0:42:38 207p
4. Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 0:42:49 205p
5. Stan Lilla 2003 Delfin Timisoara 0:44:39 180p
6. Hanciu Luana 2003 CSM Arad 0:44:65 177p
7. Barbara Rencar 2003 Bjelica Vrbas 0:47:49 147p
8. Pantya Franciska 2003 Crisul Oradea 0:47:99 142p
9. Stankovic Elena 2003 Feniks Sombor 0:48:42 138p
10. Porosnicu Manuela 2003 LPS Arad 0:48:82 135p
11. Hentes Andreea 2003 CSS Timisoara 0:51:24 117p
12. Rad Sarah 2003 CSM Arad 0:51:70 114p
13. Maric Dafina 2003 Polet Sombor 0:52:20 110p
14. Riza Lorena 2003 CSS Resita 0:52:37 109p
Categoria F: 2004 1. Kiss Katalin 2004 Oroshaza UE 0:42:93 199p
2. Lana Gavrilovic 2004 Sremska Mitrovica 0:43:33 193p
2. Milicic Kristina 2004 Banat Kikinda 0:43:33 193p
4. Papp Zselyke 2004 Crisul Oradea 0:45:19 170p
5. Motos Letitia 2004 Aquasport Tim. 0:46:09 160p
6. Orza Emilia 2004 Aquasport Tim. 0:46:56 156p
7. Precob Anisia 2004 Aquasport Tim. 0:47:08 150p
8. Milena Mandic 2004 Bjelica Vrbas 0:48:11 141p
9. Ahmad Samira 2004 Aquasport Tim. 0:48:97 134p
10. Braun Nicole 2004 CSS Timisoara 0:49:50 129p
11. Pasztor Szonja 2004 Oroshaza UE 0:50:37 123p
12. Crista Cosmina 2004 Delfin Timisoara 0:50:41 123p
13. Romandic Natasa 2004 PK Senta 0:58:98 76p
14. Popescu Andrea 2004 CSM Arad 0:59:24 75p
15. Besnea Ribanna 2004 CSS Timisoara 1:04:21 59p
16. Stanojcic Jovana 2004 Polet Sombor 1:05:28 56p
17. Kosanovic Natasa 2004 Polet Sombor 1:05:47 56p
18. Vasile Alexandra 2004 LPS Arad 1:08:05 50p
Ilic Natasa 2004 Polet Sombor neprez 0p
Categoria G: 2005 1. Jelena Kosovic 2005 Bjelica Vrbas 0:49:51 129p
2. Papp Annemarie 2005 CSS Timisoara 0:50:09 125p
3. Papp Vivien 2005 Oroshaza UE 0:50:30 123p
4. Strajnic Jana 2005 Banat Kikinda 0:52:68 107p
5. Luchian Mara 2005 CSS Resita 0:57:60 82p
6. Lup Alesia 2005 Delfin Timisoara 1:03:61 61p
7. Pup Bianca 2005 Arena Timisoara 1:14:79 37p
Eva Stevanovic 2005 PK Jagodina neprez 0p
Ionita Alexia 2005 CSM Baia Mare neprez 0p
Nan Ira 2005 LPS Arad neprez 0p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Achim Diana Cezara 2006 Arena Timisoara 0:51:32 116p
2. Bako Anastasia 2006 CSM Oradea 1:01:20 68p
3. Sara Pavljuk 2006 Bjelica Vrbas 1:01:99 66p
4. Salajan Mara 2006 Crisul Oradea 1:04:71 58p
______________________________
***
Cel mai bun sportiv (punctaj FINA)
Băieţi
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Gavris Ionut 1997 Crisul Oradea 1721p
2. Farcutiu Alexandru 1996 LPS Arad 1566p
3. Sonoc Gabriel 1997 LPS Arad 1539p
4. Muresan Bogdan 1996 LPS Arad 1505p
5. Simon Andrei 1997 LPS Arad 1485p
6. Mara Mihai 1999 LPS Arad 1347p
7. Sarac Ionut 1998 LPS Arad 1317p
8. Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 1306p
9. Tabora Vlad 1997 CSS Timisoara 1301p
