CSM Timişoara, zece clasări pe podium la Campionatele Internaţionale de înot masters ale Ungariei

Trei înotători amatori timişoreni, legitimaţi la CSM, au obţinut 8 medalii în probe individuale iar ştafeta celor de pe Bega încă două clasări pe podium, în ţara vecină.

Înotători amatori timişoreni, de la CSM, la Campionatele Internaţionale ale Ungariei, la Bekescsaba: 10 medalii

În zilele de 15 şi 16 martie s-au desfăşurat în localitatea Bekescsaba, din Ungaria, Campionatele Internaţionale ale Ungariei la înot masters, cu participarea a 180 de înotători din 4 ţări, şi anume Austria, Serbia, Ungaria şi România.

De la Clubul CSM Timişoara au urcat pe blocstarturi Sergiu Morariu, la categoria 70-74 ani, Kuhn Alexandru (60-64 ani), Novak Tibor (55- 54 ani) şi Casian Colcher (25- 29 ani).

Timişorenii de la CSM au obţinut în total 8 medalii, şi anume:

– locuri 1:  Novak Tibor (1);

– locuri 2:  Kuhn Alexandru  (1), Novak Tibor (1), Colcher Casian (1);

– locuri 3:  Kuhn Alexandru (1), Novak Tibor (1), Colcher Casian (2).

În plus, ştafeta timişorenilor a obţinut locul 3 la 4 x 50 metri mixt şi aceeaşi clasare la 4 x 50m liber.

Acest articol a fost publicat în Înot și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.