10. Crasnic Andrei 1998 CSS Timisoara 1217p
11. Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 1210p
12. Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 1118p
13. Matic Milorad 1999 PK Senta 893p
14. Smanioto Loren 1998 CSS Resita 815p
15. Biriboaca Radu 1998 CSS Timisoara 791p
16. Ion Alexandru 1999 CSS Resita 790p
17. Bumbea Andrei 1999 CSS Resita 713p
18. Svorenj Viktor 1999 Delfin Ada 690p
19. Volford David 1998 Delfin Ada 671p
20. Komaromi Stefan 1999 Aquasport Tim. 656p
21. Robescu Radu 1998 Aquasport Tim. 338p
22. Dobre Bogdan 1999 CSS Timisoara 324p
23. Tincau Marius 1999 CSS Resita 0p
24. Sandu Dorin 1997 LPS Arad 0p
25. Ivan Jovanovic 1998 Sremska Mitrovica 0p
26. Chincea Emanuel 1998 LPS Arad 0p
Categoria B: 2000 1. Odeli Gontar 2000 LPS Arad 1516p
2. Vaipan Radu 2000 CSS Timisoara 1456p
3. Vuckovic Luka 2000 Bjelica Vrbas 1384p
4. Kosa Alexandru 2000 Delfin Timisoara 1312p
5. Sarac Catalin 2000 LPS Arad 1311p
6. Marko Zahorjanski 2000 Bjelica Vrbas 1284p
7. Calin Rares 2000 Aquasport Tim. 1251p
8. Ardelean Alex 2000 LPS Arad 1198p
9. Popa Aaron 2000 LPS Arad 1160p
10. Epure Alex 2000 CSS Timisoara 1086p
11. Dedic Lazar 2000 Polet Sombor 1061p
12. Leucuta Leonard 2000 CSS Timisoara 929p
13. Najdanovic Nikola 2000 PK Jagodina 863p
14. Bija Alex 2000 LPS Arad 845p
15. Bugariu Andrei 2000 CSS Resita 842p
16. Tufan Daniel 2000 CSM Oradea 781p
17. Burciu Dorian 2000 CSS Resita 761p
18. Loichita Mihai 2000 CSS Timisoara 728p
19. Milutin Pavicic 2000 Bjelica Vrbas 710p
20. Dušan Mrda 2000 Kikinda Kikinda 688p
21. Ionita Andrei 2000 LPS Arad 675p
22. Matija Ratko 2000 Kikinda Kikinda 633p
23. Buzatu Denis 2000 CSS Resita 563p
24. Uroš Culibrk 2000 Sremska Mitrovica 165p
25. Maric Stefan 2000 Polet Sombor 0p
26. Capatina Alexandru 2000 CSM Oradea 0p Categoria C: 2001 1. Vukanic Vukašin 2001 Swim Star Becej 1040p
2. Ognjen Mizdrak 2001 Bjelica Vrbas 955p
3. Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 891p
4. Remzing Vlad 2001 Aquasport Tim. 753p
5. Bar Andrei 2001 CSM Oradea 621p
6. Srdan Božin 2001 Kikinda Kikinda 578p
7. Caravan Bogdan 2001 CSS Resita 570p
8. Iovanica Iustin 2001 CSS Resita 541p
9. Mihai Andrei 2001 CSS Resita 537p
10. Kosanovic Milos 2001 Polet Sombor 537p
11. Bondre Dacian 2001 CSS Resita 518p
12. Avramovici Robi 2001 CSS Resita 415p
13. Borduz Flavius 2001 CSS Resita 409p
14. Plainiceanu Sebastian 2001 CSS Resita 408p
15. Gagaluta Denis 2001 CSS Resita 387p
16. Irinca Bogdan 2001 CSS Resita 385p
17. Grumazescu Vlad 2001 CSS Timisoara 376p
18. Miazga Andre 2001 CSM Arad 323p
19. Zach Cristian 2001 CSM Arad 299p
20. Deak Eduard 2001 LPS Arad 291p
21. Toholj Relja 2001 Polet Sombor 0p
22. Simendic Daniel 2001 Delfin Ada 0p
23. Miscoi Vlad 2001 LPS Banatul Tm 0p
24. Laszlo Zoltan 2001 CSM Arad 0p
Categoria D: 2002 1. Icobescu Gabriel 2002 CSS Timisoara 1000p
2. Miljan Bulajic 2002 Bjelica Vrbas 997p
3. Tanasie Rares 2002 CSS Timisoara 885p
4. Stevan Sapun 2002 Sremska Mitrovica 734p
5. Lazar Andrei 2002 LPS Arad 721p
6. Bogdan Stana 2002 LPS Arad 702p
7. Krámli Kristóf 2002 Oroshaza UE 626p
8. Ivetic Uros 2002 Polet Sombor 593p
9. Popescu Mihnea 2002 Delfin Timisoara 549p
10. Demian Bastian 2002 Crisul Oradea 546p
11. Tot Adam 2002 Delfin Ada 515p
12. Aleksa Francuski 2002 Kikinda Kikinda 481p
13. Fara Casian 2002 CSS Resita 449p
14. Wolf Denis 2002 CSS Resita 443p
15. Puscas Christian 2002 CSM Arad 394p
16. Tutoraghe Titus 2002 CSS Resita 364p
17. Istenes Gabor 2002 Delfin Ada 341p
18. Siclovan Robert 2002 CSS Timisoara 313p
19. Ghiurau Lucas 2002 Crisul Oradea 298p
20. Susca Bogdan 2002 LPS Arad 296p
21. Cornea Adrian 2002 CSS Resita 275p
22. Tatu Darius 2002 CSS Timisoara 261p
23. Jipa Andrei 2002 LPS Arad 251p
24. Picu Mihnea 2002 CSS Resita 243p
25. Ilie Alexandru 2002 CSS Timisoara 175p
26. Torma Balaz 2002 Delfin Ada 88p
27. Luka Babic 2002 Kikinda Kikinda 76p
28. Sreckovic Nikola 2002 Polet Sombor 0p
29. Smarandache Catalin 2002 CSS Resita 0p
30. Milos Sebastian 2002 CSS Resita 0p
31. Jurchescu Sebastian 2002 CSS Resita 0p
32. Jurchescu Mihai 2002 Aquasport Tim. 0p
33. Deznan Luca 2002 LPS Arad 0p
Categoria E: 2003 1. Dragota Etienne 2003 Aquasport Tim. 1083p
2. Kugelman Patrik 2003 CSM Arad 811p
3. Miro Raskovic 2003 Bjelica Vrbas 730p
4. Bukalov Nemanja 2003 Feniks Sombor 677p
5. Popescu Denis 2003 CSS Resita 660p
6. Kovacev Uroš 2003 Swim Star Becej 574p
7. Nemanja Corovic 2003 Bjelica Vrbas 521p
8. Trufin Razvan 2003 Delfin Timisoara 479p
9. Tosic David 2003 Bjelica Vrbas 476p
10. Ðuric Mateja 2003 Swim Star Becej 453p
11. Vuia Robert 2003 CSS Resita 444p
12. Schmelas Erwin 2003 CSS Resita 420p
13. Liciu Darius 2003 Olivia Swim Tm 389p
14. Ilija Jordanovski 2003 Bjelica Vrbas 374p
15. Boc Paul 2003 CSS Resita 357p
16. Derevciuc Dimitrie 2003 CSM Arad 339p
17. Horvat Endre 2003 Delfin Ada 337p
18. Palescu Denis 2003 CSS Resita 336p
19. Robu Andrei 2003 CSS Resita 320p
20. Sandic Novica 2003 Banat Kikinda 295p
21. Almajan Adrian 2003 CSS Resita 280p
22. Vukelic Dusan 2003 Polet Sombor 271p
23. Lighezan Dorin 2003 CSS Resita 269p
24. Parv Marius 2003 Aquasport Tim. 266p
25. Stefan Francuski 2003 Kikinda Kikinda 265p
26. Lelescu Alexandru 2003 Aquasport Tim. 251p
27. Ciobanu Flavius 2003 CSS Resita 248p
28. Sivcev Slobodan 2003 Banat Kikinda 192p
29. Indricau Andrei 2003 CSS Timisoara 192p
30. Stefan Luca 2003 CSS Timisoara 180p
31. Szabo Norbert 2003 CSM Arad 155p
32. Popovici Alexei 2003 CSS Resita 153p
33. Miloš Zaric 2003 Kikinda Kikinda 88p
34. Nebojša Jokic 2003 Kikinda Kikinda 0p
35. Laki Edward 2003 Aquasport Tim. 0p
36. Grubacichi Alen 2003 CSS Timisoara 0p
Categoria F: 2004 1. Crisan David 2004 CSM Arad 704p
2. Dancanet Emil 2004 CSS Timisoara 657p
3. Grumazescu Razvan 2004 CSS Timisoara 653p
4. Cios David 2004 LPS Arad 637p
5. Rusu Bogdan 2004 LPS Arad 615p
6. Luka Krsmanovic 2004 PK Jagodina 609p
7. Hotea Andrei 2004 Aquasport Tim. 603p
8. Dascalescu Mihnea 2004 Crisul Oradea 562p
9. Stankovic Damjan 2004 Feniks Sombor 540p
10. Szep David 2004 LPS Arad 538p
11. Lazar Nicolae 2004 LPS Arad 534p
12. Rikk David 2004 CSM Oradea 513p
13. Rácz László 2004 Oroshaza UE 455p
14. Kover Edy 2004 CSM Oradea 445p
15. Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara 424p
16. Codrean Dacian 2004 CSM Arad 417p
17. Kover Norbert 2004 CSM Oradea 377p
18. Popa-Panda Claudiu 2004 LPS Arad 349p
19. Iancu Marius 2004 CSS Resita 349p
20. Bejusca Adrian 2004 Crisul Oradea 341p
21. Mester Alexandru 2004 CSS Timisoara 337p
22. Ivan Raul 2004 Delfin Timisoara 321p
23. Bente Raul 2004 Crisul Oradea 300p
24. Ciocîrlan Darius 2004 LPS Arad 290p
25. Titiriga Vlad 2004 LPS Arad 264p
26. Cretu Razvan 2004 CSS Resita 262p
27. Avram Alexandru 2004 CSS Resita 249p 28. Ivetic Stefan 2004 Polet Sombor 245p
29. Vlanikolin Milos 2004 Delfin Ada 237p
30. Cardos Matei 2004 Arena Timisoara 230p
31. Slavu Vlad 2004 SCD Timisoara 226p
32. Roiban Mark 2004 CSS Resita 213p
33. Takacs Norbert 2004 Delfin Timisoara 178p
34. Bey Raul 2004 CSS Resita 177p
35. Mirko Dumic 2004 Kikinda Kikinda 168p
36. Stefan Ž. Francuski 2004 Kikinda Kikinda 160p
37. Ognjen Culibrk 2004 Sremska Mitrovica 159p
38. Jurma Victor 2004 CSS Timisoara 156p
39. Milan Galic 2004 Kikinda Kikinda 136p
40. Motiu Caleb 2004 CSM Arad 135p
41. Petrica Andrei 2004 CSS Resita 134p
42. Branduse Darius 2004 CSM Arad 129p
Categoria G: 2005 1. Popovic Nikola 2005 Feniks Sombor 605p
2. Rad Lucas 2005 CSM Arad 580p
3. Pantea Aron 2005 Olivia Swim Tm 544p
4. Iari Edward 2005 CSM Oradea 522p
5. Dudukovic Aleksa 2005 Feniks Sombor 481p
6. Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 461p
7. Veljko Todorovic 2005 PK Jagodina 415p
8. Antal András 2005 Oroshaza UE 410p
9. Novcic Luka 2005 Aquasport Tim. 384p
10. Toma Mihai 2005 Aquasport Tim. 371p
11. Nikola Bogdanovic 2005 PK Jagodina 369p
12. Dusan Tudor 2005 Arena Timisoara 352p
13. Kovacev Filip 2005 Swim Star Becej 347p
14. Velimirovici Eric 2005 SCD Timisoara 322p
15. Marjanovic Ðorde 2005 Swim Star Becej 286p
16. Ciontea Radu 2005 Arena Timisoara 255p
17. Babic Filip 2005 Banat Kikinda 222p
18. Novak Maljkovic 2005 Kikinda Kikinda 175p
19. Živojnovic Mihajlo 2005 Swim Star Becej 169p
20. Ciuhandu Mario 2005 CSS Timisoara 149p
21. Bašic Ilija 2005 Swim Star Becej 140p
22. Bunda Arman 2005 CSS Timisoara 139p
23. Szep Alexandru 2005 LPS Arad 134p
24. Bogdan Sapun 2005 Sremska Mitrovica 130p
25. Dogaru Iulian 2005 CSS Resita 129p
26. Gavrila Alex 2005 CSM Oradea 122p
27. Indricau Cristian 2005 CSS Timisoara 91p
28. Bradean Rares 2005 LPS Arad 76p
29. Tulcan Adrian 2005 CSS Timisoara 37p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Duca Stefan 2006 CSM Oradea 643p
2. Zach Mihai 2006 Crisul Oradea 456p
3. Miscoi-Bortis Ionut 2006 LPS Arad 433p
4. Papp Zsadany 2006 Crisul Oradea 289p
5. Jurchescu Tudor 2006 Aquasport Tim. 202p
6. Vuk Kocic 2006 PK Jagodina 191p
7. Tingau Lucas 2006 Arena Timisoara 179p
8. Hotea Lucian 2006 Aquasport Tim. 158p
9. Farcutiu Albert 2006 LPS Arad 133p
10. Maur Victor 2006 CSM Arad 112p
11. Angelo Patrik 2006 CSM Arad 98p
12. Vukanic Ivan 2006 Swim Star Becej 95p
13. Ciobanu Raul 2006 CSM Arad 71p
14. Taran Andrei 2007 Olivia Swim Tm 70p
15. Bagu Cezar 2007 CSM Arad 64p
16. Tufan Gabriel 2007 CSM Oradea 16p
17. Nicodim David 2006 CSM Arad 0p
*
Cea mai buna sportiva (punctaj FINA)
Fete
Categoria A: 1999 si mai mari 1. Sucan Larisa 1996 CSS Timisoara 1538p
2. Balaceanu Vasilica 1997 CSS Timisoara 1464p
3. Pele Carina 1997 LPS Arad 823p
4. Pele Daria 1999 LPS Arad 818p
5. Aleksandra Nikolic 1999 Sremska Mitrovica 608p
6. Dumitrescu Carmen 1995 LPS Banatul Tm 437p
7. Ciornei Alina 1997 SCD Timisoara 230p
8. Marusca Maria 1999 LPS Arad 0p
Categoria B: 2000 1. Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 1600p
2. Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 1455p
3. Marinkovic Ivana 2000 Polet Sombor 1276p
4. Chincea Lorena 2000 LPS Arad 1259p
5. Cezara Muresan 2000 LPS Arad 1162p
6. Meda Ioana 2000 CSS Resita 960p
7. Borca Lorena 2000 CSS Resita 911p
8. Bulzan Raluca 2000 LPS Arad 876p
9. Varadi Ela 2000 CSS Timisoara 749p
10. Cimpianu Ada 2000 LPS Arad 691p
11. Draghia Roxana 2000 CSS Timisoara 612p
12. Ana Plavšic 2000 Sremska Mitrovica 598p
13. Ivan Paula 2000 CSS Resita 591p
14. Iva Bogdanovic 2000 Sremska Mitrovica 579p
15. Ahmad Miriam 2000 Aquasport Tim. 392p
16. Indricau Ana 2000 CSS Timisoara 269p
17. Vukelic Dragana 2000 Polet Sombor 0p
18. Sfat Andreea 2000 LPS Arad 0p
19. Marinkovic Jovana 2000 PK Jagodina 0p
Categoria C: 2001 1. Kiss Annamária 2001 Oroshaza UE 1758p
2. Giurca Lucia 2001 CSS Timisoara 1711p
3. Popov Snejana 2001 CSS Timisoara 1633p
4. Bradean Luoana 2001 LPS Arad 1398p
5. Vizman Stefana 2001 CSS Timisoara 1299p
6. Ogrizovic Elena 2001 Polet Sombor 1140p
7. Gvoic Milica 2001 Polet Sombor 1068p
8. Ogrizovic Izabela 2001 Polet Sombor 1002p
9. Gerstmajer Renata 2001 Polet Sombor 954p
10. Popa Diana 2001 Crisul Oradea 888p
11. Costras Patricia 2001 CSM Oradea 843p
12. Ciuciuc Rebeca 2001 CSS Resita 818p
13. Cimpianu Carina 2001 CSM Oradea 781p
14. Bulzu Marinela 2001 CSS Resita 609p
15. Popa Andreea 2001 CSM Arad 529p
16. Nataša Urošev 2001 Kikinda Kikinda 526p
17. Fantanariu Francesa 2001 CSS Resita 477p
18. Rece Sabina 2001 Delfin Timisoara 462p
19. Žilic Mia 2001 Banat Kikinda 418p
20. Dajic Ema 2001 PK Jagodina 319p
21. Ljubica Stevanovic 2001 PK Jagodina 216p
22. Fara Adela 2001 CSS Resita 215p
23. Herlas Carina 2001 CSS Timisoara 0p
24. Gazdic Danica 2001 Polet Sombor 0p
Categoria D: 2002 1. Notingher Carina 2002 Aquasport Tim. 1631p
2. Cavasdan Loredana 2002 CSM Oradea 1465p
3. Szabó Ivett 2002 Oroshaza UE 1295p
4. Drahota Adrienn 2002 Oroshaza UE 1211p
5. Balta Andrea 2002 LPS Arad 1192p
6. Secianschi Carla 2002 CSM Arad 1088p
7. Gavrila Ana 2002 CSM Oradea 1068p
8. Komjáti Nelli 2002 Oroshaza UE 1024p
9. Sara Skuban 2002 Bjelica Vrbas 913p
10. Ökrös Noémi 2002 Oroshaza UE 898p
11. Szabo Andra 2002 CSM Oradea 857p
12. Milena Jovanovic 2002 PK Jagodina 814p
13. Oprescu Oana 2002 CSM Oradea 782p
14. Buzasi Vivien 2002 CSM Oradea 746p
15. Robescu Mara 2002 Aquasport Tim. 695p
16. Borbely Alexandra 2002 Crisul Oradea 676p
17. Retezan Denisa 2002 CSS Timisoara 556p
18. Martinovic Katarina 2002 Polet Sombor 542p
19. Markovic Nikolina 2002 Polet Sombor 534p
20. Szep Noemi 2002 LPS Arad 495p
21. Milica Matijevic 2002 Kikinda Kikinda 485p
22. Robu Delia 2002 CSS Resita 482p
23. Motiu Luana 2002 CSM Arad 452p
24. Milica Antic 2002 PK Jagodina 449p
25. Cazacenco Mirela 2002 CSS Resita 424p
26. Augustinov Simona 2002 CSS Resita 375p
27. Pacuraru Adela 2002 CSS Timisoara 357p
28. Feraru Andrada 2002 CSS Resita 354p
29. Ana Francuski 2002 Kikinda Kikinda 308p
30. Sand Sarah 2002 CSS Timisoara 256p
31. Ruba Alexandra 2002 CSS Resita 0p
Categoria E: 2003 1. Baciuna Roberta 2003 CSS Resita 955p
2. Stan Lilla 2003 Delfin Timisoara 922p
3. Hentes Andreea 2003 CSS Timisoara 895p
4. Pantya Franciska 2003 Crisul Oradea 888p
5. Porosnicu Manuela 2003 LPS Arad 844p
6. Barbara Rencar 2003 Bjelica Vrbas 743p
7. Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 738p
8. Stankovic Elena 2003 Feniks Sombor 681p
9. Berger Seline 2003 CSS Resita 555p
10. Mhedinteanu Viorica 2003 CSS Resita 554p
11. Maric Dafina 2003 Polet Sombor 517p
12. Rad Sarah 2003 CSM Arad 475p
13. Luchian Alexia 2003 CSS Resita 449p
14. Csonti Karina 2003 CSS Resita 444p
15. Alexandru Briana 2003 CSS Resita 421p
16. Hornea Andreea 2003 CSS Timisoara 402p
17. Kratochwill Mateea 2003 CSS Timisoara 390p
18. Kristina Uzelac 2003 Sremska Mitrovica 388p
19. Hanciu Luana 2003 CSM Arad 373p
20. Ianosi Annette 2003 Delfin Timisoara 366p
21. Ilic Andjela 2003 Polet Sombor 346p
22. Ciugudean Anca 2003 Aquasport Tim. 306p
23. Urlea Anja 2003 CSS Timisoara 232p
24. Riza Lorena 2003 CSS Resita 218p
25. Covaci Ana-Maria 2003 CSS Resita 183p
26. Suhai Andrea 2003 CSS Resita 0p
Categoria F: 2004 1. Kiss Katalin 2004 Oroshaza UE 941p
2. Orza Emilia 2004 Aquasport Tim. 856p
3. Papp Zselyke 2004 Crisul Oradea 813p
4. Ahmad Samira 2004 Aquasport Tim. 811p
5. Crista Cosmina 2004 Delfin Timisoara 784p
6. Precob Anisia 2004 Aquasport Tim. 737p
7. Milena Mandic 2004 Bjelica Vrbas 732p
8. Motos Letitia 2004 Aquasport Tim. 729p
9. Lana Gavrilovic 2004 Sremska Mitrovica 717p
10. Pasztor Szonja 2004 Oroshaza UE 607p
11. Popescu Andrea 2004 CSM Arad 583p
12. Todea Cezara 2004 Crisul Oradea 500p
13. Milicic Kristina 2004 Banat Kikinda 447p
14. Romandic Natasa 2004 PK Senta 446p
15. Besnea Ribanna 2004 CSS Timisoara 382p
16. Vasile Alexandra 2004 LPS Arad 379p
17. Lazar Tatiana 2004 Delfin Timisoara 306p
18. Stanojcic Jovana 2004 Polet Sombor 297p
19. Braun Nicole 2004 CSS Timisoara 296p
20. Jana Bjelic 2004 Kikinda Kikinda 292p
21. Pintea Alexandra 2004 Crisul Oradea 282p
22. Kosanovic Natasa 2004 Polet Sombor 272p
23. Alfoldi Boglarka 2004 Crisul Oradea 242p
24. Elena Popov 2004 Kikinda Kikinda 240p
25. Zach Diana 2004 Crisul Oradea 231p
26. Piacsek Monica 2004 CSM Arad 0p
27. Ilic Natasa 2004 Polet Sombor 0p
Categoria G: 2005 1. Papp Vivien 2005 Oroshaza UE 593p
2. Jelena Kosovic 2005 Bjelica Vrbas 552p
3. Fila Barbara 2005 Crisul Oradea 505p
4. Kemecsei Csenge 2005 Crisul Oradea 481p
5. Papp Annemarie 2005 CSS Timisoara 428p
6. Fagadar Marina 2005 Aquasport Tim. 416p
7. Gyori Inesz 2005 PK Senta 304p
8. Bocan Ana Maria 2005 Arena Timisoara 300p
9. Strajnic Jana 2005 Banat Kikinda 276p
10. Popescu Daria 2005 CSS Resita 265p
11. Remlein Alina 2005 CSM Arad 261p
12. Luchian Mara 2005 CSS Resita 210p
13. Pup Bianca 2005 Arena Timisoara 207p
14. Lup Alesia 2005 Delfin Timisoara 154p
15. Cormos Alexia 2005 CSM Arad 131p
16. Nan Ira 2005 LPS Arad 0p
17. Ionita Alexia 2005 CSM Baia Mare 0p
18. Eva Stevanovic 2005 PK Jagodina 0p
Categoria H: 2006 si mai mici 1. Sara Pavljuk 2006 Bjelica Vrbas 538p
2. Bako Anastasia 2006 CSM Oradea 508p
3. Achim Diana Cezara 2006 Arena Timisoara 504p
4. Salajan Mara 2006 Crisul Oradea 339p
5. Cios Delia 2006 Arena Timisoara 247p
6. Gavrila Dariana 2007 SCD Timisoara 171p
7. Ana Krsmanovic 2008 PK Jagodina 155p
8. Stamati Andrea 2006 Delfin Timisoara 149p
9. Sara Gavrilovic 2006 Sremska Mitrovica 120p
Întrecerea a fost susţinută financiar de CJ Timiş.